Bilge kağanı tanırsınız arkadaşlar o taşları çölün ortasına neden dikmiştir sizce arkadaşlar

bilge kağanı tanırsınız arkadaşlar o taşları çölün ortasına neden dikmiştir sizce arkadaşlar çeşitli rivayetler var ama sizin görüşlerinizi merak ettim

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Savaşçı bir milletiz. Hayatımız ordudur, askerdir düşmanımız çoktur. Yazılanlar gelecek nesillere ışık olsun ve faydalanılsın diye vardır. Kalıcı olsun diye taştır. Ve hala duruyor.

"ey türk oğuz beyleri! üstte gök çökmedikçe altta yer delinmedikçe bil ki türk milleti, türk yurdu, türk devleti, türk töresi bozulmaz." sözü sonsuza kadar yankılanacaktır.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• orhun yazitlarinda en cok vurgulanan mevzu dusmanlarin tatli sozune ipekli kumasina kanmayin deyisi yani demek oluyor ki dis mihraklarin oyununa gelmeyin bugn ne kadar ihtiyacimiz var degil mi

1|1
    0|0
    • +1

Zehiri altın kasede sunuyorlar artık günümüzde.

• Türk milleti ne öğüt olsun diye. Çinlilerin nasıl sömürgeleştirmeye çalıştıklarını, nasıl kurtulduklarını ilerde ne yapmamız gerektiğini falan anlatıyor bir taşta mesela. diğerinde devlet düzeninden bahsediyor. 3. yü bilmiyorum . orası çöl müymüş ? otlak tarzı ve yüksek biryer olması lazım. Türkler göğe yakın yerleri sever bu tip şeyler için.

0|0
    0|0
  • Bilge kağanı tanımamı hic

Olm dedim niye dikiyon o tasları oraya dedim

Abi dedi sevdigim kedim ve muhabbet ksum öldü

Onların yeri belli olsun diye dikiyorum dedi

Peki dedim

0_0

0|0
    2|1
    • bak buda taşşak geçiyor :D uğraşmayın lan benle daha guru olucam hedeflerim var .D

• Olm taşaksız olmaz bu isler :))

Ama gurmelik sana yakısır :))

Espriden anlıyon

Verdim şukunu :))

• Congresium merkezi ya da müze açıp sergileyemeyeceği için olabülü

cayırt

1|0
    1|0
  • eskiden oralar dutluktu

0|0
    0|0
Yükleniyor...