Kulaklarının ucunun kesilmesinin onlara zararı var mı?

Kısırlaştırılan sokak kedilerinin ve sokak köpeklerinin kulaklarının ucundan kesiyorlar ya,bir zararı var mı onlara?

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• merak etme azcık ucundan alıyolar . Benim kedilerimdede var canavar gibi koşup oynuyolar. Onların yapılmasının amacı hayvanın kısır olup olmadını anlamak için. İnsanlar hayvanları alıp besleyip kısırlaştırıp sokağa atıyolar. Sonra hayvanı yeni alan aile kısırlaştırmaya gidiyo doktor bir açıyo bakıyo hayvan kısır zaten ne olmuş oluyo hayvan boşuna neşter yiyo. O kulak kesiği hayvanın kısır olup olmadığı anlamına gelir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• açılın ben veteriner hekimim sen kulağını deliyorsun sana bir zararı var mı kulaklarına küpe takılırki hayvabların kısırlaştırılıp aşılandığını gösterir eğer bir daha o köpek yakalanırsa tekrar daha önce kısırlaştırılıp aşılandığını gösterir

1|0
    0|0
  • olmazmı hiç . o saçmalıgı küçücük çocukların önünde yapanlar var bide . geçen mahallede parkın oralarda yürüyodum 5-6 çocuk küçün bir köpegin kulaklarını kökten kesmiş köpek resmen aglıyodu öyle bir kan geliyoduki :S ondan sonra mahalemmizde mazotlayıp yakan oç'da var bunlar hep o çocukların önünde yapanların suçu

0|0
    0|0
  • Kulak kesme mantığı sivas kangalında bilinçli şekildede yapılıyor. Normalde uzun kulaklı köpekler boğuştuklarında kulaklarının kopma riski var ve malum olarak kangal kurtla boğuşurken kulaktan yakalanır kulağının yarısı kopar uzun ise ve ordan mikrobu kapar hayvanı öldürüresiye hastalıklarda kapabilir. Diğer türlü sokak hayvanlarına neden yaptıklarını bilmiyorum.

0|1
    0|0
  • Seni kisirlastirip kulagini kesseler hos mu¿

0|1
    1|0
  • Önemli olan parçayı kısırlaştırdıktan sonra kulağı kesse ne yazar ahh ahhh

2|1
    0|0
  • Kendi kulağının ucundan kesildiğini farzet,sorunun cevabını alırsın.

0|1
    0|0
  • Hiçbir zararı yok merak etmeyin.

0|0
    0|0
  • yoktur varsada kısırlaştırmak daha zararlıdır :D

0|0
    0|0
  • Eski kulağı kesiklerden kim kaldı ki üstadım :))

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Pek sanmıyorum sonucta kulak ici zarı zarar görmüyor .. Söyle düsünün bir yerınız kesiliyor ve bırkac hafta icinde iyilesiyor ..

1|0
    0|1
  • Abi saka misiniz zaten hayvanin kisirlastirilmasi zarae sanki bu zarae degilmia gibi onu konusuyosunuz en buyuk zarar bu kulak kesilmeside hayvana zarar veren her insandan nefret ediyorum hayvanlara yapilan eziyetede yuh diyorum sadece oyuncak gibi neler yapiyorlar siz bir kopegin dostlugunu bir insanda bulamazsiniz hayvanlar insanlardan daaha iyi ama burada yoksa diger tarafta adalet var inancim ona. Cok sinirleniyorum boyle konularda ya.

0|0
    1|1
    • belli çok sinirlenmişsin

• gerizekalı mısın? kulağının zevk için kesilmesinden bahsetmiyorum,tekmelemenin de sorumla ilgisi alakası yok. kısırlaştırdıktan sonra ucundan kesilmesinden bahsediyorum -ki bu zararlı değil faydalıymış. kısırlaştırıldıklarını belli eden bir işaret olduğu için sahiplenen biri olursa ikinci kere kısırlaştırma işlemine girilmediğinden hayvan boşu boşuna tekrar bıçak altına yatmaktan kurtuluyormuş. hayvanlara zarar veren biri olsam sokaktan alıp sahiplendiğim kedim için bu soruyu sormazdım.

• tamam orda yanlis laf demis olabilirimde ayni seyi savunuyoruz neden beni tersliyosun bende diyorum ki zaten kisirlastirilmasi hayvana cok buyuk zarar bunu bile yapmamalari gerek zaten bicak altina yatirmislar

• zararı yoktur ki kesiyolardır.gerçi bu dünyada hayvanların gözünü oyan insanımsılar var. bilemem

1|1
    0|0
  • Zararının olduğunu sanmıyorum ama araştırmak lazım

1|0
    0|0
  • zararı yoktur ki kesiyorlar dye düşünyrm

0|0
    0|0
  • zararı yok .hattaha kavga sırasında işlerine bile yarıyo :D

0|0
    0|2
  • Hayvanların kulakları neden kesiyorlar acaba? Bunu merak ediyorum

0|0
    0|0
    • kısırlaştırıldığı belli olsun diye. kulağını kökten almıyorlar,ucundan kesiyorlar ve veterinerin dediğine göre bu iyi bir şey çünkü yarın bir gün kaçarsa hem bulmak daha kolay olur hem de başka biri bulup sahiplenirse ikinci bir kısırlaştırma ameliyatına girişmezler,hayvan boşu boşuna narkoz yiyip ameliyat acısı çekmez.

• bunu bilmiyordum teşekkürler

Yükleniyor...