Belki dünyayı değiştirecek gücünüz yok ama bir canlının dünyasını değiştirmek istemez miydiniz ?

Değişen dünyanın saldırgan insanları olduk hepimiz. Hangi politik fikir, dini inanç, ülke vatandaşlığı, etnik köken veya bizi sınıflandıracak bir çok özelliğe sahip olmadan yardımseverlik veya iyilik düşüncesinden uzak olduğumuzu düşünmüyor musunuz ?

Biraz önce gazete dünyada iyiliğin ölmediğine dair okuduğum haberi paylaşmak istiyorum link

Siz ne zaman böyle bir adım atacaksınız ?

Burçlardan, kıskançlıklardan, futboldan kısacası basit ve anlamsız isteklerinizden sıkılmadınız mı artık ?

Belki dünyayı değiştirecek gücünüz yok ama 1 canlının dünyasını değiştirmek ve tıpkı gazete haberindeki gibi ona bir şekilde olumlu bir etki yapmak istemez miydiniz ?

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• 50'yi geçen evcil dostum olmuştur , şuan beslediğim 9'dan fazla kedilerim var . gerçi sokakta olan hiçbir dost sahipsiz değildir eğer sahip SİZseniz ;) Petshop gerçekleri vardır , bir cana para biçmek kadar tiksindirici bir durum yoktur. İllaki alıp her türlü bakım yapmak şart değil bir dostun aç karnını doyurmakta onu belki açlıktan kurtarmaktır , susuzluktan kurtarmaktır. Karton kutuları bantlayıp yaptığınız bir kulübe bir can'ı soğuktan koruyabilir.İlla mamalar almanız gerekmez , yemek artanlarını bir kaba koyarak direk diplerine , kapınızın bir köşesine koysanız onu afiyetle yiyecek olan bir dost olacaktır.Unutmayın her canlının yaşam hakkı olduğu kadar hayvanlarında yaşam hakkı vardır ve buna herkes saygı duymak mecburiyetindedir. Bir kesinin , köpeğin başını okşamak bile ona mutluluk verir ve sevaptır.Yaşam hakkına saygı... SOKAKTAKİ CANLARA YARDIM EDELİM LÜTFEN ARKADAŞLAR.

1|1
    0|0
    • Sizin gibi değerli insanların yazılarını gördükçe mutlu oluyorum.

Çok teşekkür ederim.

• Kesinlikle haklısın , bende aynı şekilde yapıyorum . Param olursa barınağa gidiyorum yiyecek veriyorum oradaki hayvancıklar sevgi , ilgi bekliyorlar

• Bir çok insan barınağın yerini bile bilmez.

Sizin gibi insanlardan topluma ve insanlığa zarar gelmez. İçinizdeki sevgi, şefkat ve anlayış örnek olması gerekir.

Kızlar Ne Diyor 7

• İyi olmakta o kadar kolay değil. Sürekli veterinere taşındığım bir dönem vardı .Dışarıda 12 kedi beslediğim dönem.Barsak dışına çıkanımı ararsın ,patisi iltihap kapanını mı , bir çok sorunla karşılaşılıyor. Fakat tek başına olmuyor bu işler. Veterinerlerin de ticari kaygısı büyük..Elimde ki ilacı farklı versiyonlarıyla defalarca ,daha pahalı bir şekilde aldığımı bilirim . E yağlı müşteri,eli mahkum gelmeye mantığıyla bakılırsa , aynı kişi zamanla daha iyi olamıyor, maalesef olsa bile kendi yağıyla kavruluyor en fazla :)

0|1
    0|0
    • Keşke herkes sizden bir parça feyz alabilseydi.

Size ne ifade eder bilmiyorum ama bu satırları yazarken sağ omuzuma yaslanıp uyuyan sarışın arkadaş (kedim) taşikardi ve hipertansiyondan muzdarip. Siz benden çok daha dirayetli ve becerikli olarak 12 kediye annelik yapıyorsunuz ama küçük sarışın oğlumun hayatına bir parça olumlu katkı yaptığımı bilmek bu hayatta bana olumlu duygular yaşatan sebeplerden biri. Ne demek istediğimi anladığınızı tahmin ediyorum.

