Kapat

Sizce Her Sene Sahip 0lduğumuz Farklı Rakamlar Çok Mu Gerekli?

Bir insanın kaç yaşında olması çok mu önem taşıyor? Yaşın büyük olunca yetişkin, küçük olunca çocuk mu oluyoruz? Sizce de her sene değiştirdiğimiz o rakamlar çok mu gerekli? Olgun olan birinin yaşının küçük olduğunu öğrendiğimizde 'ayyy hiç göstermiyorsun' demek baymadı mı? Minyon bir insana 'çok daha genç gösteriyorsun' demek, kaba değil mi? 18 yaşında olup Teomanın on yedi şarkısını dinleyipte hüzünlenmek niye!

Şahsen hiçbir zaman yaşımı ne davranış olarak ne de fizik olarak göstermedim. Sizce de bu saçma sapan rakamları kabullenmeli miyiz?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Aynen katılıyorum.. Kendimizi niteleme merakından kurtulmalıyız

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 8

• kabullenmeyen varsa büyük ihtimal ergendir kabullenmelisin büyüklerine saygı göstermelisin ne yani 5 yasındaki çocuk yetişkin davranıyosa dayımı diyelim

0|0
    0|0
  • Tamamiyle saçmalık.

Benim 30 yaşında arkadaşım var. :)

Görenler ise abin mi diyor. Bende çok kıl oluyorum.

0|0
    0|0
  • gerekli olan insanın yaşadıklarından kendını olgunlastırıp karakterını olgunluga erıstırmesı

insanlıktan nasıbını alamayan nıce ınsanlar var yası gelmıs bılmem kaça..

0|0
    0|0
  • yaşamak dediğin üç beş kısa mutlu andan ibaret diyor bir şarkısında sezen aksu ...

o zaman yaşın ne önemi var yaşanmışlık önemli...

0|0
    0|0
  • evet.değişir.büyümese olurdu tabi. baymadı.değil. bide burhan çaçanın liselisi vardı. :)))

wow asi chojuk! :D

0|0
    0|0
  • rakamlara takılmıyorum

0|0
    0|0
  • Bana batmıyo valla

0|0
    0|0
  • işte cevap link

0|0
    0|0
    • Çok kabaymış ya! İnanırmısın aslında çok daha küçük gösteririm ama 17 yaşındayken çok kötü giyinmiştim ve bana 40 yaşındaki adam yenge dedi! noluyoruz ulan dedim içimden. Teomanın dediği gibi daha 17,17,17 :( Sinirim bozuldu. Ama insanlar kendini bildikten sonra önemli değil, onun salaklığı.

• Ben diyorum artık insanların görünüşünü ve yaşını sözcüklere mahkum etmeyin. Bey efendi desen geberirmiydin :/

• aynen katılıyorum

Kızlar Ne Diyor 4

• Ne demiş Alper Canıgüz ? 5 yaş insanın en olgun çağıdır. Sonra çürüme başlar . :)

Şaka bir yana ben yaşın özgüven problemi taşıyan insanların edindiği bir takıntı olarak görüyorum. Bende çok minyon tipliyimdir mesela. Görenler ay hiç göstermiyosun ortaokulu çocuğu gibisin filan diyen bile oldu. Ama unutma insan düşünceden ibaret olduğunu anladığı zaman böyle şeyleri pek te takmıyor. Bak seninle de güzel bir yazı paylaşıyım konuya paralel olaraktan.

İnsan uzayda var olan yalniz bir varlik oldugunu animsamadigi surece sosyallesmenin bedelini adsiz acilarla odemeye devam edecek. Duygularin dusuncelerin en buyuk dusmani oldugunu ogrenmedikce duygularin sadece bir kelimeden ibaret oldugunu anlamadikca onlarin esiri olarak kalacak. Oysa denklem basittir. Gucun ya da sevginin tatmin getircegine inanmis ancak ikisine de kavustuklarinda daha fazlasini istemislerdir. Ve tatminsizlikleri daha dogrusu basit denklemlerinin esitsizligi karsisinda bocalayarak delirmislerdir. Gunumuz dunyasi asla tatmin olmayan insanlarin urunudur. Tatmin gelmesiyse dusunceden ibaret olduklarini anladiklari ve buna uygun davrandiklari gune kadar olanaksizdir. İnsan beniyle karsilasana kadar acilar icinde solucanlar gibi kivranacak ve tatminsizik icinde bogularak ölcektir. İnsanin ait oldugu yer hicliktir.

0|0
    0|0
  • saçma bence insanın yaşı rakamla değil hissettiği yaşla alakalı ... bence etrafta büyümüşte küçülmüş çok insan var ya da kocamın adamın çocuk gibi davrandığıda oluyor

0|0
    0|0
  • Yaş değil de hareketler davranışlar önemli gibi ama bir yandan da insanın hareketlerini davranışlarını düşünce tarzını yaş etkiliyo gibi geliyo bana

0|0
    0|0
  • Kapitalist düzenin oyunları bunlar asdfg

0|0
    0|0
Yükleniyor...