Başkalarının hayatlarına yaptığınız etkilerden gurur mu duyarsınız genelde? Yoksa ...

Evet ...

Herkese iyi cumalar simdiden

Sorum basliktada oldugu gibi

Söyle gecmisi,maziyi düsündügünüzde,degerlendirdiginizde mesela,baska insanlarin hayalarinda sahiplendiginiz roller,yaptiginiz etkiler sizi genelde onurlandiriyor mu? Yoksa daha farkli,baska hislere mi kapiliyorsunuz?

Bir düsünelim mi ...

dinlemelik; link

0|0
10|20

En İyi Erkek Görüşü

• Size de iyi geceler ve hayırlı cumalar,

36 yıllık bir ömür içerisinde çok insanla tanıştım. Bazısının kalbinde yer bıraktım, bazısının aklında. İyi hatırlayıp özleyen ve değer veren insanlar da var görmek istemeyenler de var. Benimde bir zamanlar tanıdığım ama şu an uzak durmayı tercih ettiğim insan sayısı bir hayli fazla.

Sosyal yönden üstlendiğim görevler var. Toplumun iyi yerlere gelmesi için çaba gösteriyorum.

Arkadaşlarım ve çevrem hatta beni tanıyanlar mesafeli olduğumu bilirler ama onları kandırmayacağımı, başlarına dert açmayacağımı ve en önemlisi başları sıkıştığında bana gelecebileceklerini iyi bilirler. Yardımım ve imkanlarımı onlar için kullanmaktan çekinmem. O yüzden samimiyet babında olmasa bile takdirle karşılandığımı düşünüyorum. Onların hep iyi noktalara gelmelerini ve mutlu olduklarını görmeyi diledim ama asla tutamayacağım vaatler vermeden bunları gerçekleştirmeye çalıştım.

Bu gece güzel bir şarkı dinleyelim : link

"We're gonna be in the Hudson"

1|0
    0|0
    • Tesekkür ederim :) Sarkilar hep güzeldi zaten ... en az su anki kadar

Takdir kazandiginizi ben de tahmin edebiliyorum

O halde sizinle ayni,benzer zihniyetteki insanlarin artmasini diliyorum özellikle de gelecek adina.

• Ben de tesekkür ederim :) memnun oldum

O halde "hayirlisi" diyelim en iyisi ...

Gelecek icin hayirlisi olsun ...

Sarkidaki enerji güzelmis

• Amin

Gecenin son şarkısı : link

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 19

• Genelde bircok insanin hayatina olumlu yönden katki yaptigimi dusunurum.Sonucta karar vericek kendisi olsada bazi konularda ikileme düstügünde benden yardim isteyen her dostuma ve arkadasima fikirlerimi ve yardimlarimi eksik etmedim..

Ama bazen cok az kiside bu oldu keske bunu böyle demesem iyi olurdu dedigim olmustur.Ancak yinede bu durumu ona söyledigimde o kiside ben bu fikri uyguladigim icin asla mutsuz olmadim demistir birisi haric.O kisi ilede zaten görüşmüyorum.Görüşmeme nedenim basarisizliklarini bana yükleyip kendisini aklama istegiydi.

1|0
    0|0
  • Çok zengin değilim, bu doğru. Hatta biraz yoksulum. Ama bu kötü bir şey değil. Benim hatam değil. Herkes büyük servetlerin güzel yazı yazarak kazanılmadığını ve kendilerini iyi kitaplara en fazla kaptıranların kışın ısınacak bir ateş bulamadıklarını bilir. Bu yüzden dostluk şiarımızdır.

link

1|0
    0|0
    • Sarki sahane ...cevapta öyle

tesekkür ederim

• Ey gece! Bu karanlığın ardı Cuma aydınlığı

O vakit, ayetlerden oku aşkı

İhrama girmiş süveydan.. Melekler tav�f ediyor arşı

Kadim Dolunay

hayırlı cumalar olsun bu arada. Amin ecmain.

• Amin :) sagolun ... size de hayirli cumalar tekrardan

• Etkim altına gireceğini düşündüğüm ya da girdiğini gördüğüm kişiler ile teması keserim.

