Balığın Yanında Süt Ürünü Tüketir Misiniz ?

Balığın Yanında Süt Ürünü Tüketir Misiniz ? zararlı vs diyolar ama yıllardır her şeyin yanında yoğurt yerim bir şey olmadı

not:zihnimde kalıcı hasar bırakmış olabilir fiziken bir şey olmadı::d

0|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

• "Zihinde kalıcı hasar" güzel espri :) . Ben geçenlerde sütlaç yedim balıktan sonra, bazen yoğurt çorbası yiyoz. Hayatayız hâlâ. Zihnimde de sorun yok sanırım :)).

Alıntı: www parkmed.com.tr/balikla-yogurt-beraber-tuketilirse-zehirlenme-yapar-mi.html

Balıkla Yoğurt Beraber Tüketilirse Zehirlenme Yapar mı?

Balık ve yoğurt çok yararlı iki besin olmasına rağmen, çoğu kişi bu iki besini zehirlenme korkusuyla beraber tüketmezler. Ve bu bilgi de aileden çocuğa geçerek kuşaklardan kuşaklara aktarılan bir hal alır. Bakalım, bu aktarım ne kadar doğru; gelin birlikte incelemeye alalım:

Balık bayatladıkça içindeki histamin adlı proteinin miktarı artar ve yoğurdun içinde de histamin olduğundan kaynaklı bu iki besinin birlikte tüketilmesi halinde, bu proteinin vücuttaki miktarı artmış olur. Besin zehirlenmesi açısından bu durumu ele aldığımızda tazeliğini kaybeden veya bozulan her şey zehirlenmeye yol açabilir. Bu yüzden, bir besini tüketirken tazeliğinden emin olmanız gerekir. Yukarıda anlatılanlardan da anlaşıldığı gibi; taze olarak bu iki besinin birlikte tüketilmesi zehirlemeye neden olmaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• rakı balık yapıkyorum yanında haydari yoğurt veya keçi peyniri yiyorum yıllardır yiyorum hiçbirşey olmuyor mis gibi geliyor hemdee daha 2 gün önce yedim ohhsabahlar olmasın yarasın tosunuma link <3

0|0
    0|0
  • tabii ki.. balık taze ise çok ta yakışır. özellikle süzme yoğurt ve ayran.

balık bayatsa zaten bayat balık zehirleme yapar.. süt ürünleride bunun daha çabuk kana karışmasına neden olur. içinde bulunan doğal bakteriler hızlandırır..

taze balık olduğuna eminsen ye .. bişey olmaz.

0|0
    0|0
  • balıkla yoğurt yemenin kolay kolay bir zararı olmaz ancak balık ile süt içersen işte o zaman görürsün :D yoğurt zehirlemez hatta bir şeyden dolayı zehirlenmiş olanlara yoğurt yedirirler balık taze ise sütünde pek zarırı olmaz ama balık taze değil ve yanında süt içersen işte zehirlenirsin bir dene diyeceğim ama sen yine de yapma :D

0|0
    0|0
  • yakışmaz pek , beyaz şarap daha iyi olur ...

0|0
    0|0
  • Hayır tüketmem

0|0
    0|0
  • Balık bayat olursa zehirlenebilme ihtimali var, her ikiside taze ise sorun yok.

0|0
    0|0
  • balık taze değilse sıkıntı çıkabilir (zehirlenirsin)

0|0
    0|0
  • Her türlü tüketirim. Bişey olması için ya balığın bozulmuş ya da yoğurdun bozulmuş olması gerekir. Büyükler boşuna dememiş Bal ye balık ye ölmezsen üstüne yoğurt ye diye :D

0|0
    0|0
  • Tuketirim ayran icerim. Balik taxe ise sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • Hayır , balık sade tercih ederim

0|0
    0|0
  • balık bayatsa yapar tazeyse bişi yapmaz.

0|0
    0|0
  • Yok ya balığın yanında içe bilirseniz en iyi rakı içeemezseniz kola iyi gider

0|0
    0|0
  • Hiçbir zararı yok cacık iyi gider balığın yanında

0|0
    0|0
  • Süt ürünlerini balık olmadan tüketiyorum. Balık tüketmiyorum.

0|0
    0|0
  • Balık taze ise sıkıntı yaratmaz diye biliyorum ama kullanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Tüketirim bir zararını da görmedim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Sonrasında bıle yedırmıyo kı annem :D yogurt / ayran / peynır süt / o gece ya da gün yasak oluyo. :D amaa yasaklar cıgnenmek ıcındır. Fakat gecen gun rahatsızlandım :( Annem haklıymıs :(

0|0
    0|0
  • ıy o ne me diksinç :D

0|0
    0|0
  • Ben de balık ekmeğin yanında hep ayran içmek istemişimdir ama etraftaki bakışları henüz alt edemedim :/

0|0
    0|0
  • pis boğazım.her ikisini de severim.üst üste olmamak kaydıyla hominigırtlak .

0|0
    0|0
  • Ben zehirlenme riskine karşı tüketmiyorum :D

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Balık tazeyse no problemo.

Canım isterse tüketirim.

0|0
    0|0
  • hayır tüketmem

0|0
    0|0
  • hayır balıkla güzel gitmiyor zaten süt ürünleri

0|0
    0|0
  • hayır tüketmem

0|0
    0|0
  • Tüketirim.

Ayrıca; 'Balıkla birlikte ya da balık yedikten sonra süt ve süt ürünleri tüketilmez, besin zehirlenmesine sebep olur!' Kesinlikle yanlış bir bilgidir. Böyle bir durum söz konusu değildir. Sadece balıkların bayat olması durumunda geçerli bir bilgidir. Yediğiniz balıklar tazeyse sorun olmaz. Balığın taze olup olmadığını solungaçlarının renginden anlayabilirsiniz. Solungaçları canlı, koyu kırmızı renkteyse balık tazedir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...