Ölüm neden bir korku olmustur insanlar üzerinde?

ben şunu anlamış sizce ölüm nden bi korku olmuştur insanlar üzerinde sonuç olarak bi gerçek bu doğar sin yaşarsın olursun... nden hep kötü bakılmıtır ölüme .. ?

Güncellemeler:
beni hayata baglayan sevdiklerim dir sizce ?

0|0
9|13

En İyi Kız Görüşü

• sağlam soru

üstelik daha 15 dakika önce üzerinde düşündüğüm bir konu

ölüm benim için korku değil bir bebeğin dünyaya gelmesi kadar doğal bir şey sonuçta

en yakınlarımın ölümlerine şahit olmama rağmen kalbim acımadı kendi ölümümden de aynı şekilde korktuğum kaçtığım söylenemez nasıl olsa yaşanacak bir olay yaşanmalıdır

sevdiğiniz biriyle evlenmeyi istiyorsanız evlenmeniz gerektiğine inanırsınız değil mi ölümü istememeniz bunun olmayacağı anlamına gelmez bu yüzden ona korku olarak bakmamak gerektiğini düşünüyorum

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 8

• Neden korkalımki.Bildiğimiz bir gerçek.Doğduğumuz günden beri istikametimiz orasıdır.Başka yol yoktur.Tek bir yol vardır oda orasıdır.

Korkumuzun nedeni bitiş ve sevdiklerimizi bir daha görememek , bir şeyleri hissedememek.Bitişten korkuyoruz ama yaşayan herşey biter.

0|0
    0|0
  • Günahlarından korkar insan. Hiç ölmeyecek gibi yaşarken, ertelediği, yok saydığı hatta sabota bile ettiği şeylerden. Çünkü öldüğünde bunlar kırbaç olup suratına suratına çarpacak. İşte insanı ölümden korkutan asıl nedenler bunlar... Belki ölürken çekeceğimiz acıdan da korkuyor olabiliriz, ama o acı bir süreliktir, amellerimiz ise ebedi...

0|0
    0|0
  • yerine getrmediğim farz ibadetlerim aklıma geldikçe ölümden daha fazla korkar oldum çoğu insanın da korkusu budur her nekadar üzerine kılıf uydursalar da

0|0
    0|0
    • bana kalırsa da ole de birazmantıksız geliyo yerine getyiren de korkuyo getirtmeyende

• o getirenlerde hayatın bı noktasında topallamışlar demekkı ahırete dört dörtlük hazrlanan korkmz neden korksun kı? okulda ödevini yapıp gittign gün ki mutlulgunu hatrlıyor musun sen :)

• bunu demek ten nefret ediyorum ama haklısın galiba :((

• İnsan günahkar olunca ölümden korkar:) cehennem ateşinden yanmaktan:)

0|0
    0|0
  • çünkü yaptığımız kötü şeyler hep aklımızdadır öteki dünyada cezasını çekiceğimizi biliriz ve korkarız..

0|0
    0|0
  • bir daha geri gelmeyecek olması ve ebedi orada kalcagı

0|0
    0|0
  • Ölümden sonrası oldugu için ? Ahıret yaptıgın dogru ve yanlısları alacagın sonsuz hayat

0|0
    0|0
    • dogru yapan da olümden korkuyo dogru yapmayanda ... onu anlamıytorum işte ndenini yuani ?

• Eğer ölümden korkmasaydık ölümün önemini anlamaz ve kendimizi koruyamazdık

0|0
    0|0
    • peki bu korku nden desem ?

• o zman bu snavda herkese basarılar :)

• Ne yazık ki kalan çok kişi olucak

Erkekler Ne Diyor 13

• öbür tarafta bizi ne bekliyor bilmediğimizden..

0|0
    0|0
  • çünkü öldükten sonra ne olacaklarını bilmiyorlarda ondan.

0|0
    0|0
  • öbür tarafın bizim açımızdan hiç parlak olmadığını anladığımızdan dolayı korkarız...

0|0
    0|0
    • hım hayat sana ne kazandırıyor peki ?

• hım katılıyorumsanabu konuda dusuncen için tesekkürler ..

• rica ederim ben teşekkür ederim...

• Her canlı ölümü tadacaktır. Dünya imtihan dünyasıdır. Kalp kırmamaya , çalmama ya , haksız kazanca uzak durmaya çalışın. Dünya bir handır. Bizler ise yolcu misafir olduğumuz bu dünya hayatının bir sonu vardır. Korku anlamsızdır. Süre dolduğunda ne bir Sn. Fazla ne bir sn. eksik yaşarsınız. Bu yüzdendir ki korkmayın. Yaradan kullarını sever ve onlara türlü güzellikler verilmiştir. Tüm bunları içtenlikle düşünürsen korkun kalmayacaktır.

0|0
    0|0
    • hım o kadr seydensonra çoğu insan bole yapmıyor kalp kırmama hırsızlık vs. ama sorun su ki onları yapan da korkuyo yapmayan da ?

• peki o korku nden dsesem ?

• Yaşamak her şeye rağmen çok güzel doğa,kuşlar , yemek yemek :) bunların bitmesi acı sanırım bu yüzden. Ama gerçekleri de kabul ettiğim anlarda ise sıfır korku :)

• Belirsizlik

0|0
    0|0
  • sen daha önce hiç girmediğin ve ne olduğunu bilmediğin bir yere girerken korkmazmısın? vede herkez onu son olarak görüyor.

0|0
    0|0
    • sence son olarak gormeleri dogrumu ? daha dogrusu cevremizin nden onu kotu olarak dusunuyor ?

• Ölümden korkanmı var önemli olan öldükten sonra olucaklar.

0|0
    0|0
  • ölüm korkusu değildir onun adı; bilinmezlik korkusudur. bir tane gidipte dönen olsaydı, bize anlatsaydı orda yaşadıklarını bu kadar tırsmazdık.

0|0
    0|0
  • kendimizi hazır hissettmeyip ölürsek cıss olacagımızı biliyoruz..

1|0
    0|0
  • İnsanlar sevdiklerinden ayrı düşmek istemezler de ondan.

0|0
    0|0
  • her canlı tadacak

0|0
    0|0
  • guzel olan herşeydir.

0|0
    0|0
  • yanma korkusu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...