En az 5 senelik dostu olanlarınız var mı?

Herkese iyi aksamlar

Hayat her gün bir seyler ögretiyor,anlatiyor...gösteriyor muhakkak bizlere.

Benim de bugün yeniden farkettigim bir sey oldu ki her insan kendi yol ayrimina kadar eslik ediyor yanindaki kisilere.

Onun yolu bitince kopup gidiyor...Birakip gidiyor ya da.

Daha fazla sizinle devam etmiyor...

Peki insanlar bu kadar geciciyken,bugün var bugün yokken en az 5 senelik "dosta/dostlara" sahip sansli kisiler var mi aramizda?

Peki bu bagliligi neye bagliyorsunuz?

Düsüncelerinizi paylasir misiniz...

dinlemelik; link

0|0
25|38

En İyi Erkek Görüşü

• Kişisel zevklerini çok önceleri unutmuş doğru bir adam. Güven veriyor adama. Beraber aç yatmadığın insana güvenmeyeceksin zaten. Gece gördüğünü gündüz söylemez. Lokmanın küçüğüyle lafın büyüğünü eder. Adam seçer gibi laf seçer. Senden olana üzülür. Sen sevinince o bayram seyrana kavuşmuş gibi olur. Kibar adamdır. Eğitimlidir kültürlüdür. Üç beş kuruş için ağız bükmez. Çay sever. Çayı çok sever. Bardağın yanağına simit kondurur. Temiz giyinir. Adaletlidir. Düşünmeden karar vermez. Ben bir kere onun sevdiğini gördüm. Gözlerinin içi gülerken bile o ciddiydi. Kimseye öte git demez. Saygılı adam büyük başlamadan kaşığını çalmaz. Büyük kalktığında o da kalkar. Yusuf sabrı vardır Yusufum'da...

1|0
    0|0
    • Bekar mi? Oyle bir anlattin ki iste aradigim adam dedim :)

• Hele bir de cocuklugunu biliyor ve birlikte buyumusseniz nasilda guzel isik tutuyor karanliklarina degil mi? Hemen bak o zaman da boyleolmustu diyip kendine getiriyor seni :)

• haha bende öyleyim işte hemen rezil ederim insanı :D asdasda

Erkekler Ne Diyor 37

• Bir dostum var.

Abimden bin kat daha yanımda olmuştur her daim.

Bir birimizin her sıkıntısını çözdük.

Yeri geldi hep sırt sırta kavga ettik yeri geldi beraber dayak yedik.

Anneme anne diye hitap eden biri.

Annem bir oğlumda sensin der her zaman ona.

Başım sıkıştığımda tereddüt etmeden numarasını anında çevirebileceğim kişi.

Bir tas çorbanın hatrını bilen biridir.

Paraya asla tamah etmeyen bu dostumu ölüceğim vakte kadar yanımda görmek isterim.

3|1
    1|0
    • Imrendim... :) umarim son soluga kadar "birlik"te olursunuz dostunla.

Öyle insanlar kolay kolay bulunmuyor gercekten de.

• İnşallah :))

Kesinlikle katılıyorum.

Onun gibisini bulamadım.

Menfaatçi , çıkarcı , yakala insanlar dolu ..

• Ne yazik ki... :)

• Uzun sureli dostlarim oldukca fazla. Genelde bir cogunun fikir alisverislerinde bir karar alicaklari vakit benle paylastiklari icin dostluklarimiz daim kalicak sanirim

1|0
    0|0
    • Paylasim en temel seylerden bir tanesi görünen o ki :) tesekkürler.

• İlk okuldan 1 2 adet sırdaşım dostum var,karşılıklı anlayış önemli

1|0
    0|0
  • benim dostlarım çok var. yusuf said hatip servet serdar imran ben çok temiz kalbe ve saf bir insanım düşüncelerim farklı olduğu için kimse benle arkadaş olmaz ama beni tanıdıktan sonra arkadaş olmak isteyen dostum olmuştur işte saydığım isimler dostum oldu onları her gece düşünürüm onlarda beni farklı şehirdeyiz ama memlkete geldiklerinde mutlaka beni ararlar ğörüşürüz aşk aşkı yaşarız duygusal bag var aramızda hiç cekinmeden seni seviyorum deyişlerimiz var. 8 sene oldu onları tanıyalı her şeyimizi paylaştık bizi kim ayırdı..bu kadar sevgi varken neden hala ayrıyız...kadere dur diyemiyoruz ..insan aynaya baksin ve ğördüğünü yaşadığını bilsin...güvenli deger evren insanlara çok rastladım. sevdiler beni deger evrdielr ğüvendielr çünkü ben öleydim...

