Sevgililer gününde hediye almak ne kadar mantıklı?

Aşk senenin belli bir gününde ekonominin canlanması için insanların aşkı temsilen mağazalara koşup sevdiğini hediyeye boğması, güncel fiyatların o gün tavan yapmasına kendini alet edecek kadar ideolojik olacak kadar basitleştirilmemeli bence, karşıyım hediyeyeye hatta o günün sevgililiğe maledilmesine yanlışmıyım :)

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• tamam doğru bu günler kapitalizm sonucu tüketim için uydurulmuş ama peki böyle diyenlerin kaçı durduk yere hediye alıyor

mesela anneler günü kaç defa gidip annecim iyiki varsın deyip ona hediyeler alıp beni büyütürken doğururken çok zorluk çektin iyi ki varsın diyoruz

senin gibi düşüenenler genelde 365 gün anneler günü neden sadece 1 gün kutluyoruz der ama o bir gün olmasa 1 gün bile kutlamayacak

sana demiyorum senin gibi düşünenler var çevremde onlardan gördüklerim

0|1
    0|0
    • ben de diyorum ki neden kutluyoruz, annemin gülmesi bana dünyada cenneti yaşatıyo, benim ona en buyuk hediyem onu güldürebilmek, senenin belli bir günü kutlama bana saçma geldiği için söylüyorum kardeşim

• tamam da ben de diyorum ki en azından sadece 1 gününü ona adıyorsun şimdi ise arada aklına gelirse yapıyorsun.

hayır kapitalizmin elli tane zararlı yönü var adil değil açlık sefaleti arttırır falan ama bu içlerinde en zararsızı

ya 1 gün anneni mutlu etmek için uğraşıyorsun sana kimse demiyor ki 364 gün bir daha annene hediye alamazsın onu mutlu etmek için uğraşamazsın.

• ben de dıyorum ki 364 gün kimse demiyo diye yapmıyosam o bir gun de yapmam nekadar samimi, normalde mutlu etmek için ugrasmıyosan, aynı özeni göstermıyosan, herhangı bır gununu annene adamıyosan o gun psikolojik baskı hissedip adıyosan çok saçma,çok yapmacık

Yükleniyor...