Başınızın kapalı olmasının kime nasıl bir zararı var söyler misin ?

Açık oldugum zamanlarda istersem mini etek giyeyim . bir kişide çıkıp kardeşim bu uygun değil giyme demez . ama kapandıgım anda herkes ne yaptın sen diyor . biz neden bu kadar körleştik neden benliğimizi unuttuk . neden bu kadar batı özentisi olduk çıktık . insanları anlamakta güçlük çekiyorum . gerçekten ben inancım için başımı kapattım . hiç bir siyasi ideoloji ugruna değil . ve bu farz müslümanlık bu kadar basit değil. bir hardal tanesi kadr sevabın ve günahın hesabı sorulacaksa insan neden düşünmez . sadece bu dünya için yaşıyorsak ölüm neden var . bunları bir düşünmeliyiz . ve bugun tekrar iyice anladım ki . biz savaşı zaten kaybetmişiz . gerçekten bir toplum bu kadar yozlaştıralazdı . çok acı çok .

0|0
7|16

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü bazı gerizekalilar başörtüsünun dini değil siyasî bir kimlik olduğunu beyinlere empoze ediyorlar. Başını kapatan yobaz götünü açan modern, ben anlamadım bu işi. Yine de mehmet akif'in şu sözü çok hoşuma gidiyor: Medeniyet dediğin açmaksa bedenini, insanlar hayvanlardan daha medeni.

Başörtüsü özgürlüktür. Gerisini aç kurtların bakışlarında hapsolmayi seçen kızlar düşünsün

4|1
    2|0
    • Teşekkür ederim. sözü de sinirden yanlış yazmışım :) hayvanlar insanlardan*daha medeni olacaktı doğrusu :)

• tesettürü amacı dışında kullananları kesinlikle savunmuyorum .

• Başörtüsünün de bir edebi var. O insanlar tesettürlü değil sadece başlarını kapatıyorlar ki, ona ben de karşıyım. Başörtülülerin adına leke getirmekten başka birşey değil yaptıkları. Benim bahsettiğim gerçek anlama tesettür (kbr89)

Erkekler Ne Diyor 16

• DÖRT ŞEY GERİ GELMEZ

1- ATILAN OK

2- KAÇIRILAN FIRSAT

3- SÖYLENEN SÖZ

4- GEÇEN ZAMAN

TARLAN VARSA; İÇİNDE OL

TEKNEN VARSA; KIÇINDA OL

İŞİN VARSA; BAŞINDA OL

ÜÇ ÇEŞİT İNSAN VARDIR

1- EKMEK GİBİDİR HERGÜN ARANIR

2- İLAÇ GİBİDİR LAZIM OLUNCA ARANIR

3-MİKROP GİBİDİR SİZ ARAMAYIN O SİZİ BULUR

2|1
    0|0
  • Kuranda bir kere örtün diye geçer.

Cezasından bahsedilmez bile, öğüttür.

Bunu dinin temeli yapıp Kuranın lanetlediği şeyleri her gün yapan insanlar olduk.

Bu dinin temeli örtünmek ya da namaz değil.

Kuranı okursan gerçekten ne demek istediğimi anlarsın.

2|1
    0|0
  • ben bu konuda senin yerinde olsam kimseye açıklama yapmam herkes herşeyin farkında da işine geldiği gibi konuşuyo takılı kalma derim

1|0
    0|0
  • Gözünü açıp, etrafına bir bak.. "Din iman " diyenler, göz önünde, suyu üfleyerek içenler, insanların göremediği yerlerde neler yapıyorlar, hırslarını tatmin etmek için, diğer insanlara nasıl kötülük yapıyorlar, onların haklarını nasıl yiyorlar.. Örnek yazmaya kalksam, bu satırlar yetmez..

Sonra da, yine insanları kandırmak için, bayan vekillerin başlarını örtüyorlar.. Bir de şimdi düşünelim, kim yozlaşmış, kim aslına sadık kalmış...

0|0
    0|0
  • Bonus olmamın kime ne zararı var ?

her ospu cocugunnun gözlerinin içine anasın şey eder gibi bakmaktan yılmadım..

saçım böyle ospu cacıgı

Saygıyı yitirmişiz. daha doğrusu eski kafalı zihniyetin etkisi bunlar

yada birileirinn tarafıınıı tuttugumuz için insanları istedigimiz bicime sokuyoruz.

toplumun ta anasını satim..

