Zayıflamak,kas yapmak, şekle girmek isteyen

dostlar her anlamda yardımcı olacağım sizlere burada yalan yanlış yazılan çizilen okadar saçma şeyler okuyorum ki ülkemizin tipik sorunu bu işle 1 ay uğraşan adam bile anında uzmanlık seviyesine gelebiliyor ve insanları yanlış yönlendiriyor öncelikle 7 yılı aşkındır vücut geliştirme yapıyorum bu işle ilgili en ince ayrıntıyı bilirim fakat yüzeysel olarak anlatmak istiyorum bunlar Bay Bayan herkes için geçerlidir;

1- kilo vermek isteyenler : en büyük hatanız sabahları yememek veya az yemek ( sabah yediğinizi rahatlıkla yakarsınız içiniz rahat bir şekilde yiyin)2-öğlen öğününüzü yarım saat boyunca yavaş yavaş yiyin ki doygunluk hissi versin aksi halde akşam öğününe çok acıkmış bir şekilde başlarsınız 3- akşam yemeğinden aç kalkın kesinlikle 6:30 en geç 7 den sonra yemek yemeyin. Bunların yanında sporda yapmanız gerekir mutlaka. spor programınız kilo ve kas oranınıza göre değişir program isteyen özelden yazabilir müsait oldukça cevap verebilirim.

2- kas yapmak isteyenler:

bunlar 2 ye ayrılır vücudu şişirmek / kütle yapmak / irleşmek isteyenler veya parçalı vücut yapmak isteyenler yani fit vücud zayıf kaslı.

vücudu ben çok şişirmek istiyorum ktle yapıcam irileşcem diyenler için; sizin işiniz en zor olanı aylık en az 400 lira bütçe ayırmanız gerek sadece supplementlere yani protein tozu karbonhidrat vs. ve günde en az kendi kilonuzun 2 katı (yani ben 97 kiloyum günde 194 gram protein almam gerekli) protein almanız gerek aksi halde gelişiminiz çok yavaş olur bu proteini ben nerden alabilrim derseniz bir miktarını; tavuk,et yumurta en iyi bunlardan alınır sütte yokmuydu diyenler sütte kazein protein var vücut onu 8 saate sindirir bu yüzden süt gece yatarken içilir. bir miktarınıysa idmanlardan önce sonra ve gün içinde whey protein alarak karşılarız. İdman programımım nasıl olcak derseniz kesin başlamayı düşünenler özelden yazarsa ona göre çalışma programı ve beslenme programı yazar veririm çünkü program kişiye göre değişebilir yanlış yönlendirmek istemem.

3- ben fit vücut yapıcam yazın deniz kenarında six pack lerimle adonisim yeter bana güneşlenirken derseniz sizin işiniz en kolay olanı yapmanız gereken 180 lira civarında bir aminoasit almak programınız ise çok hareketli ve tekrarlı bir program olmak üzere yine size göre değişen ama aşşağı yukarı aynı olan bir program olacaktır yine bunu düşünenler özelden yazabilir yardımcı olurum.

Güncellemeler:
arkadaşlar okuduğum yerde hocalık yapıyorum türkiyedede yüzlerce profosyonelle çalıştım bu spora hayatımı adadım lütfen saçma şeyler yazmayın bunu yazmamdaki tek amaç ülkemiz insanlarını bu sporla ilgili bilgilendirmek, spora teşvik etmek ve unutmayın bu gün bu spora başlamazsanız 2 yıl sonra keşke başlasaydım şimdi 2 yıllık bodyciydim dersiniz

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel bir yazı olmuş hocam kesinlikle öyle ülkemizde 2 ay VG yapan kendini fazla bilgili zanediyor ama bende yıllardır Boks yapmama rağmen hala yeni şeyler öğreniyorum insanları yanlış bilgilendirmemek gerke özelliklede şuanki gençlere göre body yapanların boyu uzamaz gibi bir tavır var bu saçmalığı zihnimizden atmak gerek

0|0
    0|0
    • çok doğru sporun iyisi kötüsü olmaz ve sizde takdir edersiniz bir işde iyi olduğunuzda aslında ne kadar bilgisiz olduğunuzu daha iyi anlıyor büyük bir araştırma içine giriyorsunuz bu işe hayatını veren insanlar body sporunun boyu ve kemik gelişimini atletik bir yapıya soktuğunu anlatsada yine bizim bir halk efsanelerimizden biri boyu kısa bırakması

Kızlar Ne Diyor 4

• Yazı çok iyi

0|0
    0|0
  • bize yardım et sayın nayırnolamaz... :( konumuz bacak inceltmek.

0|0
    0|0
    • kalf mı baldır mı

• öğrencisin galiba neyse karamsar olma suvari duruşu denilen bir duruş var onu yap günde 15 dakika ardından yerde yan yatarak tek tek bacaklarını yukarı kaldır ve bekle bunu 4 er tekrardan toplam 8 defa yaparsın her kaldırışında en az 2 dakika dursun bu arada tam kaldırma yarım kaldır indir maksat o bölgeyi zorlamak evde çalışmak sıkıntılı salona gitseydin çok daha iyi verim alırdın

• salon zor benim için.. bilgiler için teşekkür ederim :)

• Çok güzel bir yazı olmuş

0|0
    0|0
  • peki bişey sorabilirmiyim bacak ve kalça yı şekillendirmek için en güzel hareket squat mıdır?

0|0
    0|0
    • squat direkt olarak bir bölgeye etki etmediği için bacak kalça kalf bel birçok bölgeye vurur yapmanızı öneririm fakat direkt bel ve kalça&bacak hareketleri vardır bunları yapman sizin için daha verimli olur

• peki teşekkürler

• kalça için squat birebir internettende bakabilirsin squatın kalçayı ne hale getirdiğine internette hazır programda var

Erkekler Ne Diyor 4

• güzel bir konu olmuş.

bazı konularda cidden sadece cevap vermek için saçma sapan tavsiyeler verenler var. yazık, onları görünce ben utanıyorum.

bende 11 aydır yapıyorum.

0|0
    0|0
  • Beni kesin ekle kardeşim :)

0|0
    0|0
  • baya bilgilisiniz zannedersem.

0|0
    0|0
    • bende basladım sporu seviyorum kiloluyum sadece kilomu verip hemen body e baslıcam

• rica ederim birşey vermedim bunlar gerçekler yaza bomba gibisin kal sağlıcakla

• saol abi sende.

• abi benim yaşım küçül 15 yaşındayım evde 4 kg dumbell var birde barfiks var internetten barfiks programı buldum ve omuz harketlerini yapıyorum birde şınavde çekiyorum dumbella bicepside çalıştırıyom 4 set falan ne kadar sürede hafiften gelişirim kilo durumum iyi yağım fala bişi yok karnım dümdüz

0|0
    0|0
    • öncelikle sadece 4 kilo ile olmaz onları her set sonunda artırman lazım mesela ilk set 4 kilo girdiysen diğerinde 5 diğerinde 6 onuda şöyle ayarla 8 tekrarı geçmeyecek şekilde ağırlık al eline 8. kaldırışında zorlasın seni. gelişme sürecin tamamen sana bağlı iyi bir çalışma ve beslenmeyle protein almadan az gelişirsin ama azda olsa yaşına göre düzgün bir vücudun olur buda 6-7 ayda birşeylerin belirginleşmesini sağlar

• mutlaka alman gerekir 18 tekrar çok sen 10 kiloluk al onunla 8 tekrardan 4 set yap

• ok hocam öyle yapim o zaman

Yükleniyor...