Motorsikleti tehlikeli bulanlar ya da tutku olarak görenler kimler?

Motorsiklet tutkudur diyen kac kisi cikar? ya neden herkez motorsiklet hakkinda olumsuz dusunuyor ben 10 yildir kullaniyorum kotu bir yanini gormedim

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• Motosiklet kullanan herkesin ileri sürüş teknikleri eğitimi alması gerektiğini düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • Turkiyede ileri surus egitimi veren cok az kurum var kisisel olarak egitim verenlerde cogu kulakdan dolma bilgilerle egitim weeiyorlar

Kızlar Ne Diyor 3

• Bence bir tutku kişiden kişiye değişir tabi

0|0
    0|0
  • Kullanıyordum 1 yıl öncesine kadar.

Çok kaza yaptım, Babam yasakladı .

0|0
    0|0
    • Biraz egitim ve deneyimle %50ye indirebilirsin kaza oranini ama sikma canini nasil olsa tekrar binersin demir atina bu bir tutku bagimlilik basladin mi birakamazsin

• Haklısın , zaten ehliyetsiz kullanmam dogru degildi.

İyi ki sadece kendime zarar vermisim. :/

• Çok seviyorum ama kaza yapınca bizimkiler yasakladı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Motorsiklet tutkunuzu anlayışla karşılıyorum lakin gerçek hayatta motorsiklet çok tehlikeli.

Yakın bir akrabamı 17 yaşında bir kuryenin kullandığı motorsikletin çarpması sonucu kaybettik. Ehliyetsiz kullanan, başkalarının hayatını riske atan, trafik kurallarını hiçe sayan o kadar çok motorsiklet kullanıcısı var ki.

Bu eleştiriyi yaparken araba taraftarı olduğumu düşünmeyin. Taraftarlığa inanmıyorum fakat trafikte motorsiklet büyük tehlikeler yaratıyorlar her gün.

"We're gonna be in the Hudson"

0|1
    0|0
    • Oncelikle basiniz sag olsun zaten adimizin kotulenmesi ve bu spora insanlarin uzak bakmasi bu apaciler yuzunden oluyor

• Ben tehlikeli buluyorum.. 10 sene kullanmış olabilirsin ama kaza saniyelik bir olaydır. Seni koruyan hiç bir şeyin yok kaskından başka. Kazasız belasız kullanman dileği ile.

0|1
    0|0
    • Temennin icin tesekkur ederim kiyafetlerin gerekli ekipmanlar olursa arabadan daha guvenli bence nasil dersen eger araba ile kaza yapildigi zaman sikisma riski var ya da daha kotuleri uzun suren ileri surus teknik egitimi alirsaniz eger kaza yapmayi bile ogreniyorsunuz mesela duran bir araca vurmak gibi bizler kus misali ucuyoruz bazen fazla sayida kaza yaptim tabi ileri surus efitiminde insan alisiyor bir zaman sonra en tehlikelisi diger arac suruculerinin dikkatli olmamamasi

• Evet maalesef diğer araçlar motosikletleri pek göremiyor diyelim.. Tabi ben bu kadar bilgi sahibi değilim sadece görüşümü söyledim. Bu teknikler muhakkak hayat kurtarır derecesindedir..

• Ben çok seviyorum kullananlarada imreniyorum ama biraz deli bir insan olduğum için tehlikeli benim için :)

0|1
    0|0
    • Eger ankaradaysan arkadasim her konuda yardimci olmak isterim sana bu bir sewda ve sen platonik bir asiksin

• İstanbuldayım malesef,sağolasın :)

• Motosiklet kullanmayan,o rüzgarı yemeyen anlayamaz.Özgürlüğün tadıdır.Onlar tv de film izlesinler,biz motosikletçilerde filmin başrolünü oynayalım olay bu,

0|1
    0|0
    • Bu guzel bak bide suna bakalim mutlu olmak icin ya da mutlu etmek icin bir bayana yuzlerce binlerce liralik hediye alirsin en fazla 15 dk seni zewkin doruguna cikartir bir depo benzin ve ufak bir bilek hareketiyle defalarca orgazm yasatir altindaki canavar :)

• bende kullandım 2 sene küçüktü benim 125 likti ama sakat ya hemde çok sakat 100 km hızla giderken ufak bir taş gelse tekere kurtulusun yok

0|1
    0|0
    • Guvenlik donanimlarin kaliteli ve duzgun gerekli malzemeler oldugu surece bir sikinti yasamazsin en onemli konu ise lastikleer

• motora 20 bin verip 30tl lik kask kullanıyorsan tehlikeli ekipmanı saglam alacaksın adam gibi bineceksin motorun tehliksi ortadan kalkar karşıdaki malozun sinyalsiz dönmemesi için dua ettiymiydi sorun yok :D

0|1
    0|0
  • Param olsa ilk alacağım şeydir.

0|1
    0|0
    • Insallah alirsin sende arkadasim onemli olan istemek azim ama tawsiyem ufak cc lik bir makine al turkiyede buyuk cc demek buyuk sikintilar demek uzun zamandir yuksek cc ler kullaniyorum bir arkadasimin esinin ufak cc lik tunnig ine bindim valla ertesi gunu ufak cc lik makine aldim o kadar keyifli ki unutmusum neredeyse acemilik gunlerimi

• Hep amerikan filmleri yüzüden çok pis özendiriyorlar. :(

• Allah gonlune gore versin kardesim insallah seninde bir goldwin in olur ilerde

• Nasıl kullanıcağını biliyorsan sorun yok.

0|0
    0|0
  • 2 sene önce bende de honda 600rr vardı ama ailemin korku tepkisi yüzünden sattım arabaya göre daha tehlikeli küçük bir yanlışını affetmiyor hem düşme olasılıgın daha yüksek düşüncede neler olabilecegini biliyorsun sana kullanma diyemem ama dikkatli olmanı isterim

0|0
    0|0
  • kullanmak zevekli lakin kazaları sözkonusu olunca diğer araçlara oranla ölüm ve sakat kalma riski yüzde 50 daha fazla birde ne kadar koruyucu kullanırsan kullan romatizma gibi rahatsızlıklar ilerde oluşma riski var.

0|0
    0|0
    • Katildigim noktalar war diger araclar biz motorsiklet suruculerine bitaz daha saygi gosterseler kaza oranlari we olum riskleri biraz daha duser romatizma konusuna gelince teknoloji o kadar ilerledi ki elbiseler gelismis durumda mesela benim kullandigim termal iclik sicak havayi ilik soguk havayi sicak olarak yansitiyor iceri ama malesef turkiyede kiyafetlerin cogu ithal oldugu icin neredeyse motor parasi kada3 tutuyor :(

• Doğru söylüyorsun bırakın motosikleti araç kullanan bayanlara dahi saygı yok.

• almayı düşünüyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...