Bir kişi evladını evlendirmezse bu yüzden evladının işleyeceği günahların aynısı anne babaya da yazılır...

Bir kişi evladını evlendirmezse bu yüzden evladının işleyeceği günahların aynısı anne babaya da yazılır... Kızlar yaklaşık 9-10 erkekler 11-12 yaşlarında ergenliğe ulaşıyorlar. Bunun üzerinden genelde 10 sene geçtikten sonra köprünün altından çok sular geçtikten sonra evlendiriliyorlar. Bu kişilerin 10 yıllık seks ihtiyaçları noldu, bunlar günaha mı giriyorlar, hayata odaklanabiliyorlar mı diye düşünen kaç kişi? Günahlara daldık, seks açlığından ne derslere odaklanabildik, nede başka işlere. Maneviyat altüst. Allah cümlemizi ıslah etsin, bizleri böyle sorumsuz ana babalardan eylemesin, amin.

0|0
14

En İyi Erkek Görüşü

• Aynen. devletin evlenme yaşıma müdahale etmesi çok saçma. kime ne* :@

0|1
    1|0
    • Evlenme zamanı ergenliğe erişmek olmalı. Bununla ilgili yardım konusunda aile bakanlığı düzenlemeler yapmalı. Ailelere eğitim verilmeli. Evli olarak okumak isteyenlere imkan sunulmalı.

• onları da yapıcaz zamanı gelince :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• 9 yasında mı evlenecektı? Saglıklı karar veremeyen bır cocuk sadece o.25 yasına kadar cok erken bence evlılık ıcın.hem de 9 yasındakı bır cocugun seks ıhtıyacı falan yoktur.bu ıhtıyac 14-15 yaslarında baslar.seks aclıgından baska seylere odaklanamıyorsan ve zaten bunu bır aclık olarak goruyorsan problemlerın var demektır.

0|0
    0|0
    • Aileler bilnçli olmazsa erken tabiki. Çocuk kendi başına neyi ne kadar biliyor değil mi? Ama aileler bilinçli ollursa uygun olur.

• Şimdi siz "o eskidendi devir değişti" dersiniz Allah bilir...

• Dedem rahmetli 92 yaşında ölüm döşeğindeyken benim ÖSS sınavımı merak edip soracak kadar bilinçliydi. 92 yaşındaki adamla gitar çalabiliyordum. Ney üfleyebiliyordum. İlerde Allah çocuk nasib ederse evliyken okutacağım inşallah.

Erkekler Ne Diyor 3

• Bir kişinin evladını evlendirmemesi, o kişinin evladını evlendirmediğine delalet eder.

Hurafelere değil.

1|0
    0|2
    • Hurafe değil kardeş, önyargıyla yaklaşma. İnanmazsan git istediğin hocaya sor.

Peygamberimiz a.s. hadis-i şeriflerinde şöyle buyuruyor:

"Kimin bir çocuğu olursa ona güzel bir isim versin ve güzelce onu terbiye etsin. Büyüdüğü zaman da evlendirsin. Eğer büyür de onu evlendirmezse, çocuk günaha girer. Onun günahı ancak babasına aittir." Müslim

• Benim adım yücel soyadım yılmaz bende evlenmek istiyorum ama maalesef işsizliğimden dolayı evlenemiyorum 2 tane üniversite bitirdim şimdi de iş bulamıyorum Allah işsizliğimin belasını versin

0|0
    0|0
  • seninkiler öyleymiş, allah kurtarsın ne diyelim :P

0|0
    0|0
Yükleniyor...