Sinemada kadın anti kahraman var mı? Cinsiyeti kadın "tepki karakter" aranıyor.

Bu soru aslında başka bir soruya cevap yazarken çıktı ortaya. link O yüzden kibirlicevize teşekkür etmem gerek.

Soruya cevap yazarken işin içinden çıkamadım ve soru sormaya karar verdim.

Sinemada, olağanın dışına çıkmış toplumun beklentisinin zıttı karakterler hep popüler olmuştur. link

Lakin bu karakterlerde erkek egemenliği söz konusu. Marla Singer tek başına duruyor gibi geldi bana.

Soru şudur; Marla Singer gibi kadın ve tepki bir karakter hatırlıyor musunuz?

0|0
10|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Harika cevaplar gelmiş yav, ne güzel sinemaseverlerimiz varmış. Cevaplarda gayet güzel, ekleyebileceğim var mı diye baktım ama aklıma gelmeyenler bile var. O kadar işimin arasında yazmadan geçemedim. Harikasınız!

0|0
    0|0
  • bence soruyu defalarca okuyup da anlamayan tek sahis benim.

2|2
    0|0
    • :D olsun anlatırım ben sana. Marla singer gibi kırık bi kadın karakter hatırlıyor musun diyorum :))

• o degilde marla singer kim diye düsünüp duruyordum e dogaldir o filme bakmadim. nette baktim karakter özelliklerne falan lisbeth salander geldi aklima (bu sefer de anlamadiysam soruyu biri beni vursun)

• aklıma gelmiyor

ama popülarite kazanan karakterlerden zaten hoşlanmıyorum herkesin merak duyduğu ilgi gösterdiği bir durum hoş görünmüyor

0|0
    0|0
  • 37°2 le matin- betty blue ve ağır roman - tina.

0|2
    0|1
  • Bir zamanlar yaprak dökümü vardı aklıma ordaki ferhunde geldi.. Ferhundenin herşeyi meşhur oldu makyajı bilmemnesi saç modeli. Hareketleri şuh davranışları. Erkekler hep çekici bulurdu filan. İlginç yani.

0|0
    0|0
  • Candice accoladan nefret ediyorum

Vilma ellesten nefret ediyorum

innadan nefret ediyorum

taylor swiftten nefret ediyorum.

Öldürmek istiyorum bunları. Kesip parçalamak. Kafalarını koparmak. Üstlerinde zıplamak.

0|0
    0|0
  • Guzel soru, yildizladim. Bi' dusundum de benim de aklima gelmedi. Vardir elbet ama erkekler daha cok onplana cikiyor dedigin gibi.

0|0
    0|0
  • Çokdüşündümbulamadım demek istiyorum :s

0|0
    0|0
  • tam karşılar mı bilemedim ama black swandaki natalie portman da arıza bi karakterdi.

ayrıca leon'un mathildası için de aynı şeyi söyleyebilirim. dediğim gibi aradığını tam karşılamıyor olabilir ama benim arıza kadınlarım bunlar.

0|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 5

• Sharon Stone-Basic Instinct link

Juliette Lewis-Natural Born Killers link

Monster Charlize Theron link

Antichrist Charlotte Gainsbourg link

0|1
    1|0
  • Dragon Tattolu hatun geldi aklıma. Marla hakkında pek bir şey bilmiyorum. Sadece paçoz kızlarımız neden bu hatuna özeniyor diye açıp bakmışlığım var.

1|1
    0|0
  • Kaç civatası eksik olması lazım.

0|0
    1|0
  • Bu konunun müzik ayağı, Pink olmalı..

link

0|0
    0|0
  • Poison Ivy - Drew Barrymore. Oldukça asi. Psiko tarafları da var tabi..

0|0
    0|0
Yükleniyor...