1|0
    0|0
  • Bir insanın doğruluğunu nasıl anlarsınız? ... Eğer o insanı seven de sevmeyende aynı özelliğinden ötürü yani dürüst olduğu için seviyorsa, o insan doğru insandır! Arkadaşlıklarımın/ dostluklarımın çoğu 20 seneden fazladır devam eder. Zira hiç bir ortama bir çıkar beklentisiyle girmem, kişinin beğendiğim yönünü de, beğenmediğim yönünü de doğrudan yüzüne söylerim. Hiç öyle "taklacı" tavırlarım yoktur. Beni böyle sevenle 20li yılları aşarak devam etmişimdir. Dürüstlüğe tahammülü olmayan, insanlarla da zaten en başından yolumu ayırmışımdır! ...

1|0
    0|0
  • Ağabeyimin ilkokul arkadaşının kardeşi hala arkadaşım :) yani en az 19 yıllık arkadaşım.

Bu bağlılığı neye dayandırıyorsun dersen, ikimizde birbirimizi hiç bir insana satmayız, karakterlerimiz çok benziyor o yüzden çok kavga ettik ama asla birbirimizi satmadık.

Birde şu var, dediğin gibi her insanın kendi yol ayrımına kadar eşlik ediyorlar demen çok doğru, bizim yol ayrımımıza rahat bir 20 yıl daha var :)

1|0
    0|0
  • öyle bir dostum varki şuan 27 yaşındayım oda 26 yaşında ve bir bayan. kesinlikle sakın aklınıza ilişki gelmesin öyle birşey değil. harbi dost. sırdaş, fikir alışverişi yapaileceğim, sorduğum sorulara cevap verebilecek, ve beni hiç yanlız bırakmadı ne kötü günümde nede iyi günümde hep yanımda oldu. evlensem dahi yanımda olucak. tam 15 yıllık dostluğumuz var dile kolay 15 yıl olmuş yaa... dur bir mesaj atayım ona.

1|0
    0|0
  • Haci dunya gorusleri mevcut hayat sartlari bu tur seylere sebebiyet verebilir. Mesela birak arkadasi evlenenen akrabam olunca eskisi gibi gorusemioz felan.. Ancak cok sukur yollardir surdureboldigimz dosrtlklarimz da var. Yani uc gun konusmasam hayatimda eksiklik hissederim. Ask gider, eş bile gider; Boylee dostluklar seninle mezara kadar

1|0
    0|0
  • İki dostum var biri ile 14 yıldır falan arkadaşız diğeri ile 8 yıl falan. link

1|0
    0|0
  • 20-25 yıllık arkadaşlarım vardı, yaş büyüyünce hepsi yolları ayırdı..

dostum diyebileceğim sadece bir kişi var, onunla da seyrek sepelek konuşuyoruz.. Ailem dışında sadece ona biraz güvenebilirim...

1|0
    0|0
  • Hayatta en çok güvendiğim 4-5 kişi var ve bunlar neredeyse çocukluktan beri tanıdığım kişiler. Yaş ilerledikçe gönül kapılarım kapanıyor ve insanları daha zor bağrıma basarım (kız-erkek farketmez)

1|0
    0|0
    • Bu devirde özellikle de 4-5 kisi ile güven bagini kurabildiyseniz eger...bunu hala o cocuk safligindan

simdiye tasiyabilmisseniz...bravo.

Yas ilerledikce,insanlari,hayati daha iyi tanidikca insan daha da zorlaniyor gönlünü acmaya.

Dogru katiliyorum.

• en az 20 yıllık arkadaşlarım var 5 de neymiş

1|0
    0|0
  • bir tanesi ilkokuldan yaklaşık on dörtyıllık bir arkadaşım diğeri liseden şuan altı yıl oldu daha öncedenden tanışıklığımız vardı zaten pek fazla da böyle samimi olduğum arkadaşım yok bir ikisi işte :)

1|0
    0|0
  • Tam 15 yıldir aynı mahallede yasadigim dostlarım var..

Sagolsunlar zor zamanlarımdada yanimda oldular..

1|2
    0|0
  • 15 senelik dostum var kendisini kardeşim gibi severim oda aynı şekilde beni

bir birimize hiç bir konuda yanlış yapmadık onun başı sıkıştığında ben koştum

benim başım sıkıştığında ise o koştu . paramız olmadığı vakitlerde bile eğlenmesini biliyoruz.

bazen o benim derdimi dinler kendi düşüncelerini söyler bende o derdini anlattımı aynı şekilde düşüncelerimi söylerim bir birimizden gizli saklımız yoktur ve halen daha devam ediyor dostluğumuz.

1|0
    0|0
  • Olsa dükkan senın..

1|0
    0|0
  • 10 senelik bir dostum bir kardesm bir sirdasim bir danıştiğim insan var. adam gibi adamdir kendisi...

