Sızce bunu mudure hanımla konusmalı mıyım?

Bızım bır mudur yardımcısı var, şişkin egosu calıstıgı yerle paralel degıl.sankı Mıcrosoft'ta CEO.ıkı kere bana gerızekalı muamelesı yaptı.benımle aynı pozısyonda olan ınsanların benımle dalga gecmesını sagladı, aptal kadın.sızce bu mobbıng sayılır mı? Bır de dun calısanlara "insancıklar" dedı.bıze bır ıs verırken adımızı soyleme zahmetıne bıle katlanmıyor.sızce bunları mudure hanımla konusayım mı kendısını uyarması ıcın? Yoksa bır gun agzını burnunu dagıtcam.

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• müdüre söylesen durumu şikayet etmiş gibi bir izlenim verebilirsin. şahsen ben olsam ısrarla ters düşerim o müdür yardımcısı ile işimi en iyi şekilde yaparım fakat davranış olarak onu umursamam adımı söylemediğinde dönüp bakmam, emir kipi kullandığında duymazdan gelirim çok üstüme gelirse karşılıkta veririm nedir yani en fazla kovulurum ben bu şekilde basit düşünüyorum kovulursamda gider başka iş yaparım sonuçta ben çalıp çırpmadıktan sonra işimi düzgün yaptıktan sonra her türlü iş bulurum. işverenler, müdürler, patronlar, amirler, şefler, bizlerin sadece işimizin sahibi (amiri, müdürü, şefi) ama bizim değil...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• açık iletişimden yana olduğun sürece bu tür kaygılar tasımazsın. içinde besleyip buyutmektense yanına gidip uygun bir dille konusmalısın. elbette kendi konumunu ve onun konunumu bilerek. rencide etmeden ama kırgın olduğunu da belirterek bir denge içinde sunumunu gercekleştirmeli amacın neyse ona yoğunlaşmalısın.

0|0
    0|0
  • Bunu direk olarak kendisine soyle,

Konusmalariniza , kullandiginiz kelimeleri daha dikkatli ve özenle secmenizi istiyorum,

Aksi taktirde bu durumu sizin bir üstunuze bildirecegim de.

Bu yaptiginiz mobinge girer ve buda suçtur de.

Bu ona yeter.

Mahkemeye gelince is mahkemeleri tarafli mahkemelerdir,

Çalişandan taraftir.

Ama uzun bir sureç dayanabilirsen sen bilirsin

Tam 2 senedir bekliyen ve temyizde olan bir is tazminat davam var,

Ve kesin kazanacagim ve hakli oldugum bir dava bilir kisi vs hersey benden yana

Karar cikmasina ragmen yala dosyam temyizden donmedi

Ama hakliysan asla davandan vaz gecme.

Turkiyenin en iyi kurumsal firmasi hizmet sektorunde bir dev

Davalik oldugum firma, mesakatli bir surec mahkeme

Umarim yardimci olmusumdur.

0|0
    0|0
  • Konuşmalısın.

0|0
    0|0
  • mobbing uygulamışlar sana git dal bence

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Mobbing sayılır eğer sürekli bu tarz davranışlar sergiliyorsa.

Konuş, anlat derdini müdüreye. Eğer o da birşey yapmazsa yapacak bir şey yok ağzını yüzünü dağıtmaktan başka.

0|0
    0|0
  • konus ayni sekildeezici uslup kullan, benim orda da var ukala mahluklar; ama her cumlesinin geri donusu espriyle bile gonderiyorum ;)

0|0
    0|0
    • Hayır ben kendısıyle degıl, mudure hanımla konusacagım.mudure hanım onun üstu.pozısyonları anladın degıl mı? :) mudure hanıma karsı asla ezıcı uslup kullanmam.egosu yok neredeyse, cok tatlı bır kadın :)

• :D cuce olan dıyelım şuna.herkes laf sok falan dıyor, nasıl laf sokayım sence? Neresınden sokayım? :D:D

• Kullandığı tabirleri kullanarak yap.. Benim basıma cok geliyor böyle şeyler :) Kullanmış olduğu aynı terimleri kullanarak espri yapıyorum.. Komik de oluyor hani :) Sonra da bu tarz söylemlerden vazgeçer ;)

• işini sağlama al sonra herkesin içinde okkalı biçimde lafı öyle bir sokki başını çeviremesin.sonra al ceketini ve sağlama aldığın iş yerine git.

0|0
    0|0
    • Basını cevırmek deyınce aklıma geldı, bır sey dıyorsun arkasını donup gıdıyor dınlemıyor.ınsan mı bu ya? Lafı sokacaksın kı cevıremeyecek.ben her zaman buyuklerıme ve ustlerıme karsı sevıyelı davranmaya calısıyorum, bır gun dayanamayıp aşacagım koydugum bu sınırı gorecek.bır de hep yenı gelenlere yanlıs davranıyor.kıdemlılere oyle yapamıyor.bıraz da eziklık komplexı oldugunu dusunuyorum.ezmeye calısıyor yanı baskalarını ozellıkle de yenı calısanları.

• tam benlik biriymiş.severim böyle dingilleri.oynaması çok keyifli olur.herkesin içinde güzel aşşağılarım ya bir daha benimle uğraşmaktan vaz geçer ya da iyice kontrolünü kaybeder.

• mudur yardimcisi da mudurun kuklasi.mudir kwndisi ni kotu gostermez.bunu ortaya atar.

0|0
    0|0
  • Sana destek olcak yanında kimse yoksa o savaştan mağlup ayrılırsın

0|0
    0|0
  • Konussanda it iti isirmaz.

Bu tavirlardan mudure hanimin haberi vardir.

Patlat gozune birtane gitsin.

0|0
    0|0
  • bu dunyada iki cesit insan vardir birincisi efendi ikincisi kole bu devirde (modernkole)

eger biryerde calisiyorsak basa gelebilecekleri goze almak en dogrusu yoksa kimsenin kafa yapisina uymayan assagilik davranan tipler cok...

lol

0|0
    0|0
  • Okuldan alışırsın boşver

0|0
    0|0
  • direk dava aç bence

0|0
    0|0
  • Konuşun insancıkla ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• küçük yerlerin müdürlerinin egoları çok daha büyük olur :) genelde hiyerarşide aşağılara indikçe müdürlerin, şeflerin çok daha kaba saba insanları olduğunu görürsün. Pozisyonla ego ters orantılıdır genelde :)

Şimdi bu yaptığına mobbing denir ama türkiyede masal bunlar. Daha dün yine haberlerde vardı, yaşı küçük kıza tecavüzü bile mahkemede ispatlıyamıyosun, kendi rızasıyla oldu diyolar, sen gel de sözlü tacizleri ispatla :( açıkçası ben mahkemeye verip de sonuç alınacağına inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • iş mahkemesini başvurabilirsin mobbing tazminatı ve adamı işten kovdurabilirsin

0|0
    0|0
    • Turkıye'de bu surec saglıklı ıslıyor mu? Burada zaten Hazıran'a kadar calısacagım..

• Pekı tazmınat ne kadar alabılıyorsun? O degıl su an ıs yerındeyım, molaya cıktım.herkesın bana mobbıng uyguladıgını dusunmeye basladım.beyınsız mutfak personelı de yemegımı hıc guzel yapmamıs.

• kıdem tazminatı ve kötü niyet tazminatı alabilirsin üstelik 6 ay çalışmadan maaş bağlama zorunluluğu var ama iş mahkemesine başvurman lazım .

• Mobbing sayılırda mobbing trde önemsenmiyor..

0|0
    0|0
  • Konuşmalısın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...