Kazakistanın isim mücadelesinde soydaşlarımıza yardımcı olurmusunuz ?

link

MAVİ BUTONA BASIN!

Kazakistan'ın adını Kazakeli olarak değiştirmek isteyen Nazarbayoğlu anketine Rus engeli!

Kazakistan başbakanı, Türk dünyasının bilge yolbaşçısı Nursultan Nazarbayoğlu, Kazakistan'ın adını Kazakeli'ne dönüştürmek için kolları sıvadı ve bu konuda bir kamuoyu yoklaması hazırlandı.

Ama Kazakistan'daki işgalci Ruslar, ülke adının Kazakeli'ne dönmesini istemiyor ve hayır oyu veriyorlar!

Mavi tuşa tıklayalım ve Nazarbayoğlu'na desteği gösterelim!

Paylaşalım

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Burdaki p.ç... kırmızıya basar dostum .

0|1
    0|1
    • Mavi ye bastım.

• Bende verdim ama okl olmasa tüm gün oturup oylarım Kazak Türkleri için

• sen yaptın elinden geleni.

Kızlar Ne Diyor 3

• Maviye tıklayınca sosyal paylaşım sitelerinden birine bağlanmak istiyor. Bağlanmayınca oy geçersiz mi?

0|0
    0|1
    • bende öyle birşey yapmadı ben face den linke tıkladım ama sanırım öyle olsa gerek..

• Böyle bir konuyu bizimle paylaştığın için teşekkür ederim.

Soydaşlarımız Ruslardan ve eskiden onlar sistemi olan komünizmden ciddi anlamda çok çekmiştir. Nihayet 1991'de SSCB tarihe gömüldüğünde, Türk ülkeleri yeniden doğdu.

Ama maalesef ülkelerde hala Rus etkisi hissediliyor, artık bunun tamamen kırılması gerek.

Maviye oy verdim. Tüm soydaşlarda öyle yapmalı.

0|1
    0|1
  • maviye tıkladım

1|0
    0|1
    • teşekkür.. ruslar kırmızıya yükleniyorlarmış rus sosyal medyasında propagandaya başlamışlar..kazakistanda sonradan katledilen kazakların yerine yerleştirilen rusların hükümdarlığını sağlamlaştırmak için..türk eli olması aynı zamanda türkmenistanın türkmen eli olarak değiştirmesini tetiklemesinden daha sonrada bölgenin tamamına türk eli denmesinden çekiniyorlar..

• olur ya kesinlikle.. iyi yapmışsın..ülkede ruslar yüzünden kiril alfabesinden kurtulamıyorlar kaç kez türkçe karekterli latin alfabesine geçmeye çalıştılar azerbaycanın yaptığı gibi bizimle anlaşacaklar birleşecekler korkusundan bir türlü rusya izin vermedi..oysa alt yapıyıda türkiyede türk dil kurumu hazırlamışta bir gecede kazaklarla bizim yazışmalarımızda anlaşabileceğiz..

• atalar sağlam korkutmuş onları:)Sadece Rusya değil Amerika v İngiltere de istemez:)

Erkekler Ne Diyor 3

• bu sefer rus yerine birazda batı sömürsün kazakistanı.halka batı özentiliği aşılanıyor resmen.kazakistan bu batı sevdasından vazgeçmezse işleri kötü

0|1
    1|0
    • sen konuyu anlıyamamışsın..kazak türkünü kendi yurdunda yabancılaştırma sinsiliği aynısımnı kendi ülkemizde yaşıyoruz türkiye cumhuriyetinde türküm demek ırkçılık oldu türküm diyemez hale getirmeye çalışıyorlardı başardılarda sonunda..

• bu başkan tam bir batı özentisi içinde.amacı yüzünü batıya dönüp rusları devre dışı bırakmak.

• Rusların kızları iyi de erkekleri tam bir yavşak :'(( bu mklarım sıcak denize inemeyince türklere sardı i*neler, bir leğene sıcak su koyup verecen oynayıp dursunlar :'(((

cayırt

cayırt

0|0
    0|0
    • kazak yurdu olması işlerine gelmiyor kazakistan dendiğinde kazakların yoğunluk halde yaşadığı anlamına geliyormuş. özellikle kazaklar kazakeli kullanmak istiyorlar ama onlardada oy kullanabilen rus engeli var..

• maviye basıp paylaştım umarım işe yarar

0|0
    0|0
Yükleniyor...