Bunu biliyor muydunuz?

PC'den, Face'den Cep telefonunuzdan oynadığınız oyunlarda can almak, enerji toplamak, coin, para ya da altın gibi esasta ücret ya da bir reklam izleme gibi şart karşılğı satılan bir enerjiyi, herhangi bir yolla ücret ödemeksizin satıcının rızası olmaksızın almak TCK md. 141 'in 2. fıkrasına göre suç oluşturur. Peki bunu bilen var mıydı?

Hırsızlık

MADDE 141. - (1) Zilyedinin rızası olmadan başkasına ait taşınır bir malı, kendisine veya başkasına bir yarar sağlamak maksadıyla bulunduğu yerden alan kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir.

(2) Ekonomik bir değer taşıyan her türlü enerji de, taşınır mal sayılır.

• Evet, biliyorum ve öyle işlerle uğraşmam ben.
    11% (1)0% (0)11% (1)Oy Ver
  • Hayır, bilmiyordum, öğrendim çok da sallamıyorum.
    22% (2)0% (0)22% (2)Oy Ver
  • Pc den ancak face'i bir de KS 'yi açabiliyorum.
  • Bana bir daha oyun isteği gönderenin....
  • Muhtar şimdi napcaz ki?
    23% (2)0% (0)23% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Bilmemek ayıp değil bilmek de bişey değiştirmiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bilmiyordum öğrendim tenkyu verimaç

0|0
    0|0
  • Beni bağlamıyor :D c dedim ben :)

0|0
    0|0
  • Çok ta tınn

0|0
    0|0
  • İnce eleyip sık dokunacak bir bu konu kalmıştı diiyorum.

0|0
    0|0
  • B: Hayır, bilmiyordum, öğrendim çok da sallamıyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• biliyordum şimdi senden öğrenmedim

0|0
    0|0
  • sen neden bahsediyorsun arkadaşım. oyun yapımcısı ile reklam verenler anlaşmalı yapıyor zaten bunu. reklamı her izlediğinde oyun yapımcısı para kazanıyor zaten. sen neden bahsediyorsun? ortada illegal bir olay yok.

0|0
    0|0
    • Soruyu tekrar oku...Yanlış okumuşsun...

• soruyu tekrar tekrar okudum ve yine alakası yok diyorum. adamların yaptığı şu: (reklam verecek şirket oyun şirketine) benim reklamımı yap sana para ödeyeyim. (oyun şirketi oyuncuya) sen benim reklamımı izle ben de sana kazandığım para dolayısıyla oyun parası(enerji-can herneyse) vereyim. oyunu oynamadan kullanım koşullarına bakarsanız orada yazıyor çoğu şey.

• ...esasta ücret ya da "bir reklam izleme gibi şart karşılğı" satılan bir enerjiyi, herhangi bir yolla ücret ödemeksizin satıcının rızası olmaksızın almak...

Derken; ya ücret ya da reklam izleme gibi bir şartı olan enerjiyi ücret ödemeden, veya reklam izlemeden alan kişiyi cezalandırıyor. Reklam izleyeni veya ücret ödeyeni değil. Ücretsiz bölümler tabi bu suçun dışında kabul ediliyor. Çünkü satıcının rızası mevcut burada.

• İllegal değil anlaşmalı yapılıyor onlar...

0|0
    0|0
  • Bilişim suçları kapsamında böyle bir madde yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...