• 12 tane eskidendi artık bakamıyorum .Kafamı çevirmek zorundayım.

Sizi çok iyi anlıyorum :) Geçmiş olsun.Gerçekten kolay değil ama dünyanın en güzel duygularını da yaşatmayı biliyorlar.

• Bunun sonu yok haklısınız. Siz yine de içinizdeki sevgi ve yapıcı anlayışınızla elinizi onların üzerinden çekmiyorsunuzdur bence.

Küçücük bedenlerinde bu kadar çok sevgiyi nasıl barındırıyorlar inanılır gibi değil. Onlardan öğrenmemiz gereken çok şey var.

• İyi olmak herkes için her şey için iyi olmaktır...

"Kendini ve başkalarını dışarıdan bakıldığında görünen her ne olursa olsun sev"

Aslında olması gerekende bu,bir canlının hayatına saygı duymak bir canlıyı yaşatmak ve sevmek iyiliğin temelidir.Ve iyilik her insanın içinde var sadece bazılarımız bunu bilerek bazılarımızda bilinçsizce derinlere itiyoruz.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum canlıları ve iyiliği düşünmenize fakat ne kadar büyük saçmalık şu futbolu vs şeyleri bunlarla bir tutmanız , basit ve anlamsız görmeniz ...

Biraz da insanların zevklerine , tutkularına saygı duymayı prensip edinin lütfen .

0|0
    1|1
    • Bir canlının hayatı, bir insanın geleceği, kaderimizin yanında zevkler ve tutkular gerçekten önemli mi ?

Bizler bencillik denizin boğulurken başkaları gerçekten boğuluyorlar. Anlamsızca, düşünmeden, önemsemeden ve benim için en kötüsü farkında bile olmadan çevremizde olan bitene sırtımızı dönerken ben size ulaşmaya çalışıyorum ama siz bana prensipli olmaktan bahsediyorsunuz.

5 kelime olumlu, 2.5 satır eleştiri. Takdirini size bırakıyorum genç bayan.

• Canlılara olan katkımı sorgulamak size düşmez bayım , tabiri caizse karıncayı dahi incitmeyen , düşeni kaldıran tipte genç bir KADINım ...

Bu zihniyetinizle sizinle anlasabileceğimi hiç sanmıyorum, çok güzel anlatırım anlatmasına da fakat inanın kelime sarf etmek istemiyorum :)

• Beni kendinize inandıramadınız. Sözleriniz eleştiriyle dolu, düşünceniz yapıcı olmaktan uzaktı. Paylaştığım bağlantıdaki güzellikleri ne yazık ki sizde göremedim. Halbuki bir kadın olarak sizden daha yapıcı olmanızı beklerdim.

Sorduğum soruda zihniyetimi gayet iyi açıkladım ama siz huzursuz ve eleştirel halinizle buna ayak uyduramıyorsunuz.

Umarım gerçek hayatta, burada sergilediğiniz saldırgan tarzın tam tersini uygularsınız. Varsın burada kötü bir profil çizmiş olun genç bayan.

• Aslında barınaktan hasta gerçekten bakıma ihtiyacı olan bir köpeği alıp beslemek, iyileştirmek istiyorum ama ailemle aynı evde kaldığım için alamıyorum başkası yapar düşüncesindeler her ne kadar o başkası sizsiniz desemde...

0|1
    0|0
    • Sadece hayvan olması gerekmez. Bazen doğayı korursunuz, bazen bir evsize yardımcı olursunuz. Paylaştığım bağlantının ikinci kısmında yardım gören insanlar var.

İyilik sizin içinizde olduğu müddetçe belki bugün hiç bir canlıya ulaşamıyorsunuz ama ileride onları kurtaracak bir harekette bulunabilirsiniz. Yardım örgütleri var. Bireysel hareketler mevcut. Yeter ki siz isteğinizi koruyun.

