Yag yakımını nasıl hızlandırabilirim

Yag yakımı için yapabilecek en iyi hareket ' spor' hangisi

Güncellemeler:
herkese cok tsk edrm yüzme - ve 20 dakika koşuya karar verdim :)

0|0
1|20

En İyi Erkek Görüşü

• Dağcıların yaptıgı hareket kardeşim. Şınav pozisyonu alıyosun bir bacak düz geride kalıyo diğer bacak daha önde adım atar gibi ama şınav pozisyonundasın gene. sonra hızlı bir şekilde bacaklarını zıplatırken diğer bacagı öne adım atıp önde olan bacagını geriye atıyosun. Tırmandıgını düşün ama yerdesin. Hızlı şekilde böyle yap. Başlangıç seviyesi 30 sn dir. Ardından 1 şınav çekip ayaga kalkıp zıplayıp sonra tekrar şınav pozisyonu alma hareketi var bunuda eklersen 15 dk da metabolizmanı tavan yaptırırsın

0|0
    0|0
    • cok zor bir hareket

• haklisin benim de bu aralar tembellikten.kilo.aldim vermem lazim.:) bu dediklerini dikkate alcam.kosu nasil peki ?

• Koşu çok yüksek ayarlarda yapmadıgın sürece pek etkili olmuyormuş diye biliyorum ben. Yani sadece o anlık kalori yakıyosun daha sonraya etkisi pek yok. Metabolizma patlatıcı hareketler arasında değil yani. Bu arada ağırlık çalışmak uzun vadede yağ yakımında en etkili yöntemdir. Açlıga dayanabilirseniz ağırlık çalışıp kas kütlenizi arttırdıgınızda o kasları çalıştırmak için vücut enerjiyi yemeği az tutarsanz yağlardan alır bu şekilde yağ oranı çok azalır. Ama açlıga dayanmak mesele.

Kızlar Ne Diyor 1

• Koşu hatta depar çalışmaları diyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Eski bir sporcu tavsiyesi. Aktif sporlar... Basketbol futbol koşu tırmanış vs gibi. Salon sporları yani pasif sporlar geçici bir fitlik sağlar bıraktığın anda da kasların pörsür dengeli eritemezsin. Yıllarca basketbol oynadım profesyonel olarak şu anda sağlık durumumdan dolayı kilo almam gerekyor ve kendimi çok zorlasam da sadece yüz ve göbek büyüyor kaslar hala fit ve diri. Ayrıca aktif sporlarda sporu bıraksan dahi vücudunun kendini salması çok uzun sürer ileride lazım olursa tekrar kilo vermen çok daha kolay ve hızlı olur.

0|0
    0|0
  • Bisiklet

0|0
    0|0
  • 15 dakikadan fazla terle efor sarfet de naparsan yap. Sonuçta kas gibi bişey değil nereyi çalıştırırsan orası kas yapsın. Yediğinden fazlasını yakacak kadar hareket yaparsan vücut yediklerinden alamadığı takviyeyi yağlardan almaya başlar,yakar yakar bitirir

0|0
    0|0
  • link bu alet işe yarıyabilir ben karın kasları için protein tozuyla beraber kullanmaya başlıcam sende yağ yakıcılarla başlarsan günde 5 dk 10 dk işe yarıyabilir..

0|0
    0|0
  • kol omuz için minimum 1.5 kg dambel alıp seri bir şekilde çalışmak . karın bel için mekik pozüsyonu alıp dizleri 90 derece kendinize çekip sırtınızı 5-8 cm kaldırıp sırtınızı yere değdirmeden mekik çekmek . bacak basen için ayakta dik durup kolları ileriye doğru uzatıp dik bir şekilde oturup kalkmak

0|0
    0|0
  • Min. Max.

Maksimum Antrenman Nabzı = Erkekler için: (220-yaş) x %60 %70

Maksimum Antrenman Nabzı = Bayanlar için: (224-yaş) x %60 %70

Bu formülden hangi nabızda yağ yakacağını hesapla sonra bu atış hızına ulaşmak için koşu bisiklet bu tarz kardio hareketleri yap. Destekleyici olarak l carnitine alabilirsin yağ yakımını az da olsa hızlandırıyot.

0|0
    0|0
  • yazacaktım ama oldukça güzel öneriler bulunmuş arkadaşlar var zaten.aklın yolu bir paşam önerilere uy yeter.

0|0
    0|0
  • yuzme en iyisi bence.

0|0
    0|0
    • Ama kardeş tam olarak %100 emin değilim fakat yüzmenin yağ yakımından çok vücudu toparladıgını duydum yani sıkılaştırıyo vede dayanıklılıgı mükemmel derecede arttırıyo. Yağ oranını pek azaltmadıgını duydum. Hatta bazıları arttırdıgını bile söylüyomuş çünkü vücut soğukta kaldıgı için iç organları korumak amaçlı yağ dokusu oluşturuyomuş organların etrafında. Bu yüzden yüzücülerin vücutları o kadarda mükemmel gözükmüyolar. Dayanıklılıgı muhteşem derecede arttırıyo fakat yağ orannda pek etkili değil

• l-carnitin kullanmalısın..

0|0
    0|0
  • bırak dumbell falan youtube da genç ve fit diye bir kanal var evde halihazırda yapabileceğin en etkili çalışma yöntemlerini tek tek anlatıyorlar bir göz at bence eminim faydasını göreceksin

0|0
    0|0
  • 10 numara yağ iç :D araçlarda öyle on numara yağ atarsan yağ yakar araçlar simsiyah duman :D

0|0
    0|0
  • tek kelimeyle ' Crossfit ' .. tam bir manyaklık :)

0|0
    0|0
  • squat , tek geçerim

0|0
    0|0
  • fırına gir panpa :D

0|0
    0|0
  • Kardiyodan ötesi yok.

0|0
    0|0
  • askere gel dostum :) spor yapmasan bile yemeklerden dolayı ip gibi kalırsın :)

0|0
    0|0
  • yüzme cardio fitness zumba birde l.carnitine de kullanabilirsin.

0|0
    0|0
  • o karar verdiklerinle pek bişey yakamazsın, bşuna. bayanmısın erkekmi anlamadım ama.

squat yaparsan daha cok yakarsın

0|0
    0|0
  • fitness kardiyo ağırlık vermelisin bol maydonoz ye yağ kırıcı özelliği var yağ olan bölgeleri yoğun calıştır en fazla 3 4 ayını alır sıfıra ındırmen

0|0
    0|0
Yükleniyor...