Abdülhamid'in torunlarının İstanbul'un yarısını istemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben böyle arsızlık görmedim.Ecdadımıza saygımız var ama bu denli densizliklerden sonra sövmemek elde değil.İngilizlere peskes cekilerek bırakılan Atalarımızın kurtardıkları topraklara sahıp cıkmaları hayrete dusurdu dogrusu.1954 yılına kadar ödenen osmanlı'nın borçlarınıda üstlensinler o zaman.Siz haberi gördünüzmü düşünceleriniz neler?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• şimdiki hükümetten yüz bulmuşlardır :) kürtler felan derken bizide aradan cıkartır diye düşünmüş olabilirler

1|2
    3|1
    • duygularıma tercuman olmussun kardeşim kesinlike haklsın.Bizim götoşlarda kabahat bu kadar yüz verilirse olacagı normaldir

• Allah Allah diyerek kazandıgımız bu vatanı Allah Allah diyerek kaybediyoruz HALK CAHİL OLDUGU SÜRECE kandırılması kolay

Kızlar Ne Diyor 2

• Akp verir onlara. ben beklerim akp'den

0|1
    0|1
  • Yuh lan

Onca ülke feth etmiş te gelmiş buradan artistlik yapıyor...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Onlara hareket çekmek isterdim de buradan beceremedim.

0|1
    1|1
  • boşa kurek cekiyorlar kamulastırılan yerleri vermezler

diyeceksinki onlar bunu bilmiyormu

onlar devletin içinde bir devleti tam olarak bildiklerini sanmıyorum.

0|0
    1|0
  • Istedikleri yerler şahıs mülkü. Zaten devlet de hakkı olduğu üzere mülkü değil bedelini ödeyerek satın alacak oraları eğer haklı bulunurlarsa. Abdülhamit Han'ın bazı akrabaları cumhuriyet sonrasında devlet tarafından dışlandığı için yurt dışında oldukça zor şartlarda ve parasız yaşadılar. Hepsi değilse de bazıları.

Şimdi hakları veirlirse bu maddi haktan ziyade bir iade i itibar gibi olacak.

0|0
    0|0
    • yerim öyle itibarı dostum itibar denen bisey kalmadı bu davadan sonra zaten.Dolmabahce sarayı ve galatasaray adası sahısların mı pekı?

Sahısların olsa bıle sahıslara satan (kamulastıran) yıne devlettır.Kısacası cok mantıksız ve gereksız bı dava.

• Kamulastırma bedelı odenmedi diyorsun hala...

Osmanlı'nın kalan borcunu 1954 yılına kadar bu mıllet ödedi.Kalkmışlar utanmadan hak talep ediyorlar insanda gurur olur azcık.O borçlarıda ödesinler o zaman eyw kabuldur!

• Osmanlı bir devlet, şahıslar şahıs. Bu konuyla alakasını kuramadım. Yurttan çıkarıldılar mülklerine el kondu diyorum sen borçları ödesinler diyorsun. Kalsalar bizle birlikte öderlerdi vergilerini. Ayrıca o insanları ülkesinden sürenler osmanlının borçlarını kabul edip alacaklarından niye vazgeçmişler? Yazdıklarımı tekrar okursan anlayacağını düşünüyorum.

Yükleniyor...