Afetler yaratıcının cezalandırması mıdır?

Zaman zaman karşılaşılan afetler sonrasında hep benzer sesler ortaya çıkar. Yaratıcı onları birtakım sebeplerden dolayı cezalandırmıştır. Afetlerde canını, malını kaybeden masumlar da mükafatlarını alacaklardır.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Olayları bu şekilde yorumlamak, sözde her inanca duyulan saygının yanında içten içe diğerlerinin yaşadığı felakete sevinmek midir? Üzülüyoruz ama bunu hak ediyorlar, diyor musunuz?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Artık günümüzdeki bazı afetlerin yaratıcısı insan olmakta. Direk olmasa da dolaylı .

İran da saçma bir İslamiyet var depremde cahil olmaları yüzünden cezalandırılyor deniz kumu içeren evlerdeki o Müslümanlar malesef ölüyor cahil oldukları yüzünden.

Gavur diye tabir edilen hatta dinsizlık epey yaygın olan Japonya da depremler oluyor hem de daha şiddetli ve daha sık ama ölen nerdeyse yok. Birkaç kişi korkudan ya atlıyor biryerini incitiyor ... Yaptıkları binalar sağlam. Bunlar da dinsizdir diye Yaratıcı neden cezalandırmıyor acaba değil mi ?

Bence Yaratan şekilci inanışlara bakmıyor. Doğru olanı yapanları kendileri de başkalarını da beladan ölmeden korumaktadır.

Biraz tuhaf gelebilir yukardakiler ama afetlerden de artık biz sorumluyuz. Sera gazları küresel ısınma asit yağmurları tüm bunların etkileri ve daha aklıma şuan gelmeyen birçok şey İNSAN vesile olmakta.

Dünya ya bakın tabiata zarar veren ve düzeni bozan insandan başka canlı var mı ? Herşeyi inanç seviyesinde de olsa Yaratan ın gazabı olarak inanılmamalı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Aklıma şu geldi; link

Özellikle şurası; "Ve bu görünmez adamın bir listesi var, yapmanızı istemediği şeyler. Ve eğer bu 10 şeyden herhangi birini yaparsanız sizi atacak bir yeri var. Ateşle dumanla işkenceyle dolu bir yer ve sizi yanmanız, bağırmanız, çığlık atmanız, ağlamanız için sonsuza dek oraya gönderir... Ama o sizi yine de sever!"

0|0
    1|0
  • Afet diye nitelendirilen insanlari severim, onlara bir sey olmasin :(

0|1
    0|1
  • ben bu durumu bir cezalandırmadan ziyade doğanın işleyişi olarak görüyorum. bu durumda kuru da yanabilir, yaş da yanabilir. olayları sorudaki şekliyle yorumlamanın tanrı ile pazarlığın bir getirisi olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• bütün bu konulardaki(bebek ölümleri,açlıklar,afetler)görüşüm; herşey düzgün bir sistemle yaratılmış ve doğal haline bırakılmış.afet bölgesine şehir kurmamak,önlem almak gibi konular için insan beyinle donatılmış.

0|0
    0|0
  • Güneş tutulmaları, ay tutulmaları ne çok masum insanın sonunu getirmiştir...

Batıl inançları bir kenara bırakmalıyız... Tanrıyı bu denli bayağı görmek, olsa olsa cehalet olarak adlandırılmalı...

0|0
    0|0
  • Hayır,Eğer öyle olsa Endonezyada Vanda olan depremlerde masum müslümanların canına kast etmek istemez Yüce Rabbim.

0|0
    0|0
  • Sadece doğa olayları.Tanrının müdahil oldugunu düsünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Faşist düşüncedir..İnsanlıktan nasibini almamıştır onu diyen... bknz: link

0|0
    0|0
  • Allah bilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...