Dış görünüşümü beğenmiyorum. Bu psikolojiden nasıl kurtulabilirim?

İlkokul ve ortaokulda arkadaşlarım dış görünüşümle hem dalga geçtiler. O zamanlar mazlum ve ezik birisi gibi davrandığım için böyle oluyordu muhtemelen. O ezikliği zamanla uğraşarak üzerimden attım, tek kurtulamadığım dış görünüşümü beğenmeme durumu. Hala o zamanların bilinçaltı etkisiyle zaman zaman dış görünüşümün çirkin olduğunu düşünüyorum. Bu durumdan tamamen nasıl kurtulabilirim? Yapmamı önereceğiniz şeyler ( mesela kitap önerisi ) vs var mı? Bu durumdan tamamen kurtulmak istiyorum. Biliyorum, insanın kendisini sevmesi için çok neden var. Ben kendimi gerçekten seviyorum ( düşünce yapısı ve kişilik olarak ) ama şu dış görünüş meselesi hala kafamı kurcalıyor. Umarım yararlı öneriler gelir. Size güveniyorum :)

Teşekkürler.

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Herkes mukemmel degil herkes angelina jolie veya brad pitt dgl kendini sevmeyi ogren:) hep kendinden daha kotu durumda olanlari dusun ve haline sukret mesela yuzu yanik olanlar ne yapsin? Hem insanin ici guzel olduktan sonra tum kapilar ona acilir insani disiyla degil iciyle seven insanlar da var.. tum bunlar sans umarim sen de aradigin mutlulugu bulursun

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ya benim bir arkadasim vardi cirkindi ama o kadar cekici ve sempatiktk ki butun kizlar aşıkti ben bile

0|0
    0|0
  • herşey dış güzellik değildir olduğun gibi görün bu en iyisi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• özgüven eksikliğinden kaynaklanmış. kendinle dalga geçmeyi öğrenmeden özgüvenini arttıramazsın. bide kendine değer vermekle ilgili makaleler kitaplar oku.

1|1
    0|0
  • Herkes Brad Pitt değil. Bende sevmem tipimi fakat aşkın tipe değil davranış ve görünüşe baktığını bildiğim için güvenim tam.

1|1
    0|0
Yükleniyor...