Şu ayette ne anlatılmak istendiğini açıklar mısınız?

Ben pek anlamadım da..

Ahzap suresi 50. ayet..

Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık.

Evet, bu ayetten bir müslüman olarak çıkardığınız ders nedir?

0|0
9|10

En İyi Erkek Görüşü

• Benim için ensest olan bir şey İslam'da serbesttir. Anladığım bu.

1|0
    1|2

Kızlar Ne Diyor 9

• Şimdi şöyle bir şey yazayım. Yüce Allah ayetinde diyor ki namaza yaklaşmayın. Şimdi bu ayeti okuduğun zaman senin namaz kılman haşa haram olmalı. Ama ayeti sen baştan okuman lazım. Ayeti kalkıp tam ortasından okumaya başlayıp yorumlarsan dininden ve imanından olursun.

Şu an sizin yaptığınız gibi. Kalkıp bize surenin tek bir ayetini yorumlamaktan bahsediyorsunuz. Tıpkı benim namaz örnegim gibi.

Oysaki yüce Allah namaza yaklaşmayın diyor ama ne gibi namaza yaklaşmayın diyor ayeti tam okumak lazım.. Sarhoş halinizle namaza yaklaşmayın diyor.

Müslümanları çelişkiye düşüremezsiniz. Allah'ın azabına maruz kalmadan kendinize gelmenizi öneririm.

1|2
    0|0
    • Allah c.c tum muslumanlari bu kafirlerden korusun. En zor zamanlardayiz ne yazik ki.

• Aminn. Allah c.c onlara da hidayet versin. Dünyadayken elimizi azıcık bile olsa ateşe koyamıyoruz. Cehennem azabında nasıl oluruz, bunu düşünmek lazım.. O yüzden ne olursa olsun, Rabbim hidayet versin onlara.

• O zamanlarda hayasizlik fazla oldugu icin peygamber efendimize (sav) kadinlari korumak farz kilinmistir. O da bircok evlilik yapmistir. Ama ayetten direkt sahsimiza gore yorum yapmamiz sacma olur.

Arkadasim bide sure butun olarak yorumlanir. Tek ayetten yorum yapmak insani ziyana ugratir. Uyarayim dedim..

1|1
    0|0
  • pek anlamamışsın madem, şunu oku : link yine anlamazsan, buradayım.

0|0
    0|0
  • Çıkarılacak bir şey yok. Açık zaten gayet ayet.

0|1
    0|0
  • yani diyorki cariyerle ve kuzenlerle evlenilebilir nikah düşüyor

0|0
    0|0
  • Sen müslüman degilsin bu yüzden anlamaya veya ders cikarmana gerek yok. Hangi mantikla bu soruyu soruyor mantiginin dini almayan bir insan? Demekki mantik yok beyin yok. Gülünç ve aciz durumdasin. (Soruyu hangi maksatla sordugunda ortada)

0|0
    0|0
  • herşey apaçık ortada

0|0
    0|0
  • Bir şey soracağım. Hala kızıyla evlenmek ensest mi sana göre ronaldo? sadece merak cevap ver lütfen.

0|0
    0|0
    • Evet ensest, noldu?

• Sapıklık değil tabi ki ama olmaması gerek.

Ben çok akraba evliliği örneği biliyorum etrafımdan, bir şekilde çocukta bir tuhaflık oluyor cidden..Normal evlilikle aynı ihtimal değil.

• Şimdi anlaştık işte. Zaten ben de taraftar değilim. Ne kendimde ne başkasında görmek istemediğim bir evlilik türü. Riskli sonuç olarak.

Ama zaten sık olan bir şey değil. Ve İslam emri de değil.

Sorun sanırım ensestin tanımını bilmemekten kaynaklı. Sapıklık ile ensest farklı şeyler demek ki. Kardeşlerin ilişkisi sapıklık ve ensesttir. Ama kuzenlerinki sadece ensest. Her ensest sapıklık değil yani.

• Teist olmayan insanların en çok öne sürdüğü ayetlerden biri... Nebe 33, Ahzab 53, Tevbe 5, Maide 33 ayetleri gibi :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Tefsirler var internetten bile ulaşabilirsin.çok merak ediyorsan git bir tane al.bu islamı aşağılama amaçlı açtığın belki 50.başlık bu soruyu hangi amaçla sorduğun belli.Senin işin gücün uğraşacak çok bir şeyin yok herhalde can sıkıntısından islama sarmışsın ne yapacaksın işsizlik zor iş.

2|3
    0|0
  • senin amacın islami kötülemek,başkada bişey değil bu en iyi cevap seçtiğin kişiden çok belli,ateistler kadar iki yüzlü insan yoktur bu dünyada,hem düşünce özgürlüğü,insanların inançlarına,saygı duymalıyız derler hemde %95i müslüman olan ülkede peygamberlerine 'kanka bu arkadaş karıları beğendikçe kafadan ayet yazmış işte.' diyen kişiyi en iyi cevap seçerler soruyorum nerden saygı duymak ?

2|2
    0|0
    • Yüzde 95i müslüman ülke?

İşte buna gülerim :D

• ciddiye almadın değil,cevap veremediğin için cevap veremedin bunu net biliyorum,ama diğer yazdıklarını ciddiye almadım demen senin ne karaktere sahip oldugunu gösterir.

• çarpıtmayın zındıklar

link

2|1
    0|0
  • Pek sorgulamam Konu Kuransa oldugumu gibi kabul ediyorum..

3|3
    1|1
  • Zamanında Hz. Adem ve Hz. Havva yaratıldı.

İnsan oğlunun devamını sağlamaları lazımdı.

İlk önce çocukları oldu sonra kardeş evliliği vs helal kılındı.

Çünkü tekrar söylüyorum insanoğlunun çoğalması için.

Yerden ot gibi bitmiyor insanoğlu ve maymundan gelmediğimiz için.

Bu neden araştırmadan soru açıyorsun , işin gücün müslümanlığı eleştirmek ama birşey yaptığında yok

0|1
    1|0
  • Bu soruyu ne amaçla sordugun açık hiçbirimiz alim değiliz kafan basar mı bilmiyorum ama aç tefsirlere bak

0|0
    0|0
  • Ne olduğu anlamadıysan tefsirden bak orada detaylı bir biçimde anlatılmış. Bir müslüman olarakta farklı bir bakış açımız yok.

(Maksimum Gizlilik)

0|0
    0|0
  • kuranı kim yazdıysa ona tapıyorum.

0|0
    0|0
  • Yani diyor ki istediğinle beraber olabilirsin. istediğini karın olarak alabilirsin.

0|0
    1|2
Yükleniyor...