Şeriat ile ilgili görüşünüz nedir ?

Kastettiğim islam şeriati .Ben etrafımdaki insanların görüşlerini de merak ederim bu konuda , genelde soğuk bakıyorlar . Sizin görüşlerinizi de merak ediyorum .

Ben kendi görüşümü yazıyım önce ; elhamdülillah müslümanım ,

bizi yaratan , bizi bizden daha iyi bilen ve bize bizden daha yakın olan Allah'ın bizim için koyduğu yasalarla yaşamak isterim elbette , beşerin yaptığı yasayada binlerce kez tercih ederim .

Tabi ki bu sorum müslümanlara . Ne düşünüyorsunuz .

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Şeriat İslamın koyduğu hükümlerdir. Kur'an hukudur. Ama günümüz insanları özellikle Arabistan, Irak, İran gibi ülkelerin kanunlarını şeriat zannedip şeriata soğuk bakıyor...Bir kere muta nikahını meşrulaştırmak islamla bağdaşmaz...Keza Arabistan'da kadına araba sürme yasağı vs vs örneği çok. Yok masumları asmak kesmek ..Bunlar islamla alakası olmayan şeyler...Ama bu zihniyeti bazı kesim şeriat zannediyor. Bu islamla bağdaşmaz...Zaten şeriatı yanlış tanıtmak adına belkide bu islami bilinen temelde masonluğa hizmet eden ülkeler kasıtlı olarak şeriat adına zulümler yapmıştır...İnsan uyanık olmalı o ülkeler şeriatla falan yönetilmiyor İslamın yüz karaları...

İslam ileriye, aydınlığa götüren ilk emri OKU olan modern mükemmel din...Ve bu dinin emirleri gitmemiz gereken yol şeriattır...

Masonluğa hizmet eden güya müslüman ülke diye gözüküp şeriat adına zulüm yapan insanların yaşayışı şeriat değildir...O yasaları beşer insanlar koymuş...Ve Allah'ın yasası (şeriat yolu)hukuk olarak yeterlidir...Bunun için şeriat şart...

.

0|2
    1|0
    • Katılıyorum , bazıları soruyu tam anlmamışlar, başka ülkelerde doğru uygalanmıyorsa bizdede uygulanmaz diyerekten direk karşı çıkanlar var

• Cevabımı seçtiğiniz için teşekkür etmekle beraber tepki alabilirsiniz söyliyim...Cevaplarım bazılarının işine gelmiyor .Çünkü insanlar şeriatı kafalarına göre yorumluyor...Nedir bilmiyor...Buda islamın ilk emri olan OKU kelimesinden uzaklaşıldığı için...

Kızlar Ne Diyor 3

• Bende geröekten doğru şeriat olacaksa gelmesini isterim. ama şimdi herkes çıkıp iran diyecek burada.

1|1
    1|1
    • Ahhh nerede o günler...Bizimkiler p*rnoma, içkime dokunmanın peşinde

• Öncelikle şeriat Allahın koyduğu kurallar değildir onu bir kesinleştirelim.Şeriatın kökeni emeviler dönemine dayanır.O zamanlarda emeviler abbasiler diğer arap ve müslüman halklar arasında yaşanan dini sorunlar yüzünden kendilerini din bilgini sayan(belkide öyledirler gerçekten kesin bir şey söyleyemeyiz bu konuda) bir grup toplanmış ve Kuranda açıkça değinilmeyen konulara yani kesin hükümler olmayan konulara açıklık getirmek için o anki toplum şartlarına kendi bilgilerine vs. dayanarak bu şeriat kurallarını meydana getirmiştir.Yani Allahın kuralları ve emirleri sadece KURAN'dır.Ne yazıkki ülkemizde çok yanlış biliniyor kimse oturup bunları araştırmıyor.Sonuç olarak şuan şeriatla yönetilen ülkeleri görüyoruz ne durumdalar..Bu bizimde öyle olacağımız anlamına gelmez tabiki Osmanlı gibi bir örnek var önümüzde sonuçta ama günümüzde şeriatla yönetilmediğimiz halde din açısından sömürülüyoruz,bizi başka türlü yenemeyeceğini bilenler en büyük zaafımız din ile bizi vurmaya çalışıyorlar.Bir de şeriat gelse bu ülkeye herkes istediği gibi at koşturur daha da kötü yerlere gider durum diye düşünüyorum.Şeriat yerine bugünkü adalet sisteminde daha caydırıcı cezalar yasalar olsa daha mantıklı olur bence.

1|0
    1|0
    • Umarım bu cevabı okurlar da bir parça olsun bilgi sahibi olurlar..

• Kuranın ilk emrinin OKU olmasına rağmen çoğu insan bunları okuyup bilgilenmek yerine toplumda söylenenleri körü körüne kabul ediyor. sadece Kuranı düzgünce okuyup anlayabilsek zaten çoğu şey çözülecekte,burası bunun yeri değil size tavsiyem biraz araştırma yapın islam tarihi falan okuyun daha iyi anlarsınız demek istediğimi.elhamdülillah bende müslümanım ama müslümanım deyip kenara çekilmiyorum herşeyi okuyup araştırıyorum ancak böyle gelişebiliriz.

• Bende okumaya gayret ediyorum , ben sadece istermiydiniz demiştim , şimdiki şartlar farklı vesaire onları kastetmedim sorumda . Teşekkürler yorum için .

• Şeriat arapça'da uygulamak demek. Yani İslam'ın uygulanması anlamına gelir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Şeriatı asla istemem. Binlerce masum insanlar taşlanıcak, kesilicek, asılıcak. Acımasızca canice geliyo. Müslümanlık adına herşeyi yaparım ama bunu yapmayı sindiremem.

2|0
    0|0
  • İnsan Hakları Beyannamesi ile yaşamak daha iyi

2|0
    0|0
  • İslamiyeti tanımıyorsunuz. Şeriati bilmiyorsunuz.

2|0
    0|1
  • farketmez olabilir

0|0
    1|0
  • Ben hür irade yanlısıyım asla şeriyat istemem. İnsanların cehalet seviyelerini düşürerek korkuyla değil bilgiyle doğruyu yapması taraftarıyım ayrıca Elhamdürillah müslümanım.

1|0
    0|0
Yükleniyor...