İnsan, başkalarının fikirlerinden yararlanabilir bir pencere sunar insana farklı fikirler ancak bu kişinin konu ile alakalı fikrini geçip artık kişiyi sorgusuz doğru kabul etmeye başlayınca hastalık çıkar ortaya.

Biz kendimiz ne kadar yeterliliğe sahibiz ve ne kadar tamamız ki başka bir insanın hayatını etkileyecek bir pozisyonda durma hakkını görüyoruz kendimizde.

1|0
    0|0
    • Cok dogru ... katiliyorum size

Fakat isteyelim ya da istemeyelim insanlarin hayatlarina dokunabiliyoruz

düsüncelerimizle,duygularimizla bazen sadece durusumuzla vs ...

Sorgusuz sualsiz kabul edilmeye baslaninca fikirler sizin de söylediginiz gibi aynen

sagliksiz bir durum cikar ortaya.

• Yani öyle şeyler yaşattım ki hayatım giren insanlara mutluluktan ağlayan mı dersin,

her güzel şeyin bir sonu olur diye baştan kahrolan mı dersin,ne biliyim bazı insanlar

hayatlarına yaptığımız etkiyi görmezden gelmeye başladığında o gururum felan ne varsa

yerle bir oluyor.

Bazende o etkileri biz görmezden geliyoruz iyi ya da kötü olsun..Genelde kötü olur tabiki görmezden geldiklerimiz,gerçeklerden kaçarız.Yaralarız kendimizi.

İşte bunu Allah kimsenin başına vermesin.

Benden Şavka Dinlemelik: link

2|0
    0|1
    • Öncelikle dinlemelik ...cok güzel cok sevdigim bir sarki

Hala basa aliyorum dinleyip dinleyip ...cünkü bu sarkiyi hic tek bir kere dinleyip biraktigimi bilmem

Amin ayrica da

Tesekkürler...bombos bir hayat yasamamak güzel vesselam

Acilar da tatlilar da üzen ve üzülenler de olacaktir...üzüntünün en az olmasi dilegi ile :)

• Hep gereksiz olduğumu düşünmüşümdür. Fakat zarar da vermemişimdir. Tabisi bu benim bakış açım.

cut.

1|0
    0|0
  • Güzel, özel, gurur verici şeyler yaşadım ve yaşattım çok şükür. Beni hatırlayanların yüzünde güzel bir gülüş, özlenen anılar bıraktım. Kötü şeylerde yaşattım. Bi yuvanın canına neden oldum ama can katmayıda bildim. Bedelini kat kat ödedim. Çok daha fazlasını ödemeyede razıyım.

1|0
    0|0
    • Hayatta bedeller hep oluyor ...

Kararliliginiz takdire sayan

• Mühim bir etki yapmadım ki kimseye: link

1|0
    0|0
  • Olumluysa evet, olumsuz ise tabi ki hayır..

1|0
    0|0
  • Başka insanların hayatına olumlu etkilerde bulunduğum her şey için mutlu olurum.. İnsanların mutlu edebilmek, yardımcı olabilmek beni inanılmaz mutlu ediyor.. Tanısamda tanımasamda..

1|0
    0|0
  • gözlerim geçmişi sorguluyor anılar sanki hesap soruyor gün gelir okursun gece gündüz bilgi dağarcığın dağ gibi olur bunları insanlara anlatırsın sonra kitapların dünyası ile reel yaşam arasındaki uçurumları görürsün toplumun önyargıları esareti altında cehaletin esareti altında yaşadığına şahit olursun tükenirsin tüketilirsin gün gelir yüreğin suskun dilin suskun zihninin nöronları paslanır zihin fırtınası yerine popüler kültürün tüketici toplumsal yapısına enjekte olursun...

1|0
    0|0
  • Hayırli gecelerin olsun savk..

Baska insanların hayatındaki rolümü kötüye yoramam acıkcasi..

Onurlandırırmı bilemem ama onlar icin dogru bildiklerimi sundum onlara..

Bi kesimi kabullendi soktu hayatına bu dogruları bir kesimi yanlis olarak degerlendirdi..

Öyledirki görecelidir bu dogrular hak veriyorum onlara..

Ama gercegi dile getirdim ben dogrular üzerine konustum kendi adima..

