İnancına sahip çıkma, neyine gerek. bırak, kuralsız daha rahatsın değil mi!..

arakanda müslümanlar canlı canlı yakılıp, öldürülüyor...

suriye, filistin ve nicesi...

içim almıyor bazı şeyleri, bu hayatta..

utanıyorum kendimden..

utanıyorum siz müslümanım diyenlerden..

bir dua bile çok mu yani?

kafanızı kaldırın ve etrafa bakın, müslümanlar ne halde..

ama yok siz modaya uyun, inanç zor gelince çeşitli sebepler bulup dini bir kenara itin.. yok ateistim yok deistim yok şuyum yok buyum diye yeni kelimeciklere sığının... sonra inancına sahip çıkan insanlara akılsız muamelesi yapın!... inanca sahip çıkan mertler gerek bize, sırtımızdan vuranlar değil... Allah' ın merhametine gıptayla bakmamak mümkün değil, o kadar merhametli ki siz inançsızlara halen nefes veriyor nimet veriyor.. belki kendine dönersiniz diye.. bir umut yakıyor her gün size.. ama akleden insanla akletmeyenler bir olmaz, buna da itaat ettik. amenna.

sorumsuz insanlar çoğaldı Allah'ım..

onlar yüzünden bizi helak etme, ne olur :(

link

sadece bu videoyu ve buna benzer binlerce video izleyince içim almıyor bazı şeyleri... bu yüzden yazmak istedim yazarak rahatlamak belki.. ama rahatlamadım. hayır.

siz ne düşünüyorsunuz?

(aklıyla düşünmeyenler gelmesin!..)

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bu biraz insanlikla alakali bir konu aslinda vicdani olan herkes. Hristiyan Yahudi inanmayan kisiler bile buna tepki gösterebilir.

Müslümanlara uygulananlara gelince Tarihte bazi istisnalar haric ki en büyügü Hacli Seferedir Genelde Müslümana yine baska bir Müslüman Zarar vermektedir.Mezhep farkliliklari nedeniyle ya da siyasi olaylar nedeniyle. bircok Müslüman yok ediliyor.Birde Müslümanim diye gözüküp diger Müslümanlara eziyet edenler var.

2|0
    2|0

Erkekler Ne Diyor 5

• napalim rabia isareti yapip iki twit atip vicdan mi rahatlatalim.miyşın kompileytıd.

1|1
    3|1
    • müslüman bir insan ne yapacağını bilir.

• gercekten yazik.dusuncelere saygi yok.kendimiz gibi dusunemeyenlere soz hakki yok o da guzelmis

• senin çok mu saygın var sence? rabia işaretine söz söylemek senin harcın değil. rabia işareti mısırdaki direnişin adıdır bir nevi... yazık sana yazık. senin gibi basit çe düşünenlere!.

• Dünya düşman olsa da Allah bizden yanadır

1|0
    2|0
  • bunun müslümanlıkla bir alakası yok tüm insanlığın sorumluluğu

1|0
    2|0
    • insanlıkla alakalı. fakat müslümanlara özel uygulanıyor bu tip şeyler.. çünkü onlar için İslam tehdit.

insanlar dediğimiz başka bir dünyaya kulak kesilmiş, müslümanları duyduklarını mı sanıyorsun?

• ya bu tür olayları bir inanç,bir ırk üzerinden hadi tepkimizi gösterelim denmemeli.amına koyduğumun dünya yöneticilerinin görevi.islamın kalbi dediğimiz ülkelerin zenginleri anca gökdelenler dikip çocuk siksinler.kim olursa olsun cana kıyanların ta* koyum bunun üzerinden çıkar elde edenlerinde

• Müslümanlar canlar feryat ediyor (D)uyuyor musunuz ?

1|0
    3|1
  • dünya iyi ve kötu uzerine kurulmus bunlar olmak zorunda

0|0
    3|1
    • ama müslüman müslümana kulak kesilmezse, biz neyin derdinde yaşayacağız?

• ne demek istedigini anlıyorum

cok az bir zaman kaldı herseyin sonu

yeni bir baslangıc olacak

Kızlar Ne Diyor 3

• Insanlik ile alakali bu en basta.

Bir kimsenin hangi dine,inanca ya da inancsizliga mensup oldugu

söyle bir dursun ...

Bir canlinin diri diri yakilmasina,iskence edilmesine hangi vicdan,

hangi akil ve de mantik razi gelir?

...

Ilk önce bunu düsünmek gerekir.

1|0
    2|0
    • tabiki insanlıkla alakalı. fakat müslümanlara özel uygulanıyor bu tip şeyler.. çünkü onlar için İslam tehdit.

• Ne yazik ki iskence,suistimal dünyanin her yerinde var.

Müslümanlari,Islamiyeti hedef alanlar da var ne yazik ki ayni sekilde.

Allah islah etsin diyelim ...

• Benim de adam seçip duyarlılık gösterenleri içim almıyor doğrusu, dünyanın biyerinde gayrimüslimlerde ölüyor, evet onlar müslüman değiller, ama bu durum onların canını daha değersiz yapmıyor ve sadece müslümanları düşünmekte seni daha duyarlı.

Keşke bunlara ses çıkarana kadar Suriye' de infaz edilen insanlara da ses çıkarabilse birileri.

0|0
    0|0
    • müslüman dediğine göre tüm insanların canı önemlidir. fakat, müslüman en çok kendi ümmetinden olana acır.. kendi ümmetinden olanı sever.. bunu bir anlayamadınız ya. yanarım ona yanarım.

• Böyle şeylerin din ile alakası yok.Canlı yakılıp, işkence edilen, öldürülen insanlara sadece Müslümanlar mı acımak zorunda? Nice namaz kılan ve böyle şeyleri umursamayan insanlar var.Namaz ile alakası olmayan insanlar bile daha duyarlı bu konuya.Demek istediğim din ile alakası yok, sadece Müslümanlar için üzülüp dua edenleri Müslümandan saymam ben.Müslüman dediğin zülm edilen her canlıya dua etmeli, üzülmeli.İnsanin içinde olmalı bu dinden gelme bir emir olarak değil.

0|0
    1|0
    • :) güzel düşünce. ben zaten müslüman tek kendini düşünür demedim ki..

fakat müslüman en çok kendini, ümmetini düşünmek zorunda.

• Tanıdığım öyle insanlar var, sadece kendi dininden insanları düşünür dinini kendi seçmemiş diğer insanlara hakaretler yağdırır Müslüman olmayan öldürülen küçük çocuğu bile düşünmez sırf Müslüman olmadığı için sonra gelip insanlıktan bahsederler.

• biz o müslümanlardan değiliz, İslam'ın hoşgörüsü içine işlemiş müslümanlara selam olsun..

Yükleniyor...