Öğrenciler kapanın..

Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar diliyorum :) sorumun içeriği biraz uzun anlatmaya başlıyorum okuduğunuz için teşekkür ediyorum.

bugün okul dönüşü minibüste bir konuşmaya şahit oldum. Kapalı bir öğrenci konuşmasından anladığım kadarıyla son sınıf sınavdan falan bahsetti sonra okula kapalı gitmek istediğini ve bunun için her türlü mevkiye baş vuracağını söyledi. hatta gittiğini ve öğretmenlerinden sadece kınama (sözlü) aldığını söyledi. Tabi ki dinlemediğini ve tekrar başörtü taktığını iddia etti. şöyle net bir cümle duyduğumu söyleyebilirim '.. Tutanak falan tutacaklar gitse gitse nereye gitcek başbakana baş bakan da nasıl bir insan.. dedi ve gülümsedi ima etmek istediği şeyi net bir şekilde anladığınızı umuyorum ve sonuca geçmek istiyorum..'

Ben okula bir gün farklı pantalonla gittiğim için disiplin suçu almıştım ve disiplin kurulu üyesiydim. (pantalonum yırtıldığı için gitmiştim annem de onaylamıştı fakat disiplin suçu almama engel olamamıştı.) peki şimdi soruyorum o öğrenci örneklikten falan bahsediyor çalışkanlıktan bu yüzden ses çıkarmadıklarını söylüyor.

A dostlar :) lise son sınıftayım hep disiplin kurulunda hep sınıf birincisi okul birincisiydim :) disiplin suçu almama engel olmadı bu.. Nedir bu ayrımcılık anlam veremiyorum...? Şimdi internet sansürü de var ya sayın Tayyip başkanımız hakkında da konuşamıyoruz.. SUSALIM O ZAMAN.

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Senin ceza alman ne kadar saçmaysa onunda o şekilde okula girememesi sorun çıkması bundan önce yıllardır girememeleride saçma.nasılki kimsenin kapanın demeye hakkı ve haddi olmadığı gibi açılın demeyede hakkı ve haddi yoktur.ama bu ülke ikna odaları gördü aynı hassasiyeti öncedende görmek isterdik lakin insan kendi ayağına basılınca uyanıyor

3|1
    1|0
    • Ben ilgileniyorsun demedim inançtanda bahsetmedim o uyuyor sende uyuyorsun okul uymuyor yönetmeliğe burada tepki göstermen gereken okul yöneticileridir minibüsteki muhabbet değildir.cevabıma verdiğin cevap çok alakasız

• okul yönetimi bize milli eğitim bakanlığının internet sayfasındaki tüzükleri yönetmelikleri gösteriyor fakat bayanın dediği milli eğitime de çıkıp kendimi avundururum diyor.. Mantığı kavrayın başbakan nasıl bir insan diyor.

Erkekler Ne Diyor 9

• İyi akşamlar diliyorum :)) Sende bu yorumu okuyacağın için ben teşekkür ediyorum. Bence zaten saçma bir şey bu baş örtüsü muhabbeti herkes istediği gibi giyinemeyecekse ne anlamı var özgür olduğumuzun ? Onun giymesinde sakınca bulmuyorum umarım cezada almaz. Sonuçta kendi tercihi okul üniformasının dışında tamamen kimliğinde de yazdığı gibi islam dinine özgü olarak başını örtmesi doğal olması gerekirken yasaklanmalara maruz kalınıyor. Hayır o zaman niye kimliklerde dini kısmında islam yazıyor ? Boş bırakın arkadaşım bu ülkenin dini yoksa... Orası ayrı bir konu senin de ceza alman hoş olmamış esnek davranabilirlerdi. En azından bir defaya mahsus olarak. Peki sen önce müdürle görüşmedin mi bu konuyu ? Ondan izin istedin mi ?

2|0
    0|0
    • ben zevk için gitmedim pantalonum yırtılmıştı. ve sadece bir kere giymiştim bayanın demesine göre uyarılmalara rağmen (annesini çağırmışlar vs) hala takıyormuş sizce adilmi..

• İzin istemeye gerek kalmadı dinlemedi çünkü

• Eminim bu sizi çok etkilemiştir. Daha erdemli ve mantıklı bir hareket etmeleri gerekirdi ama işte...

• Bu ülke iyice yaşanmaz hale gelmeden insanlar akıllanmayacak..

Şimdilik imtiyazlı tarafta olmaktan memnunlar.. Gün gelip herkes zorla kapatıldığında bu gün örtüsüyle imtiyaz kazananlar sıradanlaşacaklar.. Ayrıcalıkları olmayacak.. Sıkılacaklar.. Bıkacaklar.. İçlerinden bazıları açılmak isteyecek ama açılma özgürlükleri ellerinden çoktan alınmış olacak..

BKZ: İran'ın 1970'lerdeki modern hali ve günümüzdeki baskıcı hali..

