İzinsiz fotoğraf çekimi ve Facebook' ta paylaşma.. Okulda cezası ne olur?

Kardeşim 14 yaşında kız derste bayan öğretmenin resmini izinsiz çekmiş.Ve bir arkadaşının söylentisi ile Facebookta paylaşmış.Öğretmeni kanıtlamak için yorumların ve resminin çıktısını aldı şahsıma ait mahkeme açacağım diyor.Kardeşim resmi kaldırmadan önce bunu yaptı tabii ama kardeşim Şu an resmi kaldırdı.Öğretmen mahkemeyi açtı bilişim suçu işlendi diye geçiyor.Facebookta sınıf arkadaşları ve kendisi öğretmene hakaret etmişler ve küfür içeriyor yorumlarda.ne yapabiliriz bir arkadaşının lafına uyup paylaşmış işte hata yapmışlar gençler çok üzülüyor çok pişman.cevabınız için şimdiden teşekkür ederim...

Önemli Not:Resim arkadan çekilmiş öğretmenin yüzü kesinllikle gözükmüyor sadece saçları gözüküyor...

1.Mahkemede cezası ne olur?

2.Okuldan atılır mı?

3.Okulda cezası ne olur?

Güncellemeler:
Cevaplarınız için teşekkür ederim kadeşim bügün okula gitti ağlıyarak döndü okuldan atmışlar ama biz bu işin peşini bırakmayacağız anadoluda okuyo sonuçta geri okula girecekk !

1|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hiçbir şey olmaz.

0|0
    0|0
    • Yorum yazanlara sadece 3 gün ceza verilmiş kardeşime verilecek cezayı düşünemiyorum.Kardeşim derste izinsizfotoğraf çekti,facebookta paylaştı ve yorum yazdı işte bir hata yapmış arkadaş ortamına karışmış Lise ortamı çok kötü çok.

• Okul bazında mı ceza verildi bu kişilere?

• Evet

Erkekler Ne Diyor 5

• Okuldan Alınır Başka Okula Gönderilir.Çünkü Zor Bir Durumda.Kardeşinizi Eğitin Mahkeme de Ne Konuşacağını Belirleyin Hazırlayın Bence.Kanunları Geç.Hakimin Vicadanı da Önemli.

0|0
    0|0
  • Hocanın yaptıgı çok adice yani ki 14 yasındakı arkadaslara. Bizde zamanında az sövmedik facebooktan ama tedbirleri alarak tabiki :P Şaka bır yana ama atılacagını sanmıyorum ama çok cani bir bayan hocaymıs. Okulda cezası hocası kafaya takar sürekli not kırar yani.

0|0
    0|0
  • cezai bir şey uygulanacağını sanmam ama okuldan büyük ihtimalle atılır sadece paylaşmamış küfürde etmiş sıkıntı bir durum

0|0
    0|0
  • Gizlenerek yaparsan birşey olmaz

0|0
    0|0
  • 14 yasındaysa sıkıntı olmaz gibime geliyor. ama okul işi sakata binebilir .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• direk okuldan atıyorlar :(

0|0
    0|0
    • Gerçekten mi öyle demeyin ya zaten çok korkuyor.Okulda öğretmenler tarafından takdir edilen bir öğrenci hatta öğretmenler kardeşimin yaptığını duyunca çok şaşırılar.Yani atarlar mı hiç bir suçu veya cezası olmadı okulda şuan lise 1'e gidiyor ne yapacağımızı bilemiyoruz.Tam ve kesin olarak okuldan atılır mı?

• okulda kendi fotoğrafını paylaşmak bile yasak kuzenimin okulunda kızlar kopya çekmişler facebooka koymuşlar attılar okuldan disipline falan yolladılar kendi fotograflarını falan paylaşmışlar ama öğretmenleri seviyosa kurtarırlar ama eger çektiği hoca kıl biriyse disiplin suçu bide arkadan çekilmiş fotoğraf başka yerlere çekebilirler :(

• ee noldu sonuç?

0|0
    0|0
  • Gidip ozur dilesin sinifca hatta ailenizde gitsin hocanin inisiyatifine kalmis

0|0
    0|0
    • Hocanın kabul edeceğini düşünmüyorum.Çünkü kardeşim bizzat gidip özür dilemiş ama nafile hoca zaten çok acımasızmış kabul etmemiş annem ile birlikte müdürün yanına gittik hocadan kardeşimiz adına özür dilemek için ama müdür sakın gitmeyin dedi o hocaya.Zaten müdürde kavgalıymış hocayla.Kardeşim özür dilerken hoca benim eşim bilişimci çok yanlış birine çattın demiş.Bende bilişimci olarak eşinin neler yapabileceğini biliyorum.Ne yapabiliriz lütfen yardım edin.

• Hocanin boyle davranmasida cok yanlis sonucta daha ufak yani okul disina cikmasi kotu olmus bilemiyorum yani bizim sinifta bir kiz hocayi tartakladi bisey yapmadilar ama simdiki kurallar nasildir hic biliyorum milli egitimdr bir tanidik yok mu ya da makam sahibi bir tanidiginiz devreye girse hallolur

• Uzuldum birakmayin daha ufak yani hic mi ysnlis yapmicak bu sekilde cezalandirmamalilar milli egitime gidip bir konusun yetkiliyle

Yükleniyor...