Ne olur yardım edin, artık çok yıprandım. İnsanların desteğine ihtiyacım var...

Benim sorunum o kadar çok ki hangi birinden başlayayım. Çok özetle anlatıcam. Şu sıra tez hazırlıyorum ama geçen seneki yönetmelik kaldırıldı, artık tezi teslim edince mezun olabiliyorum (ne zaman oldugu önemli değil) yani zaman sınırım yok. Ve şu sıra dershaneye gidiyorum aynı zamanda Ales' e hazırlanıyorum (doktora ve öğretim görevlisi olmak için.)

Yakın zamana kadar işsizdim, iş buldum kısa bir eğitimden sonra başlayacağım. Babam çok fazla üstüme geliyor temel sorun bu, tezinle ilgilen demenin o kadar cılkını çıkardı ki, ben etütlere gitmeyi bıraktım bunu görüyor ama asla vazgeçmiyor bugün tlfda bana diyor ki "sen bana demiştin ki, eğer 1 gece sabahlarsam 2. bölümü bitirirm demiştin 4 5 gün geçti bunu diyeli.." halbuki 2 gün geçti.. Niye sabahlamadın diyor yani!?!

Şu an iş bulduğuma göre teze bir süre ara verip alese odaklanabilirim çünkü tarih sıkıntısı yok zaten ama o bunu göremiyor ve bunu delirtiyor çıldırtıyor! Onun bunu anlayamaması beni en çok kızdıran zaten! Konuşulmuyor da =@

Ayrıca sabahtan beri ağladığım bir mevzu daha var son günlerde o kadar züğürtüm ki öğrenim kredim ayın 7 si olmadan bitti annemden utana sıkıla para istedim ve annem o parayı verirken söylene söylene verdi bu son bu son diyerek.. Çok para harcıyorsun bilmem ne diye söyleniyor. Bende son günlerde 2 lükse kaçtım 1) eminönünde kokusundan canım çekti 4 liraya balık ekmek yedim 2) okulda makarna yedim o da 4 liraydı...

Her gün tez için kütüphaneye gidiyorum çok fazla para gidiyor parasızlık bunalttı! Netice olarak o verdiği para bugün bitti çünkü bir sürü borcum vardı, kütüphaneciye, ayakkabı tamircisine vs.. (ayakkabı alamıyorum yaptırayım dedim o kadar kötü maddi durum..)

Sadece teselli bekliyorum belki de sizden... 3 tane antidepresanla sakinleşebildim şu an.. Manyak gibi ağladım bütün gün. Ayın 7 sine kadar 5 milyonla nasıl dururum.. =( Ayrıca babam aggghhhhhh! Beni teselli edin, fikir verin, sizce bu arapsaçının içinden nasıl çıkacağım?

Güncellemeler:
Daha da iğrenci, ayın 7 sine kadar sigortam yapılabilir ve bu olursa ayın 7sinde yatması gereken param yatmaz çünkü öğrenim çalışınca direk kesiliyor, parasız geçecek bi 1 buçuk ay, kabus gibi:'((((( Babam borsada parasını batırdı, 3 4 ay önce bana çalışma şu an diyordu, şimdi paraya ihtiyacımz var çalış diyıor 2 güzel iş teklifini geri çevirdim:'(((( Hangi birine ağlayayım?
Babama 2. bölümü bitiriyorum dedim ama aslında 1. bölümü yarılayamadım bile. Çünkü aksi takdirde olacak olan hakaret etmesi, bağırıp çağırması huzurumu bozması. O böyle yaptıkça sinir katsayım felaket arttığından dolayı ilgilenmekten vazgeçme yoluna gidiyorum. Ölür müsün öldürür müsün.. 2 ucu b..lu değnek.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• duaların gücüne inanırım senin içinde dua edebilirim.

0|0
    0|0
    • canımsın.. çok teşekkür ederim:( Allah razı olsun Allah senin de tüm dualarını kabul etsin inşallah

• seni eklesem kabul edersin değil mi, senin gibi iyi kalpli insanlarla arkadaş olmak mutlu olurum:)

• tabiki de ekleyebilirsin canım :)

Erkekler Ne Diyor 3

• ağla rahatla boşver...istanbuldasın öğrenim kredisini bekliyorsun ...ve parayı sıkıntı mı yapıyorlar...ara babanı bana derslerini hallet diyorsun ben burda parasız sıkıntı içindeyken sen neden bahsediyorsun...bu kadar dusunuyorsan biraz yanımda ol de sonrada tlfnu kapat...bu kadar yükü uzun süre kaldırabileceğini sanmıyorum ...

0|0
    0|0
  • Hayat gerçekten zor...Sakin ol önce ağlamakla biryere varılmaz. :/

0|0
    0|0
    • :'(

• Allah yardımcın olsun, inşallah kazanırsın.. Ygs ile Ales aynı sorular o yüzden beni anlıyorsundur.. Parasız olmak zor birşey değil mi? Ancak bitiyor az kaldı sen de sabret:)

• Parasız olmak çok zor tabi .s Sınavdan 300 çeksem yeter bana :S

• Ilk önce sakin ol ve düşün mantıklı yolu bulursun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• birinden borç falan alsan.. ayın 7sinde ödersin.ayrıca bir gün sabahla bölece babanbi süre susar belki. yada isyan et ortada delirmiş gibi dolan sonra bulaşmıyolar sana :D

0|0
    0|0
    • Hımm. Güzel fikir.. Borç almak mantıklı aslında bir arkadaştan falan.. İsyan konusunda da, o yakındır:D

Yükleniyor...