1|0
    0|0
    • Tesekkürler iyi geceler :)

Insanlarin algilari ve beklentileri cok farkli olabiliyor

Bu yüzden sizin niyetiniz ne olursa olsun,ne kadar dogru olursa olsun mesela

istenmeyen,beklenmedik neticeler dogurabiliyor ...

• Mesaji aldim savk..

• Sevindim :)

• Başka insanların hayatlarına etki yapmak istemem sadece değer verdiğim geleceğimi gördüğüm insanların hayatlarında değişim yaparım kendim için değil onu düşündüğüm için buda benden sana gelsin.

link

1|0
    0|0
  • herkes kendı hayatından sorumludur.. baskalrının hayatlarını etkılmek belkı onların kendı basına karar almalrını engelleyecektır... tam olarak etıklemkten kacınırım ama kısmen yardımcı olmaya calısırım:)

1|0
    0|0
  • Hayatım boyunca istisnasız konumumun hakkını vermişimdir vicdanen müsderiim tohum saç bitmezse toprak utansın çoğunlukla toprak utanmıştır.

1|0
    0|0
  • Genelde olumlu etkiler yaparım o yüzden genelde gurur duyarım her zaman değil :D

1|0
    0|0
  • genelde doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri söylerim.bunları gurur duymak için yapmam.

1|0
    0|0
  • Bazı etkiler gururumu okşuyor , yalan yok . Ama bazen kendimi hıyar gibi hissettiriyor :)

1|0
    0|0
  • bir insanı taklıt etmek onun fikirlerini begendiğinin acıkca göstermesidir.

grur duymam ama yinede

1|0
    0|0
  • Gurur duyulacak iyi bir şey yapmışsak faydalı olmuş isek Allah razı olsun demesi yeter.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Her zaman değil...Aslında nasıl hissetmem gerektiğini bilmiyorum.Doğru olduğuna inandığım şeyi yapıyorum çoğu zaman ama bu doğruyu yaptığım anlamına gelmiyor.

Gerçekten yardım etmeye,iyi olanı yapmaya çalışıyorum çoğu zaman.Eğer yapamayacaksam kendimde o gücü bulamıyorsam uzaklaşıyorum.Ama bu dilim!Bu sivri dilim kırıyor insanları ve hep söyledikten çok çok sonra farkında varıyorum.Evet,üzülüyorum.

Kimsenin kötü olması üzülmesi beni sevindirmez ki...

Gurur duyuyor muyum?Eh bazen ama genelde bilmiyorum.Ne hissettiğimi de,ne işe yaradığını da bilmiyorum.Çünkü hayat kesin doğruları olan bir yer değil her şey çok karmaşık...

1|0
    0|0
    • Kesinlikle öyle ... hedef dogruluk olsa da yapilan bazen malesef uyusmayabiliyor

Fakat niyet önemli diye düsünenlerdenim ben

Her sey gercekten de cok karmaşık ...Ve karmaşık hale getiren de bizlerizdir genelde el birligi ile

Yine de bazen gurur duyabilmeniz,bunu hissetmeniz dahi güzel bence

• Genelde etkileyen, yol yordam gösteren olmayı tercih etmiyorum.

Sakıncalı da buluyorum.

Etki tepki illa ki oluyor. İletişim halindesin istemesen de.. Ama en azı makbul sanırım.

1|0
    0|0
  • hayırlı cumalar Şavk;

bu zamana kadar inandığım her şeyi savundum,pek çok arkadaşlıklarım dostluklarım oldu çok şey anlattılar ,anlattım.dostum dediğim insanda eksikleri hataları veya kusurları hep söyleme ihtiyacı hissettim çünkü aynı şeyin bana yapılmasını isterim mümkün olduğu kadar bir de şu vardı buradan bakmayı dene dedim iyi kötü benimki pencere açmaktı bakıp bakmayacağına onlar karar verdiler ama o pencereyi açmam gerek dostum arkadaşım ailem diyorsam hayatımda etkileri vardır ,etkisi olanlara etkim olmalı yani sarı çizmeli Mehmet ağadan farkım olmalı..ne kadar doğru pencereler açtım bilemem ama ben hep inandığım şeyleri anlattım söylediğim her cümlenin hissettirdiğim her duygunun kul hakkı olduğunu hatırlattım kendime de..umarım başarmışımdır ama vicdanım rahat..:)

1|1
    0|0
    • Tesekkür ederim :)

Cok iyi ifade etmissiniz.Vicdaniniz rahatsa hic bir sorun yok demektir :)

Sevindim adiniza ...

