İnsanların Din'den uzaklaşmasının en büyük sebebi nedir ?

İnsanların Din'den uzaklaşmasının en büyük sebebi nedir ?

• Aile bireyleri ...
    14% (1)0% (0)9% (1)Oy Ver
  • Sosyal Ağlar ...
    14% (1)50% (2)27% (3)Oy Ver
  • İş arkadaşları ...
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Arkadaş çevresi ...
    29% (2)0% (0)18% (2)Oy Ver
  • Diğer ... ( Belirtiniz ... ? )
    43% (3)50% (2)46% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• kendimden örnek vereyim..

hayal kırıklıkları..

öyle bir günde öyle bir dua edersin ki

kabul olması en mümkün bir anda

buna o kadar çok inanırsın ki

Allah dilese o duayı kabulde eder , hayırlısı olarakta verir.

ama bir bakarsın olmamış, paramparça kırılmışsın

ben kırıldım çok üzüldüm uzaklaştım

kendimi bildim billeli dua ederim. elbette Allah'ın bir bildiği vardır

ama böyle olmamalıydı..

Ben O'nu annem babam arkadaşım sırdaşım herşeyim olarak görüyorum

sadece İlah ona tapayımda yakmasın beni diye düşünmedim hiç

gerçekten sevdim.

0|0
    0|0
    • Duaların hep karşılıgı vardır ama bu dünyada ama öteki :)

Kızlar Ne Diyor 8

• Diğer dedim. Cahiliyet... dinin gerçekten nasıl olduğunu bilmeden yanlış bilgilerle dinden uzakşaşırlar. Küçükken çocuklara her işlerine gelmeyen şeyde öyle yapma Allah yakar böyle yapma Allah yakar denilerek korkutmaları gibi

0|0
    0|0
  • Dine zarar veren cahiller;

Hiç bir bilgisi olmadan Allah adına karar veren, insanları cehennemlik ilan eden dışlayan saçma sapan insanlar.

1|0
    0|0
  • Bilgisizlik cevre

1|0
    0|0
  • kendini bilememesi

0|0
    0|0
  • Cahillik ve sosyal ağ.

0|0
    0|0
  • Arkadaş çevresi, sosyal ağlar, aile bireylerinin ve çevresinin dinden uzak olması.

0|0
    0|0
  • Kişinin kendi nefsi en büyük etken bence ama ne olursa olsun bataklıkta gül açmaz açsada cok nadir..

0|0
    0|0
  • İsteyene her zaman bahane vardır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• ŞEYTAN, ÖNCE İNSANA ALLAH'I UNUTTURUR; SONRA, "ÇAĞDAŞ" ÇÖPLÜKTE, NE BULURSA YUTTURUR.

0|0
    0|0
  • sistem derim ben. sistem alabildiğine her şeyi maddiyat ve kazanç üzerine kurduğu için dini imanı, kültürel değerleri, eğitimi, sağlığı, aklınıza ne gelirse herşeyi çıkarlar ve menfaat üzerine kullanıyor böyle bir sistem yüzünden her şey yozlaşıyor. yozlaşan şeye akıllı insanların itibar etmemesi kadar doğal bir şey olmasa gerek. umarım yanlış anlaşılmamışımdır.

1|0
    0|0
  • Din insanlık tarihinin ilk dakikalarından itibaren hep vardı ve var olmaya devam edecek..

İnsanlar kendini güçsüz hissediyor ve bir şeyden medet ummak, tapınıp ödül almak istiyor.Zaten bir dini seçerken, diğer olası 1000lerce dini reddediyorsun ve o diğer 1000lerce dine inananlar, kendi inançlarının doğruluğundan yüzde yüz emin.

Mesela reenkarnasyona inananlar yeniden doğacaklarını düşünüyor ve bundan hiç şüphe etmiyorlar.Bu durum müslümanlara komik gelmiyor mu mesela?Yeniden doğmak..Saçma, mantıksız.

İşte bütün dinler aynı derecede mantıklı aslında.

Tanrı insanı değil, insan Tanrıyı yarattı.

0|0
    0|0
  • şakirtler yüzünden uzak duruyorum dinden

0|0
    0|0
  • İnsan dini kendi zorlaştırıyor. Kendi faydası için dini kullanan insanlar yüzünden kimse kuranı okumuyor ve saçma sapan kurallar varmışçasına inanıyor. Sonuç malum

0|0
    0|0
  • Buna aile,sosyal,iş ve arkadaş çevresinin payı var. Tabi bu karar veren sonuçta kendisi oluyor. Her ne kadar çevre onu uzaklaştırsa da uzaklaşmamak bireyin elinde olan bir şey.

0|0
    0|0
  • Hayralık .

0|0
    0|0
  • Kendisinin fazlasiyla egosunu. Agır olmasi

Nefsi

0|0
    0|0
Yükleniyor...