Kendinizi nasıl bir vatandaş olarak tanımlarsınız ?

Devletin uygulamalarından sürekli şikayet ediyoruz... Peki bizler ne kadar doğru bir vatandaşlık bilinciyle hareket ediyoruz ?

Vergilerinizi kuralına uygun olarak veriyormusunuz ? Devletin koyduğu bütün kurallara istisnasız uyuyormusunuz ? Kanunlara saygılı bir vatandaşmısınız yoksa fırsatını bulsam da bir çıkar elde etsem diye mi düşünüyorsunuz ?

Kendinize 10 üzerinden puan verin bakalım...Kaç puanlık vatandaşsınız ?

0|0
8|4

En İyi Erkek Görüşü

• 10 uzerınden 10 numarayım,cunku hıc bır sey ırademle gerceklesmıyor...

sıgara alıyorum,cebıme gırmeden vergısını verıyorum,mazot alıyorum araba calışmadan vergısını verıyorum... maası ben daha cekmeden kesmışler vergıyı,kontorlu vatandasız arkadas bız...askerlıgı licede yaptım 18 ay,kpss 222 ıncısı oldum almadılar iyimi,apo denen pustu namaz kılardı genclıgınde dıye sabı subyan seklıne sokan yalamalar benı sahtekarlıkla ıtham edecektı neredeyse,vatandasın kralıyım ben-daga cıkmadım cunku... otu moku mana edıp daga cıkanlar yanında devletınden kazık yıye yıye yasasın turkıye dıye bagıran ben gıbı baska dangalak yoktur sanırım...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Verdiğimiz vergiler sanki çok faydalı yerlere gidiyor da!

Koyduğu kanunlara uyuyoruz da ne oluyor?

Kendi düşüncelerimizi söylediğimiz de kanuna karşı gelmiş olup susturuluyoruz.

1|3
    1|0
    • Ben hükümeti kastetmedim yalnız...Devleti kastetdim... Yönetimde olanların icraatlarını beğenmemek devletin karşısında olmayı gerektirmez...Bu hakeme kızıp futbolu bırakmak gibi birşey olur...

• 16 yildir calisip vergimi ödüyorum

Senede yaklasik 1200 euro kesiliyor sesimi cikartmiyorum

Türkiyeye gelip bol biktarda döviz birakiyorum

Her iki ülke icin iyi bir vatandasim her halde

0|1
    2|0
  • TR'de yaşamıyorum ama geldiğim zaman bütün dönerci kumpirci balıkçı esnaf abilere

bol bol sermaye olabilecek nitelikte para kazandırıyorum

buda sayılmalı bence !

0|1
    0|0
  • çöpleri çöp kutusuna atarım yere tükürmem böylede efendi bir vatandasım ben ya.D

0|1
    0|0
  • Bireyim ama bu devlette vatandaş mıyım? ** bilemiyorum** Sorumluluğumu yapıyorum ama hakkıma gelince ...

0|1
    0|0
  • Vergi vermiyorum , devletin koyduğu kurallara uymuyorum ..

Böyle devlete böyle vatandaş .. !

Not ; Kanunlar başkadır ..

1|1
    1|0
  • İyi Ya evet İyi Biriyim:P

0|1
    0|0
  • gayet düzgün bir vatandaşım ensesine vur lokmasını al cinsinden :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Sigara içilmeyen yerde sigarayla fotoğraf çektirip kendini anarşist zannedenler geldi aklıma sdfsdfds

Alışverişte sıka sıka ödüyoruz zaten. Mülki şeyleri de birkaç senede bir topluca veriyorum. Faiz bir tarafıma kaçıyor tabi. Lakin her seferinde de belediyeye gidemem aga, meşgul adamım ben :)

Atarlı geçinenlerin de aklını seveyim. Bin kişi arkanda olunca herhalde eylemci, haksız kanunlara karşı çıkıcı olursun. Sıkıysa eylem başlat :)

Ben niye atarlandıysam mk sdfsdfs

0|1
    0|0
    • Bu ülkenin kaderini zamanın da binlere seslenenler değil ,bir avuç genç subay değiştirdi.. Ve arkalarında da sadece bir kişi vardı...

• Bunu işte o atarlı gençlere anlatabilmek lazım. Benim de katıldıklarım oldu, gidip sanki her şeyi kendim başlatmış gibi havalara girmiyorum. Bu gençliğe ayar oluyorum aga ben. Çimlere basan anarşistler sdffsds

• 8 ederim..

Kurallara uymaya çalışırım..** Tüyü bitmemiş yetimin hakkının savunulması** cümlesinin içinde barındırdığı her türlü fiile istisnasız riayet ederim.Vergi sistemimizi zaten biliyoruz..

Her bireyin bu sıralamadaki ilk önceliği , bu vatana, bu devlete ve topluma faydalı bireyler yetiştirmek olmalı kriterini benimserim..

Çıkar elde etmek meselesinde önceliğim hiçbir zaman devlet olmadı olmaz..

1|1
    0|0
  • İllegal takılıyorum ben..

Sevmedigim kural olursa cignerim..

Puan vermiyorum kendime..

0|1
    0|0
Yükleniyor...