Doğum mu kadının dış görünüşünü bozar, yoksa kadın mı bunu yapar?

Hamilelik kadın için başlı başına yeni bir tecrübedir. Hamilelik esnasında kadın vücudu çok yıpranır. Bazı şeyler haricinde ;

1) Bazı insanların vücudunda tek bir çizik bile olmaz, bunlarınki şans değil genetik bir özelliktir.

2) Bazılarının vücudu çok hassastır, bütün kremlere rağmen çatlar. ve sarkıklar oluşur.

Yukardaki iki slk hariç diyorum çünkü bunlar kadının elinde olan bir durum değildir. Onun dışında, bazı kadınlar aşırı kilo alırlar. Eşlerinden büyük görünenler bile vardır.

Fazla uzatmadan kendimden örnek vermek istiyorum. hamilelik esnasında 20 kilo aldım. Emzirme adı altında olan şeydende 5 kilo daha aldım. Yedim, içtim, yedim içtim... Emziriyorum diye avuttum kendimi. Eşim bir gün çok kilo aldığımı söyledi. Bİrden diyete başladım. kendimi 6 ay içerisinde yeniden yarattım. Yani eşim bana dur demeseydi çok daha kilo almıştım. Benim düşünceme göre kadınları yaşlı, büyük gösteren yaptıkları doğum değil. Kadın bunu kendisine yapıyor. Çünkü, doğumdan ben gerççekten çok etkilendim. Heryerim çatladı, göbeğim sarktı, arka bölgem aşırı büyüdü, selülitlerim dizlerime indi... Ama şu 6 ay içinde yaptıklarım sonucunda vücudum inanılmaz bir değişim göstermeye başladı. Doğum yapmamış halimden daha güzel olmaya başladım.

Siz bu konu hakkında ne düşüüyorsunuz?

0|0
38

En İyi Erkek Görüşü

• sen zaten sorunun cevabını en güzel şekilde vermişsinki insan kendini frenlemeli

1|0
    0|0
    • oyle mi yapmisim :)

• niye sevmesin bunun olacağını biliyo zaten hamile bırakırken düşüncekti her halinle sevecek seni

ortada askınızın meyveside var eli mahkum ayakları gardiyan

• yerim ben o meyveyi herseye deger o seker yaratik :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• bu konuda tek düşündüğüm sadece fiziğnin bozulacağı düşüncesiyle, sanki 1000lerce yıl yaşayacaklarmış gibi, çocuk yapma korkusuna kapılanların yaptıkları vahim hata.

1|0
    0|0
    • o cok yanliss... O fizik zaten bigun bozulacak ama o cocuk var yaa... Herseye deger...

• o gün buralarda görüşürsek, haber veririm;)))

• :)) oki :)

• Doğum sırasında vücud demir eksikliği yaşar ve bu dişlerde kendini gösterir.

Hızlı çürüme, Diş eti rahatsızlığı, Ağız kokuksu gibi.

Doğum boyunca 2 ayda bir dişçiye ama iyi bir dişçiye kontrol ettirilmesinde fayda var.

Ben diş hastanesinde çalıştığım için birçok hastamız var bu şekilde.

0|0
    0|0
  • seni benim veya bir başkasının beğenip beğenmiyeceği önemli değil eşin beğeniyorsa sorun yok sen eşine göre takıl işte bazen 100 kg ol bazen 50 işte yap bişeyler ama takıntı yapma ok dostum

0|0
    0|0
    • budaa iyiiymiss :)) bazen 100 bazen 50 :))

• beni netcenn ben iyiyimm, bugun bi arkadasimi gordum uzun zamandir gormuyordum. 4.cocugu dogurmus. esinin yaninda annesi gibi duruyordu ona uzuldum de yazdim.

• ne bilim ya bende seni sandım ben delm yazmamışsın

• Doğumla alakası yok düşünüyorumda kadının kendisi ile alakalı

0|0
    0|0
    • neden peki birkac dogumdan sonra kadinlar cok yasli gosteriyorlar

• Kendine bakması ile alakalı veya kadının iradesi ile ilgili diye düşünüyorum .

• bence kadın bunu yapar:)

0|0
    0|0
  • Kadın özen göstermezse tabiki bozulur.

0|0
    0|0
  • ne diyim herşeyi açıklamışsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• wuuh içeriğin çok uzun dostum bu yüzden baslıga göre yanıtlıyorum.dıs görünüş olarak kilo sorunu gibi sorun gebelikte bir diyetisyen hekimin gözetiminde uyulacak bi yeme tablosu ve beraberinde yine bi uzman eşliğinde yapılacak gebelik egzersizleri ile kolaylıkla aşılabilecek bi sorundur. vücudda deformasyonu azaltacagı gibi doğumuda kolaylastırır.gebelik sürecinde gebeliğin kadına yaptıgı ise gebelik dönemi boyunca bebek anneden beslendiği için anne nin demir vitamin mineral gibi depoları boşalır.saç dökülmeleri ve bu depoların boşalmasından kayaklanacak sorunlar yasana bilir.

0|0
    0|0
  • kadın yapar bunu dikkat etmez salar kendini

0|0
    0|0
  • hamilelikte vücudun dengesine göre çok şeyler de olabilir tenin rengi dahi değişme oluyor ama bazı vücutlar oluyor hiç hamile demezsiniz senin elinden gelen pek fazla bir şey olmaz doğumdan sonrası için anca düzeltebilirsin bebekten fırsat bulursan

0|0
    0|0
    • benim komsum sabahin 4/de kosuyor. kadini gorsen hic 3 cocuk anasi demezsin :)

Yükleniyor...