Keskince çatışan duygulara sahip olup fakat bunun bilinçli şekilde farkına varamamanın altında neler yatar?

Çevremizdekilerle gizlice çatışmak arzusu, başkalarının ölçülerine değerlerine başkaldırmak arzusu. Kısacası gerçek doğamızdaki alışkanlıklarımız...İçimizde biriyle çatıştığımızı hisettiderecek duygular bu çatışmayı yaşamamıza rağmen hiçbir zaman doğamız ve alışkanlıklarımız arasındaki çelişkiyi bilinçli bir şekilde fark edemeyişimizden midir? Bu tarz çatışmalar alışkanlıklarımızın uygun bir karara varmasını, kendimizin doğal isteği olduğunu sanırız. Evet yalnızca olduğunu mu sanıyoruz yoksa gerçek mi?

Harikayız ve patetiğiz.

"Asdfghjkl" ve ":((8" yök...

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• toy yaşlarımda başkaldırımak arzum çok fazla idi bella ve zaman ile başkaldırılarım hala geçmiş değil. sadece yöntemlerim değişti. doğam ile alışkanlıklarım arasında denge kurmayı çoğu zaman başarıyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• dur yapma otur sus dünyayı sen mi değiştireceksinler, gözümüzün önüne perde çekme çabası, kafamızı gereksiz şeylerle meşgul etmeler var. sindirmelerden fark edemiyoruz bunu.

1|0
    0|0
  • Çocukluguna inmemiz lazım..

1|0
    0|0
    • Hala cocuklugumdayim ben :)

• link

gökhan şu gereksiz arkadaşa söylermisin.Engeledi beni.

imanımı çok şükür her gece yatmadan tazeliyorum ama sen imanını tazelesende kurtuluşun yok.

• yatacak yerinde yok de.

• Cok karısık sormussun bellaza yav : )

Lise'den terkim ben agır geldi bu soru pehhh..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İki kere okudum bir üçüncü kere de okurdum ama anlatım bozuklukları yapmışsın.

"Kisacasi gercek dogamizdaki aliskanliklarimiz.." Alışkanlıklar sonradan edinilir.

Doğamızda başkaldırı arzusu vardır nitekim. Alışkanlıklarımız da bu arzuya genelde ket vurur.

Toplum içinde yaşamak zorunda oluşumuz, konuşmak kadar dinlemek zorunda oluşumuz.. Kimileri bilinçli olarak bu arzuyu dizginler, kimi de toplumun normlarına uymak zorunda olduğu için bilinçsizce yapar.

Anladığım şekli bu. Başka bir şey ifade etmek istediysen bilemedim inan ki.

1|0
    1|0
    • Baskalarinin olculerine degerlerine bas kaldirmak catisma arzusu mudur sen bana bunu soyle beybi...

• Eğer çatışma arzusu olmasaydı insanlar arasındaki kutuplar da olmazdı.

Demek istediğim şey; her insanın içinde kendi gibi olmayanla çatışma dürtüsü vardır. Kimi bilinçli bir şekilde eyleme döker, kimi dökemez.

Yükleniyor...