Telefon ekranımın nasıl daha az şarj harcamasını sağlarım?

Arkadaşlar telefon ekranım şarjın yarısından çoğunu harcıyor link sarjım 6-7 saat kadar gidiyor.Nasıl azaltırım ekranın şarj harcamasını? Ekran parlaklığını düşür, gereksiz uygulamaları sil falan demeyin ilk aldığım zamanlar da %80 den bile fazlaydı.Başka bilmediğim yolu var mı? Batarya mı bozuldu yoksa bu uygulamalar ve ekran yüzünden mi şarjım erken bitiyor anlamadım :|

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• 2 yıldan sonra bataryanın ömrü azalıyor. ne kadar oldu ki alalı?

1|0
    0|0
    • rica ederim. formattan sonra düzeldi mi düzelmedi mi buradan yaz yine merak ederim ben :D

Erkekler Ne Diyor 18

• Düzensiz şarj etmekten etkilenmiş olabilir. Bataryayı söküp düz zemine koyup elinle döndürmeye çalış eğer tur atarsa 1 ya da birden fazla o zaman şişmiş olabilir bu şekilde en ufak bir şişkinliği bile ayırt edebilirsin. Çok acil gerekiyorsa bir tane orta seviye yedek batarya alırsın. Çünkü akıllı telefonlarda uygulamalar çoğaldıkça arka plana yerleştiği için ufak ufak alır götürür sayı arttıkça azalması daha kısa sürer. Hem şu var yedek batarya candır :)) En kötü anlarında yardımcı olur hemen tak kullan yaparsın.

1|0
    0|0
  • Büyük ekranlı telefonların en çok şarj harcayan üniteleri ekranlar oluyor. Aslında durum gayet normal fakat kullandığın telefonun Galaxy S4 olduğu aşağıdaki yorumlardan anladım. Yine de çok aktif bir şekilde telefonu kullanmıyorsan 6-7 saate kadar düşmemesi en azından 12 saati çıkarması gerekmektedir. En iyi cevap seçtiğin arkadaş sana kurtarma modunda telefonun fabrika ayarlarını sıfırlamayı anlatmış ancak ben daha iyi bir çözüm olarak. Farklı bir rom kurmanı öneriyorum.

Sahip olduğun telefon için tonlarca rom vardır. Galaxy S4 için yapılmış custom romları arayarak artı ve eksilerini ve en iyisinin hangisi olduğu xda-developers gibi sitelerin forumlarında ya da ingilizcem iyi değil diyorsan türkiyedek android forumlarından araştırıp kafana en çok yatanı kurabilirsin. Büyük ihtimalle orada nasıl kurduğunu da detaylı anlatırlar zaten çok basit birşey.

0|0
    0|0
    • Ne işe yarıyor ki?

• Ben beceremem ya bozarım telefonu

• Düzgün anlatım yapılmışsa becerememen için hiçbir neden yok. En iyi cevap seçtiğin arkadaşın önerdiği yöntem gibi ekstra bir kaç işlem yaparak da kurulum yapabilirsin. Pc üzerinden de rom kurabilirsin. Gayet kolay birşey biraz araştır.

• telefonu kapalı tut aramak istersen ac daha uzun gider seni arayan lara allah yardım etsin demek kalır :)

0|0
    1|0
  • titreşimi kapat.ışık oranını azalt.

0|0
    0|0
    • titreşimi kapatrsa ya sessize ya da genel alacak yıne aynı olmuyor muu

• git servise ver baksınlar

1|0
    0|0
  • Nokia 3310 al zaten bütün herşeyi kapatinca farksiz olucak,

3G kapat,

Ekran parlaklığını kis,

Wi-fi kapat,

Açıksa GPS kapat,

Konum yer bildimlerini kapat.

ahanda oldu sana Tonla para verdiğni telefon 3310 :P

0|0
    0|0
  • valla benimki gündüz hep şarjda gece ise ekran parlalığını minimuma getirip güç tasarrufunu açıyorum tabi wifi kapalı ama 3g ye dayanabiliyor sabaha kadar :D tabi açıktada uygulama bırakmıyorum

0|0
    0|0
  • rastgele şarj etme pil ömrünü mahfediyor yani batarya bitmeden şarj etme

arka planda çalışan uygulamalara dikkat et

wi-fi yi

veri bağlantısı ne varsa kapat fazla uygulamaları kaldır örneğin sen internete bağlandığın zaman o kullanmadığın uygulama internetten kendini güncellemek isteyecek bu da sana şarj kaybı

0|0
    0|0
  • 7/24 mp3 dinledigim halde son sesle sarjım 13 saat gidiyor :) bütün özellikleri acık kısıtlama yok ekran parlaklıgı vs en üst düzeyde

0|0
    0|0
  • Telefonun ekranını açmayarak mesela :)

0|0
    0|0
  • bak güzel insan android telefonların genel özellikleri şarjı çabuk gider yani akıllı telefon diye boşa demiyorlar akıllı telefonlarda şarj çok gider.ayrıca telefonla işin bitince görev yöneticisinden açık uygulamaları kapa.

0|0
    0|0
  • sen kendini durdur ekrani degil...

neyse sen en iyisi git bir batary taktir tel. zamani gelmis degistirmen gerek artik...

yapistir

0|0
    0|0
  • bazı telefonlarda sistem şarjı harcıyor wifi ekran ışığı telefonun ısısı falan da etkili ama ana faltör işletim sisteminde ıos7 kullanıcısıyım ıphon5s günde 2 bazen 3 kez şarjını bitiriyorum.

0|0
    0|0
  • parlaklığını düşür

0|0
    0|0
  • bataryanı değiştir.

0|0
    0|0
  • bataryanın ömrü azalmıstır bıde elınden hıc düşürmuosan telefonu dogaldır:)

0|0
    0|0
  • Pilin ömrü bitmiştir yeni pil alcan 300 500 tl arası bisey

0|0
    0|0
  • kaça bırakırsın telefonu ? -.- (tok alıcı )

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Genelde uygulamalar yiyo. Ya da tam şarjı bitmeden şarja takıyosundurr

1|0
    0|1
    • ben telefonu alalı 2 hafta oldu ama benimde tel şarjı cabuk bitiyor

• 3G kapat, Ekran parlaklığını kis,Wi-fi kapat,Açıksa GPS kapat,Konum yer bildimlerini kapat. Kapat Allah kapat :DdDddDd Pek de işe yaramaz oluyor telefon bunlar olmayınca ama denemeye çalış derim :)

0|0
    0|0
  • bendede aynı dert var.telefon aynı şarj yüzünden hiç bir özelliğini kullanamıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...