Bu teklifi bir düşünsem mi bilmiyorum

yakın zamanda sözleniyorum yarında kısmetse istemeye geliyorlar, dayısı erkek arkadaşıma sen memursun(polis) ama kız arkadaşın yani gelinimiz gazeteci fakat basın işi ölü iş deli gibi otursun kpss ye çalışsın bıraksın falan demiş bunu duyunca üzüldüm açıkçası sevgilimde ben onun kendi mesleğini yapmasını istiyorum o çok mutlu severek yapıyo demiş dayısı da o iş ölü iş bugün varsın yarın yooksun falan demiş bende tamam ders çalışırım kpss ye de girerim dedim sevgilimde ben kendi mesleğini yapmanı istiyorum falan dedi aslında evladım gibi seviyorum şöyle bir an düşündüm de gerçekten haberi yazmayı bırakınca içimde evlat acısı gibi yani kocaman bir boşluk 3 yılın alışmışlığı da denilebilir belki. bende işi bırakıyım dershaneye yazılıyım dedim ve ciddiydim memur olmak daha garanti ve eşimin tarafı da mutlu olacak diye ama köpürdü bizim ki... ben şimdi ne yapayım dayısının lafı kafama takıldı

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Günümüzde zaten kimse gönlünden geçen mesleği yapamadan ölüp gidiyor. Sana tavsiyem kararından ve kişiliğinden asla ödün verme ve şu an ki mesleğini devam ettir.

Şimdi ki Dünya'da insanlar gazetecilik, yazarlık, ressamlık ya da heykeltıraş olan insanlara hor gözle bakıyor ve bu meslekleri gereksizlik olarak görüyorlar.

Dayısının yaptığı açık ve net bir iğrençlik. Herkesin yaptığı mesleğe saygı duyulması gerek.

Tekrarlıyorum, eğer bu mesleğinde, tüm zorluklara rağmen gönülden mutlu oluyorsan sakın değiştirme kendini.

Bir ömür boyunca içinde bir boşlukla yaşlanıp ölmek kadar kötü bir şey yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sevgilinle mi evlencen , dayısıyla mı :>)

0|0
    0|0
  • polislerin GEZI'den beri ne olduklari ciktigindan beri senin i$ biraz kari$ik malesef...

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• adam gercekci düşünmüş ama sen çalışıyorsan istemıyorsanda zorla yapma.

büyüklerde herzaman bı memurmu sevdası vardır anneme bırı var derdım ne iş yapıyo dedgınde işini söylesem hemen memur degıl yanı der

0|0
    0|0
Yükleniyor...