1|0
    0|0
  • Sana katılıyorum. açıklara nazaran kapalılar bana daha çekiçi gelirler ama açık gördüm mü bakarım orasına burasına! Ama kapalılar daha sıcakkanlı oluyorlar açıklar çok teklif aldıkları için(bedensel teklif de işte...) totoları kalkıyor.ben şimdiye kadar hiç açık kızla sevgili olmadım ve olmayıda düşünmüyorum.Kapalıları kezban olarak görüyo bazı saflar:D yüzlerinin ve bedenlerinin açıklardan bir farkı olmadığını bilmiyorlar...Hayatım boyunca açıklar bana soğuk geldi. Kim bilir belki ailemden dolayı,çevremden dolayı belki bunu ben bile bilemem:)))

1|0
    1|0
    • bir erkeğin tesettürüde gözleridir. kardeşim senini için doğru olan yolu tercih et .

• Teşekkürler tavsİyen için ama kendime jarşı koyabileceğimi sanmıyorum..:( aslında bende istiyorum başarmak ama çok zor bu dünyada://

• Deccal gelmesi yakındır tövbe etmek gerek

1|0
    0|0
  • ortası yok mu bunun bacım ^^

1|0
    0|0
  • gercekten oyle ne yazik ki

1|0
    0|0
  • içimden geçenleri söyledin ama ben sen gibi üzülmüyorum artık. kaybeden kendi kaybedecek.

1|0
    1|0
  • onu diyenler geri zekalı anaları bacıları açık giyiniyor öyle alışmış o yüzden herkesi kendi ailesi gibi sanıyor

sen böyle devam et doğru yoldasın

1|0
    2|1
  • Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne,sen aldirma ,srn yolundan ve fikrinden ayrilma ,Allahin dedigi gibi onlarin seni saptirmalarindan sakin,imtihanlar kolay olsa herkes istedigi yere girerdi ,arzulanan yer cennetse imtihani da kolay olmayacaktir,nitakim Allah buyurdu ,sizler malinizla ve caninizla imtihandan gecmedikce cennete gideceginizimi sandiniz

1|0
    0|0
  • dogru yapmıssın masallah umarım belli bir süre sonra tekrardan açmazsın

1|0
    1|1
  • Allah kabul etsin ...alnın ak,bahtın açık olsun

1|0
    0|0
  • Türkiyede %30 kesim başörtüsü alerjisi var ellerinden gelse temeline dinamit koyarlar.

0|0
    0|0
  • Benim için Ak değilsen sorun yok baco. Ama Fetocu çarşaflı insanlar abartıyo. Kendi düşünceleri saygi lazim ama okulda hastahanede öyle görünce hoş değil. Annem kapalı.Türküm.Atatürkçuyum.İçki icmeyiz.CcC Ülkü ocakları CcC

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• İsteyen istediğini giyinsin, ister kapansın ister mini giyinsin,beni alakadar etmiyor.. Ancak insanların sana neden kapandın dememelerini beklerken aynı şekilde senin de açıklara eleştiri yapmaman lazım,neden düşünmüyorlar,neden yozlaştık vs şeklinde..

Sen inandığın şekilde giyin tabi ki ama bırak da başkaları da kendi inandıkları şekilde giyinsin ve yaşasın..

2|0
    0|0
  • Onu gerçek bir müslüman diyemez. Demek ki size diyenler sözde kendini müslüman olarak gösteren şahsiyetler. Rabbim doğru yoldan ayırmasın inşaallah. Çok güzel yapmışsınız.

0|0
    0|0
  • Hele bir kesim var ki sürekli kapalı die süslenmesin giyinmesin kara çarşaf giyip evde otursun diyor 10 yıl önce kapalı çalışmıyordu bile simdi biraz daha giyime önem veren kapalılar oluyor die soz Allah icin kapanıyorsunuz diyorlar ki bunları deme hakları yok ..

0|0
    0|0
    • herşeyin aşırısı zarardır . Kuran bize bunu söyler . ben onları savunmuyorum . ki o konuda haklısınız .

• Teşekkür ederim sadece dini kadınların üzerinden yapmaları ve ne sekilde kapanmak isterlerse öyle. Kapanmalarına karışmalarına sınır oluyorum .

• din her an yaşanmalı ölüm hiç unutulmamalı şimdiki insanlar batılı olup bunuda modernleşmek bilgili kesimiz gibi adlandırarak kendini yüceltme derdinde doğru olan Allahın emırlerıne uymak bızı bız değil o yüceltsin yeter banada nasip eder inş kapanmayı .

0|0
    0|0
  • ne mutlu sana fakat lafım sana değil bazı kapalılarımız var kusura bakma ama kafayı kapatıo altına tayt giyim dışarı çıkıo bunada insanlarımız tepki vermeyi tercih edio kapanmak güzel brişey fakat adam gibi giyineceksen kapalılar için ne kadar çook hoş kıyafetrler var bazı insnlar bilmio

0|0
    1|1
    • haklısın aynen katılıyorum . tesettürü siyasi amaçlı, aşırı biçimde ya da amacı dşında kullananlara bende karşıyım

• aynen kapancaksa geregince vede usulunce kapanmalı bir insan

• Saygı duyuyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...