• rica ederim:)ben teşekkür ederim

• MFÖ... Sakın Gelme geldi aklıma.

Neyse, insanların hayatına pek burnumu sokmam. Sadece emin olduğum bişi olursa ya da haksızlık söz konusu ise. Bi' ölçtüm de... Aferin bana.

1|0
    0|1
  • bundan 2 yıl önce falan anlamsız bir gurur duyardım,yaş ilerleyip olgunlaşınca o zamanlar çocukça düşündüğümü farkettim...

bana sunulan hayatı başkalarıyla paylaşıyorsam onların hayatlarını anlam katmam veya onlara yardımcı olmam kadar tabi birşey olamaz...olmamalı...şuan için böyle düşünüyorum hatta senin sayende başlayan cümleleri uzattırmıyorum...

kimse için yapmıyorum,sadece insan olmanın verdiği vasfı yerine getirmeye çalışıyorum o kadar...

1|0
    0|0
    • Insan zamanla yasananlarla olgunlasir

Eminimki hemen her insanin zamaninda yaptigi cocukluklar olmustur

Ve bunlar gelecekteki daha büyük kayiplara engel olabilmek icin bize sunulan sanslardir aslinda

Bu yüzden pismanlik duymamali bence...hayirlisi demeli.

Cikarttigin ders gercekten de güzel.Umarim bunu hic unutmazsin

Insanlik vazifesini keske herkes sirf,sadece...en azindan" insanlik" adina yerine getirseydi

Sana bunun icin kolaylik diliyorum :) cünkü hic kolay degil

• kımsenın hayatına karısmıyorum , mudahele etmıyorum .

1|0
    0|0
  • Hayat hem güzel hem hüzünlü birçok tecrübeyle dolu. Hem bizden hem karşımızdaki kişilerden kaynaklanan.. Üzücü anılar olsa da genelde iyi etki olması beni mutlu ediyor. Bu iyi etkinin en büyük nedeni de "Herkesin mutlu olmasını istemek. " Elimde olsa bir tek kişi bile üzülmesin isterdim. Bu düşünce nedeniyle iyi etki oluyor. İyi niyetimizin, güzelliklerin hiç son bulmamasını diliyorum.

0|0
    0|0
  • Sizede hayırlı cumalar..

Kısmen gurur duyuyorum kısmen duymuyorum.

Çünkü kötü etki bıraktıklarım da olmuştur mutlaka...

0|0
    0|0
  • Zamanında bir arkadaşım demişti, 'Herkesin hayatına güzellikler katmayı nasıl başarıyorsun?' diye. Hayatımdaki insanlara faydam olsun isterim, yoksa varlığım da yokluğum da birdir diye düşünüyorum. Hayat geyik muhabbetinden ibaret değil, bazen gerçekçi düşünüp güzel şeyler paylaşmak gerekir. Özellikle hafızama kazınan bir durum var mesela, özel sebeplerden dolayı ortaokulda okumayı bırakan bir arkadaşım vardı. Tanıştığımızda öğrendim bunu ve açıktan ortaokul, liseyi bitirip üniversite okuması için teşvik ettim onu. Şimdi bilgisayar mühendisliği okuyor ve her zaman teşekkür eder bana. Ben de ona teşekkür ediyorum önerilerimi önemseyip uygulamaya koyduğu için.

Kısacası hayatımdaki insanlara faydam yoksa ya da olumsuz bir etkim varsa o kişilerle iletişimde olmamayı tercih ederim. Tabii bir de faydam olduğu halde kıymetimi bilmeyenler var, ki bu konuyu sen de bilirsin Şavk, işte onlara hiçbir şey diyemiyorum. Dilerim, büyüdükçe akılları başlarına gelir, pek umudum yok ama dilek işte...

Bu da benden olsun, link

0|0
    0|0
  • Etliye sütlüye karışmamayı tercih ediyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...