Sevgililer günü kutlayanlar bir baksın

kim? kime benzerse o ondandır.

sevgililer gününün islam dininde yeri ve konumu yoktur. Bu bir hıristiyan adetidir

Sevdikleriyle haşrolacak kardeşlerim kimlerin adetlerini sevdiğimize dikkat edelim. Seviyorsak temiz bir niyetle o sevgimizi bir güne değil her güne sıgdıralım bu bizim dinimizinde gereği, yeterki dinimizi iyi anlayalım o kutlu peygamberimizin hadisi şeriflerini araştırırsak dinimizin sevgi dini olduğunuda anlarız. Sevdiklerimizi bir hatırlamayalım onları her gün sevdiğimizi hatırlatalım yeterki güzeli güzel sevelim.

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Hay yaşa...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Saçmalık, benzesen ne olur benzemesen ne olur. Sonuçta hayırlı bir iş yaparak sevdiğin insanı mutlu ediyorsun; kendi esnafına para kazandırıyorsun, güzel ve mutlu bir gün geçiriyorsun. Bunda dini bir sakınca göremiyorum. Bu kadar da yobaz olmaya gerek yok.

0|0
    0|0
    • saçmalık mı orda Peygamber efendimiz buyuruyor onun ayetine karşı mı geliyorsunuz ne hayırlısı kardeşim hristiyan adeti diyorum..!

• Hadislerin çoğu sonradan uydurulma ve kesinlik arzetmiyor; özellikle günahlar ve haramlar Kuran'da açıkça belirtilmiş. Dediğin kadar önemli bir şey olsaydı Allah bunu unutmaz yazardı heralde kutsal kitabında. Sen iyi bir insan olup haramdan uzak durduğun, iman ettiğin sürece neyi kutlayıp kutlamadığının bir önemi yok.

• uyarmak istedim suç mu işledim şimdi günaha mı girdim ama anlamayanlar var yinede benden kalksın o yük fikrim hala sabit kardeşim nasıl düşünüyorsan o sna kalmış ben sadece bildigim bir günahı bilmeyenlere demek istedim hayırlı akşamlar..

• tebrikler, saygılar

1|0
    0|0
  • Namazımızı 5 vakit kıldık,orucumuzu 30 gün tuttuk,zekatımızı tamı tamına verdik bir bu noksan kaldı.

0|0
    0|0
    • ee onları yaptınız kardeşşim bunu düşünüyorsan ozaman zekat verdim bunu bunu yaptım bir alkol içsem ne olur aynı anlama geliyor üstelik günah olan birşey bu

• Saygılar.Söylediklerimi anlaman,söylediklerini anlamam mümkün değil.İyi geceler dilerim.

• sizede kardeşim...

• ya dinde yeri yok değil dinde hristiyan ve museviler gibi yapmayın diyo örneğin museviler sakal uzatmış peygabber efendimiz sas sakalını kesmiş onlar kesmiş peygamber efendimiz uzatmış :))) namaz aralarında mesela yer değiştirirmiş museivlere benzememek için olay bu olay sevgililer günü değil

0|0
    0|0
    • evet hristiyan adeti diyorum kardeşim hala çabalıyorsunz bildiğnizi okuyun ben sizi uyarmak istedim benden günah gitsin

• sen saol iyi geceler herzaman beklerim istişare sünnet

• saglıcakla kalın kardeşim hayırlı akşamlar

• Erkek arkadaşım yok diye üzülme. Seni seven çıkar karşına. Olsa koşa koşa hediye alirdin demi

0|0
    0|0
    • ne lakası var kardeşim ya şurda uyarıyorum sizi

• Kizdirmayi seviyorum ya :) ama tepki yeterli gelmedi tüh beklentimi boşa çıkardın :)

• katılmıyorum bize güzel şeyleri alın kötü şeyleri almayın dendi bu bir ikincisi hediyeleşmek sünnettir gönül almak güzeldir bu mantık islamı öcü göstermekten başka birşey yapmaz. fetva verirken dikkatli olmak lazım

0|0
    0|0
    • Dine aykırı diyorum ne diyorsunz siz

• ben insanların birbirine hediye alıp mutlu olmasını birbirini sevindirmesini yanlış bulmuyorum yanlış bulan bir insanı yanlış buluyorum o benzemek bu benzemek değil duyduğun şeylerde akıl yürüt ne demek isteniyor diye ve bana kanıt getir diyorum ama sen papağanlık yapıyorsun yanlış

• YA TAMAM KARDEŞİM SİZ FİKRİNZDE SABİT DURUN BEN SADECE OLAN ŞEYLERİ BİLDİĞİM İÇİN SİZİNDE GÜNAHA GİRMEMENİZİ SAGLAMAK İSTEDİM.SİZ SABİT DURUN BAKALIM BEN BURDA 40 SAATTİR DİYORUM TABİ ANLAMAK İSTEMİYORSUNUZ ANLAMAYIN SADECE UYARMAKTI AMACIM BİLDİĞİNİZİ OKUYUN UMARIM GEÇ OLMADAN FARKINA VARIRSINZ SAGLICAKLA KALIN...

Kızlar Ne Diyor 1

• Birisini mutlu etmek,onu sevdiğini göstermek için sunulan-ayrılan bir gun > "bunun dinimizde yeri yok" bıdı bıdısı. Insanlara sevgimizi göstermemiz gerek diyen bir dini savunan insanların, sevgimizi gösterdiğimiz gunu sevmemeleri ironisi! ( sevgimizi bir gune zaten sığdırmıyoruz ki. Sadece böyle gunler sayesinde butun gunu birbirimize ayırıp,guzelce vakit geçirebiliyoruz.)

Saygılar..

0|0
    0|0
    • Hayır demek istedigim hediylerde ama alarak kutlamış oluyorsunz ben demiyorum demeyin sevginizi göstermeyin ama gün günah bir gün kutlaması günah araştırın bir derim inanmıyorsanz

Yükleniyor...