1|0
    1|0
  • Konuşamadık, konuşamayacağız. İyi susmalar Türkiye'm şu anda ülkeyi Tayyip falan mı yönetiyor sence ? alakası bile yok onunla o sadece koltukta oturuyor seyahat falan ediyor gündeme olan şeylere bir bak sürekli şeriat falan filan bu ülke gidiyor yakında internete bile giremicez demedi demeyin

1|0
    1|0
  • ülkemiz malesef cahil bir ülke sen onlara aldırma tayyipinde ceddini .keyim ülkemizin sonu kötüye gidiyor bu kara cahil yobazlar yüzünden :( sana bir abi tavsiyesi hakkını her zaman savun..

1|0
    0|0
    • Emin olun orda sesimi çıkarsam suçlu ben olurdum benim anneminde başı kapalı fakat başlarını değil gözlerini kapatıyorlar resmen.

• yobaz dediginiz İslam ehli midir?

• islam ehline sokayım tamam mı ...

• bencede susalım siyaset burada yapılmaz çünkü..

1|0
    1|0
    • Gayem siyaset yapmak değil fakat ben ygs ye çalışmak için bile yasal izin alamıyorum hayat onlara güzel çünkü onlar çalışkan biz değiliz sanki..

• onlar şunlar diye bişey yok bazı şeylerin (imamhatip) gibi çok abartıldığnı biliyoruz ama eskidende de bazı şeylerin abartıldığını biliyoruz bunu inkar edemeyiz değil mi ?

• basortusu dini bir gerekcedir o kiz icin ve hakkidir. senindr pantolon giymek elbette hakkin. ama nasil o kizin okula bürükle gelmesi abes olursa seninde ona denk ne biliyim asiri dar bir pantolonla gelmen abes olur. bence ikisinin de sinirlari olmali. taytla okula gelenler vardi bizim zamanimizda. ne olursa olsun okulda bu sekilde giyilmemeli.

0|0
    0|0
  • Asiri tahrik edici kiyafetler yasaktir egtim kurumlarinda asirimiydi yirtiklarin bilmiyorum ama farkli acilardan dusunmelisin kardesim derse konsantreyi bozabilirsin ve buda dolaylida olsa hak ihlali diye dusundum ben

0|0
    0|0
    • fakat bayanın dediğine göre hala takıyormuş onlar uyarıyormuş bayan takıyormuş ben sadece bir kere giydim

• Türbanin tahrik eden tarafi yok cunki aslinda özgürlükler kapsaminda serbest olmasi dogrudur ancak sozkonusu tahrikse hak ihlaline giriyo bir sekilde burada değil bu cogu ulkede tahrik ediosa yasaktir kiyafet egtm kurumunda ve bas ortusu avrupada dahada serbest turkieden amacim muhalefet değil bizde istedik yirtik kotlu kizlar okulda zamaninda :)

• Her ülkenin kendine özgü kuralları vardır burası Türkiye Amerika ile bir tutamassın beğenmiyorsan dilediğin ülkede yaşayabilirsin Türkiye Türkiye dir başka ülkelerede benzetemezsin.başörtülü arkadaşın başörtü taktığı için ceza almaması gerekir bunun kimseye zararı yoktur.ama okula pantalon diye tayt gibi giydikleri şeylerle okula gidenlerin sanki okul değil defileye gider gibi giyinenlerin disiplin cezası alması gerekir.

0|0
    1|0
    • ben bir kere gittim arkadaş bir kaç kez gitmiş hem giydiğim pantalon gayet geniş bir pantalondu ben kimsenin kapanmasına karışmıyorum ona bakılırsa o bayan da okul kurallarına uymuyor .. ben türkiyeyi hiç bir ülkeyle kıyaslamıyorum kendileri iran olabilmek için çabalıyor.

• lisede farklı giyime karışmaları normal bizdede öyleydi ki şu zamanla 6-7 sene önceki liseyi görsen onedersin :D

• ben bahsettiğin kişiyi üniv li sandım kusura bakma yanlış anlamışım:D

• Hişşşşştt napıyosun sen tüm türkiye uyuyor uyandırma milleti :(

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• türbana piercing vb şeylere karşı değilim ama ayrımcılığa karşıyım. eğer kapalı gelen olacaksa piercing küpe farklı pantolanlar hepsi olmalı. yok öyle 3 köfte beş lira.. türban takıp piercing vb şeylere karşı çıkıyorlar üstüne ezildik diyorlar en çok buna kızıyorum.. ama lafım türbanını kullananlara hakikaten inanarak örtünmüş ve tüm gereklerini yerine getirenler var onlara lafım yok

1|1
    0|0
  • Herkese eşit davranılmalı diyorum...

2|0
    0|0
  • Başörtümüz kadar kafanıza.. biz bu ülke ye kapalı hizmet edemiyecekmiyz Nedir bu başörtüsü ayrımıı

1|0
    2|1
    • Arkadaşım yanlış anlıyorsunuz benim ailemin çoğuda kapalı fakat sen başörtü takıp okul kurallarını ihlal etmiyorsun ben pantalonum yırtıldığı için farklı pantalon giyiyorum disiplin yiyorum konu bu..

• yürü be koçum kim tutar seni

1|0
    2|0
Yükleniyor...