Mühendislik son sınıfım tarih bölümü okumalı mıyım?

Mühendislik son sınıf öğrencisiyim İstanbul'daki kaliteli bir devlet okulunun makina muh bölümünde. Son zamanlarda tarih okumak istediğimi farkettim. Gelip geçici bir heves olduğunu da sanmıyorum. Kişiliğimin oturduğuna inanıyorum çünkü.

muhendislik yapmak istemiyorum.

ailem muhendislik konusunda çok ısrarcı. ben muhendislik yapmak istemiyorum demeye dahi çekiniyorum.

siz olsanız ne yapardınız arkadaşlar? kafam çok bulanık..

tarih okursan aç kalırsın demeyin rica ediyorum. bir yolu bulunur. akademisyenlik için öyp'ye falan girerim diye düşünüyorum. yaş 21 bu arada.

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• Kalbimin sesini dinlerdim.

Sonuçta bu hayat benim ve dünyaya bir kez geliyoruz. Istemediğin, sevmediğin bir işi yapma derim.

Gerçekten geçici bir heves olmadığına inanıyorsan sonuna kadar git..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Neden okulu bitirip öyle tarih okumuyorsun zaten geriye bir sene kalmış...okulu bitir bir diploman olsun sonra sınava girip tarih okuyabilirsin eğer istediğin şey bu değilse en azından kendi mesleğin yedekte durmuş olur ama istediğin şey buysa bu yolda devam edersin.Son bir adımın kalmış burada bırakman mantıklı olmaz.

1|0
    0|0
    • Kendimi tam anlamıyla ifade edememişim sanırım. Elbette öncelikle şimdi okuduğum okulu bitireceğim. Arkasından tasarladığım planım bu. Teşekkür ediyorum ilginize.

• üni. bitirin sözelden bir deneyin isterseniz süre az ama yapabilirim diyorsanız girin

0|0
    0|0
    • Ne demek istediğinizi tam anlamıyla kavrayamadım. Bir daha yazarsanız sevinirim.

• mühendisliği bitirin sonra sınava girin ya da bu sene girin sizin için fazla ağır olmazsa ve uygun koşullar oluşursa üni. bitmesi vb durumlar

• Haklısınız, teşekkür ediyorum.

• hayatını kazanman için işe ihtiyacın var sakın ha tarih okumak gibi bir hataya düşme 35 yaşına kadar asistanlık için atanmak için çırpınan hocalarım vardı

0|0
    0|0
    • Sıkıntı şu ki ben onlardan farklı olacağım okumam durumunda. Benim bir idealim olacak. Bu ideali gerçek kılabilmek adına bir şeyler feda etmiş olacağım.

• Ha orası öyle tabii ki bu okulu bitirmeden başlamayı düşünmüyorum kesinlikle.

• ikinci öğretim, uzaktan eğitim sonrasında yaparsın birşeyler

• çok istiyorsan dene hiç değilse heves kalmaz içnde iki diploman olur

0|0
    0|0
  • bence bölümünü bitir mesleğini yaparken de okuyabilirsin diye düşünmekteyim

0|0
    0|0
    • Bunu ben de isterdim fakat ailem tarafından sırtıma bindirilmiş bir de yük var. Yazmak istemedim fakat aileden gelen bir şirket durumu var. Aile baskısının bu kadar şiddetli olması da aile şirketi durumu işte. Eğer ki ben bir kere bu işi yapmaya başlarsam isteğim gerçek olamayacak biliyorum ve. yaşlandığımda keşke diyeceğim.

• Istanbul unı. acıktan 2. bölümü okuyorsun arastır bence. Hic olmazsa acıktan uzaktan egitim ile tarih okuyabilirsin.Tarih bölümüde vardı hatırladıgım kadarıyla.

0|0
    0|0
    • Öyle bir şey değil isteğim ama. Daha kesin çizgiler istiyorum açıkçası. Yani bir işi yapacaksam tam yapmak istiyorum. Tarih okuyacaksam da öyle olmalı. Diğer türlü vakit kaybından öteye geçeceğini sanmıyorum.

• O zaman 2. ögretımden tarıh okuyabılırsın gündüz calısır aksam okula gıdersın. 21 yasındasın genc yasında daha.

Erkekler Ne Diyor 2

• Mühendislik aşktır.Tabi herkesin görüşü farklıdır .

İnsan inandığı,istediği,sevdiği şeyleri yapmalı ama mantık kavramı unutlmamalı.

Senin hayatın senin kararın.

Sakın kalemi başkalarının eline verme.

0|0
    0|0
  • fazla ilber ortaylı capsi görmüşsün.

0|0
    0|0
    • Doğrudur efendim. İyi geceler.

Yükleniyor...