1|0
    0|0
  • 27 yıllık dotum var o konya da ben istanbulda erkek adam ağlar mı lan ama hep çocuklar gibiyiz telefonda...Kardeş olsa böyle sevilmez...O da bende başak burcuyuz bu arada :D

1|0
    0|0
  • Kuzenim doğduğum günden beri en iyi dostum, ölene kadarda öyle olacak. Aynı yaştayız zaten, kafa dengiyiz hemde.

1|0
    0|0
  • 4 tane dostum var biri 14 senelik biri 5 senelik biri 8 senelik biri 7 senelik

1|0
    0|0
  • en az 10 senelik 6-7 tane dostum var.

birçok kişi arasında eleye eleye seçtim.

iyi ki varlar.

1|0
    0|0
  • 18 senelık dostum var :)

oda tek dostum zaten demıstım :)

1|2
    0|0
  • 17 senelik dostlarım kardeşlerim var

1|0
    0|0
    • Cok güzel...peki bu uzun ömürlü dostluklarinizin sirri nedir? :)

• Amin...

Menfaatsizlik...kesinlikle katiliyorum.

Tesekkürler

• rica ederim ;) ayne çıkar ilişkisi olmayacak

• 5 sene de neymiş bebeklikten kalan arkadaşlarım var :)

1|0
    0|0
    • Peki bu uzun birlikteligi,bagi neye bagliyorsunuz?

• ya bişeyler arkadaşlıktan çıkar, niye bebekliğiniz bile beraber geçmiştir. kötü durumlarda bile kötü düşünmezsiniz. bu birazda derler ya, çocukken en mutlu olduğunuz anlardır diye, en mutlu anları onlarla geçirdiğiniz için onlar daha bir başkadır hayatınızda

• Dogru ) tesekkürler

• evet benim var.

1|0
    0|0
  • Seren var hayatımın kadını kardeşim dostum arkadaşım...5-6 sene oldu ...Arkadaşları değilde daha çok sevgılılerımı bana tecrübe katan insanlar olarak görüyorum zamanı olunca olması gerektıgı gıbı bahane ufakta olsa ayrılıyoruz...Üzülmüyorum bunada...

1|0
    0|0
    • Güzel... :) bir birliktelik yasarsiniz günün birinde ve bu da son soluga kadar sürer belki.

• :)

Tesekkür ederim...güzel bir temenni.

insallah.

• Benim 15 yıllık dostlarım var.

1|0
    0|0
  • 21 senelik 2, 14 yıllık 1 tane dostum var...

1|0
    0|0
  • benim çok var şükür :)

1|0
    0|0
  • Başını ve sonunu okudum dinliyorum.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 25

• Evet benim var cok sukur.. Oyle dostturki bazen olur gercek kardesime paylasamadigimi onunla paylasirim..

1. Allah korkusu tasimasi..

2. Dogru kisiyi bulmak.. Bunda demek istedigim karakterine bakmak, iyi tanimak..

3. ne verirsen onu alirsin.. Yani sen bir dost gibi davranmiyosan ondan davranmasini bekleyemessin.. Buyuzden bir dost nasil olmali bunu sen yapacaksin karsidanda gelicek..

Bu is gercekden cok zor ama cok sukurki Rabbime bana verdi..

Unutmayin arkadaslar dost diye sectimiz kisiler cok onemlidir.. Iyi tanimaliyiz..

Cunki; KARGA COPLUGE, BULBUL GULE GOTURUR...

1|0
    0|0
  • Var 3-4 arkadaşım. Başım sıkışınca arayabileceğim, canım istediğimi kapısına gidebileceğim... Çok şükür, yalnızlık çekmem.

1|0
    1|0
  • En az 5 senelik oldukları için "dost"umlar zaten.

En yakın dostum validem önce, ömrüm kadar dostluğumuz olacak.

Diğeri ise 12 yıllık, umarım 120'leri aşarız.

Arkadaşlık, dostluk konusunda çok şanslıyım.

1|0
    0|0
  • iki tane bebeklik arkadaşim var . can dostlarım yani .

biri 9 sene diğeri 4 sene olmak üzere iki dostum daha var .

evet biliyorum , şanslıyım ..

-Çiku.

1|0
    0|0
  • var 1 kişi... her gun mutlaka ararr diloşuuuumm naber diye :)

1|0
    0|0
  • evet 6 senelik dostum var herkes gitti o kaldı.ama soguk bir arkadas herkes gibi bişey anlatamıyorum ona :))

1|0
    0|0
  • geçen 2 arkadaşımla 10. senemizi kutladık:) daha yaşımın 20 olduğu düşünüldüğünde,o şanslılardanım bence.. Allah yokluklarını göstermesin.

