Allah'ın emirlerini yerine getirmeyen bir kulunu sevmesi mümkün mü?

Allah'ın emirlerini yerine getirmeyen bir kulunu sevmesi mümkün mü?

0|0
10|16

En İyi Erkek Görüşü

• mesela anne babanın sözünü dinlemezsin söylediklerini yapmassın bunlardan sonra annem ve babam beni sevmiyo demessin onlarda sevmiyoruz diyemezler sadece kızarlar. Hatta bir ana, yavrusunu ateşe atmayı nasıl istemezse Rabbimiz de kulunu cehenneme atmayı ondan çok daha fazla istemez. şimdi anne ve babanın bundan dolayı sevgisi bitmiyosa –

Efendimiz (sav) şunu ilave etti: – Hiç şüpheniz olmasın Allah (cc)ın kullarına acıması

annenin acımasından (kıyas kabul etmeyecek derecede) fazladır.

3|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• Bir adam varmış her türlü işi yapmış zina dahil 99 adam öldürmüş. Sonra gel zaman git zaman bu adamda taşlar oturmaya başlayınca vicdan azabı çekmeye başlamış. Allah beni affeder mi diye araştırmaya başlamış. Bir rahip göstermişler gitmiş ona. Durumunu anlatmış. Anlattıkça rahip öfkelenmiş. Tabii ki bizim eleman anlattıktan sonra Allah beni affeder mi diye sormuş. Rahip affetmez demiş. Bizimki sinirlenmiş Rahibide öldürmüş. Olmuş öldürme sayısı 100.

Sonra pişman olmuş tabiiki. Tekrar araştırmış. Bir Hak dostunu göstermişler. Anlatmış durumu yine sormuş. Bizim Hak dostu evet affeder demiş. Lakin şartları vardır demiş. Halis niyetle isen ortamını terk edip filan beldeye git demiş. Orda güzel insanlar var demiş. Oraya gidersen tövbenden dönmezsin demiş.

Bizimki hemen toparlanmış çıkmış yola. Yarı yolda rahatsızlanıp vefat etmiş. Azap meleği ile rahmet meleği gelmiş. Rahmet meleği töve etti demiş ruhunu ben alacağım demiş. Azap meleğide tövbe ettiğini tasdiklemiş ama bunun için hiçbirşey yapmadığını savunmuş ve kapıların ona açılmayacağını söylemiş.

Bunlar tartışırken Azrail gelir. Ne oluyor burada diye sorup olay anlatmışlar. Azrail Geldiği yerden öldüğü yere kadarki adımı sayması için birini. Vefat ettiği yerden ise gideceği yere kadarki adım hesaplamasını diğer meleği görevlendirmiş. Gideceği yere 1 adım daha yakınmış. Azrail Ruhu rahmet meleğine vermiş.

Burdan çıkaracağımız kıssadan hisse. Allah affeder. Affetmemiş olsa içimizdeki pişmanlık duygusunu vermezdi.

2|0
    1|0
  • evet mumkundur yillarca bana ogrettiler. Allah , din , iman , islamiyet vs vs sonra %99 ' u muslumam bir ulkede yasadigimizi soylediler. Bende agzinda Allah kelimesi kullanan bir kac kisi ile yillarca calistim .

Adam gozumun icine baka baka hakkimi yedi ailesi bile sahit oldu

kardesim haci olan 5 vakit namaz kilan 3 kardesin ortak actigi bir yerde calisiyordu adam kardesimin hakkini yedi hesap sormaya gittigimde gozumun icine baka baka yalan soyledi. Onlarin dini , imani ,Allah i para olmus . Ben onlarin dinini , imanini , Allah inin ... ( anlayan anladi )

Bununlada bitmedi yillardir Allah karsi muhabbet ettigimde Allah i savunan arkadaslarimdan kotuluk gordum .