Başarılar dilerim.

• küçük bir iyilik dunyayı degiştirmeye yeter diye bosuna demiyorlar..park ettigi yerden cıkarken kesiye carptıgı halde arabadan inmeye tenezzul etmeyen yaratıklar var hani kurtarmıyorsun bari öldürme

0|1
    0|0
  • Deniz yıldızı hikayesi gibi bu da. Hangi birini kurtaracağım dememek lazım. Teşekkürler bu güzel soru için.

0|1
    0|0
  • 100 kisi oldurecek yilan gibi birisini kurtarmak yerine hic kurtarmamayi tercih ederim. Am iyi huylu biri niye olmasin?

0|0
    1|1
    • Karşılıksız iyiliğin gücü çok şeyler değiştirebilir.

• ben düşmanım demedim. size herkese eşit miktarda farklı şekillerde sevgi ve saygı göstermeliyiz dedim.

• "Eşit miktarlarda farklı şekillerde"

Eğer bunun anlamını çözebilirseniz bu seneki Nobel ödüllerinde bir adaylık kazanabilirsiniz. Bu edebiyat mı olur yoksa fizik mi işte onu bilemiyorum :)

En azından ilk yazdığınızdan daha farklı bir noktadasınız.

Erkekler Ne Diyor 5

• Usta tabiki iyi insanlar ve iyilik yapan insanlar var.Evet insanlar saldırganlaştı ve materyalist bir toplum olma yolunda emin adımlarla ilerliyor toplumumuz.Bununda bir tek nedeni var DİN.Topluma bir bakın yüce kitabımız Kuran-ı Kerimin hükmüne uyuyormuyuz?Dünya insanlarına değinmiyeceğim,şu an bizim toplumumuzdan bahsediyorum.Uzun lafın kısası insanlar yozlaşıyor.Allahın emrettiğini yapmayanlar yozlaşmaya mahkumdur...

0|0
    0|1
    • İyi ve dürüst olmak için dine mi ihtiyacımız var ? Sadece sevmek bize neden yetmiyor ?

• Sizde yazmışsınız içimizde hissetmemiz gerektiğini.O halde kimsenin içine zorla tutup sokamayız.Bu arada inançsız insan yoktur.Bir şeyin olduğuna inanan insan vardır ve o şeyin olmadığına inanan insan vardır.Her halukarda bir inanç var:)Bu materyalist düşünce sayesinde oluyor bunlar.Yorumumu burada noktalıyorum.iyi akşamlar.

• Bu konuyu dine ve inançlara çekmenizden hoşnut değildim zaten. Yorumunuzu burada noktalamanızı memnuniyetle karşılıyorum. Allah'a emanet olun.

• El verdiğince yardım kuruluşları aracılığıyla maddi yönden destek manevi yönemde dua ediyorum insani sorumluluk adına toplumu daha duyarlı olmaya davet ediyorum

0|1
    0|0
  • valla hocam ben şu ülkeyi yobazlardan kurtarmak istiyorummm tek derdim bu

0|1
    0|0
    • Yobazlar ciddi sorun fakat bunu yaparken sokakta, hayatta, kendi dünyasında yardıma ihtiyacı olan çok hayat var. Vazife bilinciniz çok güzel ama ya sizden birebir yardım isteyen canlılar. Bu belki evsiz bir insana bir şişe su, kullanmadığınız bir kazak veya yaralı kuşu balkonunuzda 2 günlüğüne misafir etmek. Lütfen iyiliğin gücüne güvenin. Sizin için ufacık bir hareket başka bir canlının hayatının dönüm noktası olabilir.

Sağlıcakla kalın.

• duygulandım

0|1
    0|0
  • çok fazla yorum yapmicam kısaca katılıyorum size fakat site çok güzel bir site.. Teşekkürler paylaşımınız için..

0|0
    0|0
Yükleniyor...