1|0
    0|0
  • 8. senelik arkadaşım hatta kardeşim dediğim kız sevgilisi için beni*etti zamandan beri arkadaşlık meselelerinden uzağım

1|0
    0|0
  • dostm dediğim canım kardeşim arkadaşım dedğim ama yılların ve yolların aramıza girmesiyle gözün uzak olduğu dostum var ve 16 yıldır dertlenip kederlenip gecenin en olmazında kafasını ütülediğim hata yaparken birbirimizi uyarıp tekrar yapmadık ya da bazılarını görmezden gelip cahilliğimize verdik arada hiç mi küsüşmedik evet hiç küsüşmedik :)

1|0
    0|0
    • Bazi insanlar gözden irak olsalar da yürekten irak olmuyorlar gercekten de. :) bunun bir örnegini de

siz yasamissiniz belli ki...

Umarim bir gün yeniden bir araya gelirsiniz...

• inşallah :)

yollar mesafeler ne olursa olsun gönül bir olduktan sonra gerisi önemsiz...

• 5-6 ve 7 senelik 3 arkadaşım var. Bağlılığımızın nedeni az görüşmek. Ciddiyim, her an bir arada olsaydık bu kadar sürmezdi. Ayrıca müsamaha göstermek..

2|0
    0|0
  • 13 yıllık var

1|0
    0|0
  • Hayır. Maalesef.

1|0
    0|0
  • başım sıkıştığında her türlü imkansızlıkta gelebilcek 2 dostum var :)) iyiki varlar

1|0
    0|0
  • Var :) Bu sene 5.senemiz bitmek üzere. Her sene daha çok bağlanıyoruz birbirimize. Gerçekten çok görüşemesekte vazgeçemeyeceğim bir dost.

1|0
    0|0
  • 6-7 senelik dostum var.

Bir de 11 senelik, farklı şehirlerdeyiz. Ama her daim yüreğimiz bir, bilirim.

1|0
    0|0
  • 16 senelik bir dostum var, mutluyum. Şanslıyım herhalde :)

1|0
    0|0
  • var :D muhtar var!

1|0
    1|0
  • Yok. Çorap değişir gibi arkadaş değişiyorum. Kimseyle anlaşamıyorum.

1|0
    1|0
  • 11 yillik var. 1. Siniftan beri ayni okuldayiz 3 okul degistirdik beraber :D

1|0
    0|0
  • 15 senelik var!

1|0
    0|0
  • Benim dostluklarimin bir cogu on seneden fazla. En yakinlarim lise arkadaslarim resmen allah yuzume gulmus seviyorum onlari <3

1|0
    0|0
    • Geçmiş geleceği tasarlamakta iyi bir kılavuz oluyor galiba :)

• Beraber spora gitmişsiniz mesela. Yolda yürürken hafiften göbeğini içine çeksen hemen laf gelir oğlum rahat ol göreceğimizi gördük der. Havan batar zaten :) şavk bizi affet meşgul ettim konunu.

• evet var

1|0
    0|0
  • Yok valla herkes yoluna bakiyo bencil insan co dostluk fedakarlik istiyor

1|0
    0|0
  • Bazı insanlar sadece yalnız olduğu sürece yanımızdadır.

Ben şanslıyım. Benim uzun süreli arkadaşlıklarım çoktur. İlkokuldan beri görüştüklerim, çocukluk arkadaşlarım, bir de sanaldan tanışıp görüştüğüm on senelik bir dostum var. Arada saygı olduğu sürece muhabbetin tadına doyum olmuyor. Son görüşmemizde dostumun bir sözü kendi açımdan çok hoşuma gitmişti, 'Hayatımda bana yamuk yapmayan tek insansın!' demişti. Gerçekten de ne olursa olsun hiçbir hatam olmamıştır ona karşı ve birlikte çok eğleniriz onca seneden sonra bile. Ben dostuma asla yanlış yapmam, bu yüzden arkadaşlarımla aramda çok sağlam bağlar vardır. Kimseyi kullanmam, kendi çıkarlarımı gözetmem. 'Ben' değil, 'biz' olarak hareket ederim, karşımdaki de aynı düşüncede olduğu sürece sorun olmaz.

1|0
    0|0
    • Cok güzel bir yorum...söylenebilecek pek de bir sey yok daha fazla.

Allah dostlugunuzu daim etsin demekten baska...

Anladigim kadariyla her seyden önce mert yürekler gerekiyor. :) güzel yürekler...

Tesekkür ederim,ellerine,yüregine saglik.

• Amin inşallah, teşekkür ederim.

Dürüstlük çok önemli.

Rica ederim.

• Yok yalnizim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...