Yillarca yaninda oldugum umreye gitmis sevgilim devlet memuru oldum diye kendini bir b.k sannedip beni terk etti . Bana derdi az olsun helalinden olsun

ve sunu soylerim dilinde Allah kelimesi olup her turlu kotuluk kul hakki yiyen kisilerdense Allah a inanmayan hatta kufur eden insan a saygisi olan ateisler bile bence daha iyi

cunku bir ateisin imanli olme

imanlilarinda imansiz olme ihtimali vardir

0|0
    0|0
  • düşününce mantık dışı ama bakınca da çalışana vermesinden yola çıkarsak gayri müslimlerin daha başarılı olduğunu görebiliriz demekki insan olmak ile müslüman olmayı oda ayırıyor yani insan olmanın gereklerini yerine getiren biri teoride zaten müslümandır şimdi sen ben bile müslüman olmadan karşılıksız iyilik yapınca o insana karşı iyi hissiyatlarımız doğuyor ruhlarımız da allahtan birer parça ise bence oda sever

umarım bu soruyu sevsede yeter diyerek sormamışsındır birde gadabı var çünkü

0|0
    0|0
  • SABRI VE RAHMETİ SONSUZDUR

Ki ona bakarsan adam var iman etmiyor ateist ama hala ALLAH o imansızın rızkını kesmiyor ..

1|0
    0|0
  • Biz bilemeyiz ve de yorumlayamayız :-)

0|0
    0|0
  • Bu soruyu çok iyi bilen arkadaşlara bırakıyorum.

0|0
    0|0
  • onu sadece Allah bilir

0|0
    0|0
  • Allah bilir

1|0
    0|0
  • Rahman ve Rahimdir O..

1|0
    0|0
  • Yerine getireni de, getirmeyeni de sevemez. Çünkü yok, hiç bir zaman da olmadı.

1|0
    4|3
  • Allah'ın emirleri tabi ki önemli ama bazı kişiler vardır Yanıltıcı davranır bazıları da emiri yerine getirmez ama kalpleri ile ibadet eder

0|1
    0|0
  • Sevmesi derken? O da mı hayvan?

1|1
    8|1
  • evet gayet mümkün çünkü bana göre öyle emirler hiçbir zaman varolmadı

0|0
    0|0
  • Sevmez,mesela sen baba'nın dediklerini yapmazsan ona karşı gelirsen sen isever mi ? ama uine evladısındır dönmeni bekler buda ona benzer

0|0
    0|0
  • yarattığı şeyi sevmiyorsa biz napalım, yerine getirmeyeceğimi zaten biliyordu

0|1
    7|3
    • - ibadet edip etmemek senin elinde

• ya da en basiti ben sınanmak istemiyorum kardeşim bana seçim şansı tanındı mı ?

Kızlar Ne Diyor 10

• Kalpleri yalnız Allah c.c bilir. Örneğin; Namaz kılıyorsundur ama sırf insanlar seni iyi bilsinler diye. Bu münafıklığa girer. Ama görüntüde biz bu insanın Allah'ın emrini yerine getirdiğini düşünürüz. Oysaki amacı başkadır.

O yüzden Allah c.c kimleri sever bilemeyiz.

1|1
    0|0
  • Allah'ın emirlerinin yerine getirilmesinden çok, tövbe etmemizi istemesidir.

2|1
    0|0
  • allahin emirleri? emir derken tam olarak neyi kas ettin ? benim icin tek bir kural vardir , oda iyi biri olmak. allahin emrimidir bilmem ama kendim icin yapiyorum bunu.

0|0
    1|0
  • sevmesini temenni ediyoruz:((

0|0
    0|0
  • Kişi emiri yerine getirmese de inanıp inkar etmediği sürece mümkün bence.

0|0
    0|0
  • Farz oldugu icin degil, kendim icin iyi biri olmaya calısıyorum.

Gerisi yaratanla bana kalmıs. Zamanı geldiginde ölecek olan benim zaten.

0|0
    1|0
  • derin konular bunlar :)

0|0
    0|0
  • Allah çok merhametlidir

0|0
    0|0
  • Ben bilmem akpli bilir

0|0
    4|3
  • Onu ondan başka kimse bilemez