Sivaslılar hakkında ne düşünüyorsunuz??

Sivasta genel kelimeler candandır şöyleki biriyle karşılaştınız gel gardayşşş etlekmakk doktürüyüm, bacım gardaşım baştacısın emmoğlu gbi kelimeleriyle bile insanı kendine özgün hissettirdiğini düşünüyorm ya siz? ?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Sivasli birtane manitam var kız bildiğin manyak la birde cadoloz laf falan sokamıyorsun lafın geri sana kıvırarak sokuyor sivaslı kızların hepsi böyleyse sivasta herkes evde kalır hadi görükürük

0|1
    0|0
    • Gardayşşş vallah ben bilmem laf sokmak felanda şimdi doğruları söylersinde laf soktu diye algılanırsa o kötü işteee baba ocağıda iyidir sen gocasız kalanları merak etme harem kuranık tüm sivaslıları koyarız oraya manitaya sivastan selamlarrrr! !

Erkekler Ne Diyor 10

• Yiğidin önce harman sonra kahvede batak oynadığı yerdir dsad

1|0
    0|0
  • severim sivaslıları. bir kaç arkadaşım sivaslıydı.

2|0
    0|0
  • Yigidodur merttir yavsagi da tam yavsaktir arkadasimdan biliyorum

1|1
    0|0
    • Tebrik ederim bende Sivaslıyım ve gerçekten tam bir tespit.

Ya merttir. ya ... ortası bulunmaz.

• amma bu yanı iyidir nede olsa ne olduğunu bilir ona göre davranırsın lord da olsa zord da olsa içi dışı birdir. En nihayetinde...

• Aynen onu dedim

• Gozüüğün yanı yerim,

Anooo naater işki,

Gurban olurum,

Canıııım, Yavruum, ... Zara ve çevresinde sıkça duyduğumu hatırlıyorum :)

1|0
    0|1
    • Kesinlikle ;-) gözünğün elifini yidiğim yaradana gurbağın olamm insanları isteklerini bile farklı ister

• orda okudum. tam ayılar

1|0
    0|2
  • sivaslı diyorum ben onlara

ama etliekmek konyanın sivasın degil

0|1
    1|1
  • Umurumda bile değiller

0|0
    2|2
  • vallah o kelimeler sivasa özgü değildir iç anadolunun her yerinde söylenir ama söyleyince genelde kaba ve itici karşılanırız biz. sen bir istisnamısın?

0|0
    1|1
    • İç anadolu merkezidir ve yalandan kibarlaşmaktansa candan kelimeleri tercih ederler

• Benim oraya gelemicemi senin de bir şey gösteremiceni herkes biliyor. şive kelimesinin ne anlama geldiğini biliyor olsaydın bu yorumu yapmazdın. kelimeler harfi harfine aynı olsa bile ağız ve vurgunun ne olduğunu bilmek lazım. sayın İTİCİ

• vah vah vahhhh gel gulum sen kelebahış bir de ondan soona gorün ne dimek isdediiimi hemi büyümemiş zavallıkcık. kemii gozune gosdermeden hemencik de hırlama oyannıdan. galen ne annarsan. doooru annarsan çay içer misaafirim olursun yoh tıngırdarsan tekene yapar yuvarlarıh seni çocuummm...

• Yobazı davardır... Yobazı tam yobaz olur kaç...

0|0
    0|0
  • sivaslılara uyuz oluyorum

0|0
    3|2

Kızlar Ne Diyor 3

• Bende Sivaslıyım :) hastalar bazen öyle tabirler kullanıyor ki ben bile anlamıyorum :)

1|0
    0|0
    • Evet geçenlerde hastanedeyim ve kadın doktora şunu dedi hocam kafam çenil çenil çeniliyor :-)

• Memleketim güzel de daha güzel iller de var sivas 112 hapishanesinden kurtulacagım ggünübbekliyorum :)

• Sivaslı degilim ama nerdeyse tüm arkadaslarım sivaslı alevi. Kan cekiyo galiba :D:D Cok severim cok iyi insanlar

1|0
    0|1
  • iyidirler severim

0|0
    0|0
Yükleniyor...