Istanbul 1453'ün anatomik incelemesini yapabilir miyiz?

yavuz fatih kanuni gayet deha kişiler iken sonradan gelen padişahların aptalımsı olmaları hep toprak kaybetmeleri, haseki sultanların erkek çocuk yapıp hiyerşide üstünlük sağlamak için önüne gelenle padişahı aldatmalarının neticesi olabilir mi?yada deha genleri neden başkalaşım gösterdi de aptalımsı gen oldu?

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Aptalımsı? padişah cennet mekanların birinin aklı sende olsa ters ucardın şimdi.

0|0
    0|0
    • yorumundan aptalikolar cennete gidemez izlenimi çıkıyor.seni aptallar derneğinin açacağı maddi manevi tazminat davaları bekler.akılllılar cennete gitse yandık bu dünyadaki gibi sürünecez yine amerikalılar avrupalılar yaşayacak

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• toprak kaybetmenin nedeni aptallık veya zekayla alakalı değildir. adı üstünde gerileme dönemi. bence somanlının sonunu milliyetçilik, bilim ve teknolojide geri kalma getirdi.

0|0
    0|1
  • Aptalımsılık yok. Ekber ve Erşad sistemi bitirdi devleti.

0|0
    0|0
  • okudugm kitapta daha o günler de bile başka ülkelerin ajanları oldugunu ögrendim.içeri kadar sızarak yapacaklarını yapmışlar.daha sonrasında zamanla nefsaneye olan düşkünlük vs halleri diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • ajanlarla mı aldatmış?bari kendi halkından oğlanlarla aldatsaymış şehzade, düşman kanı taşıyor yani

• ajanların da en pisi gizli ajanlardır. delikanlı ol "ajanlık yapmaya geldim" de ne o gizli gizli kendini osmanlıdan birisi gibi göstermece

• ilginç bir tespit aptalımsı demeyelim de belki de şartlar onu gerektirmiştir

0|0
    0|0
  • bu kadar derin düşünme boşver abi :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...