Sizce bir kadının annelikten daha üstün hangi makamı olabilir?

Soru açık. Sizce kariyer mi daha önemli yoksa annelik mi?

• Kariyer
    30% (8)23% (3)28% (11)Oy Ver
  • Annelik
    70% (19)77% (10)72% (29)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
19|9

En İyi Kız Görüşü

• Kariyeri herkes yapabilir ama anneliği her kadın yapamıyor

Kariyerinde zekanı konuşturursun

Annelikte duygularını,zekanı,senin aynan olur bir canlıyı hayata takdim etmiş olursun...

3|3
    2|0

Kızlar Ne Diyor 18

• annelik tabiki daha kutsaldır, başka hiçbir şey onunla yarışamaz.

fakat, günümüzde kariyer de olmadan olmaz.

bu yüzden hem annelik hem kariyer bir arada olmalı diyorum. eşittir demiyorum, bir arada olabilir, fakat tabiki annelik daha üst bir seviye.

2|2
    1|0
  • Annelik kutsaldır ama babalık da kutsaldır bir anne evlatlarına manevi güvenceyi verirken sırtını da babaya yaslar...

O zaman herkes evde mi otursun

Tabi ki annelik daha önemlidir ama kariyerli bayanlar bilinçlidir , etrafta ne olup bittigini takip eder, çalıskan ve dinamiktir

Tabiri caizse kıçını yayıp oturmaz.

Bu yüzden ben en kutsal makamı çalışan annelere veriyorum.

0|1
    0|0
    • bu da güzel yorum

• Seyehat yazmısım seyahat olmalı pardon

• sorun değil :)

• Annelik secmeden once iki defa dusunmeyi tercih ederim. Cunku suc ortaklarindan biri kadin digeri erkek olunca toplumun bazi gelismemis kisimlari erkegi kahraman kadini da hayvan olarak aniyorlar. Ancak kadinin annelikle kariyerini feda etmenin zorlugunu anlamayacak kadar kucuk bir beyne sahip olduklarinin farkina varamiyorlar herhalde. Onlar icin kadin olmak bastan cehennemlik olmak bastan akil eksigine sahip olmak bastan hicbir sey basaramamak nefes alamamak konusamamak hareket edememek bastan esya olmak demektir. Boyle hayat yasayan erkek ve kadinlari kurtarmak gereklidir. Bu da ancak analigini feda edip kariyeri secmek demektir. Zaten toplumlarin seviyesine bakmak istiyorsaniz once kadinlarin yasam standartina bakmanizi tavsiye ederim.

0|0
    0|1
    • senin bahsettiğin şey, zina. benim söylediğimse evlilik annesi. kariyer uğruna kaybedilen nesillerin sıkıntısını ileriki nesiller çekecek. Ve bir toplumu ifsat edeceksen oradaki anne kavramını kaldırılması gerekir. Çünkü anneler toplumun can damarlarıdır, işçileri değil. Ama saygı duyuyorum fikirlerine.

• kim yalnız kalmak ister ki :) "kadınlar çalışmamalı!" demenin ne kadar abes kaçtığını ben de biliyorum ama sizin de dediği gibi anneliğine yardımcı olacak şekilde kariyer edinmesi kadar güzel birşey yok :)

• kariyer. annelik istemeyecek kadar bencilim.

3|1
    1|1
    • oysaki annesi, çocuğun ilk öğretmeni olarak bakıldığı için cennet ilk öğretmenin yani annenin ayakları altındaydı.

• estagfurullah, ne olursa olsun-ilerde anne olsam dahi- öğretmenlikte seni geçemem, onu anladım ben.

annelik diyen cevapların altına yıldızlı pekiyi verircesine eklediğin "kutluyorum seni" yorumlarını es geçme, hakkını yeme lütfen. :)

• Annelik diyorrrr :) Ama bana kalsa ben ikisini bir yürütmek isterim ama seç birini deseler annelik derim :)

0|2
    0|0
  • Kariyer. Önce kendimi kurtarayım,mümkünse tabii. Annelik bekleyebilir. Hatta baya bir beklese,hiç gelmese çok iyi olur.

2|2
    0|2
  • anne olmak zor zanaat... o yuzden anne olabılmek cok onemlı ve degerlı.. ama bu dogurmakla degıl.. yanı dogurmakla anne olunmaz..

0|2
    0|0
  • Annelil tabiki

0|2
    1|0
  • Annelik annelik annelik

0|1
    0|1
  • Anne olduktan sonra çalışmayı bile düşünmüyorum. Gerçekten çok etkiliyor.

0|2
    0|0
  • Kariyer.

0|0
    0|1
  • annelikkkk ya da ikisi birden olmaz mı

1|1
    0|0
  • çocuk da yaparım kariyer de :D

0|1
    0|0
  • Annelik.. Büyük sabır ve fedakarlık gerektirir

0|1
    0|0
  • B: Annelik

0|0
    0|0
  • Tabikide annelik

0|2
    0|0
  • Kariyeri ileriki yaşlarda da yapabileceğimi düşündüm, hala da öyle düşünüyorum ve ben önce anne olmayı tercih ettim. Benim için anne olmak daha önemli, büyük bir sorumluluk. Hakkını vermek istiyorum her zaman.

0|1
    0|0
  • kariyer önemli herkes yapamaz sonuçta :)

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 9

• Şehitlik tabi ki.

Başlığa göre cevaplarsak annelikten de büyük bir makamdır diyebiliriz. Ama açıklamada olay daha genelden özele çekilmiş. Herkesin imkani, tercihi kendini ilgilendirir ama hangisi "üstün" diye cevaplıyorsak şüphesiz annelik dah üstündür. Annelik bir kadın için en güzel kariyerdir. En fazla bir şirketi en fazla bir ülkeyi yönetebilecek kadın, iyi bir annelik ile tertemiz, hayırlı nesiller yetiştirebilir.

0|1
    0|0
  • Kariyer nedir Allah aşkına?

Çocuğunuz yoksa para neye yarar?

Ne için çalışıyorsunuz? "şef oldum" "müdür oldum" diyerek egonuzu tatmin etmek için mi? Bravo size..

Daha lüks bir ev için mi? İçinde çocuk olmayan her ev mezar gibi sessiz..

Lüks bir tatil için mi? Uyduruk bir havuzun başında müzik eşliğinde el kol sallamaktansa çocuğumla oynamak çok daha keyifli olurdu..

Kariyer ne içindir, bir kişi çıkıp söylesin.. para ne içindir?

Yerin dibine batsın öyle para pul..

0|2
    2|0
    • sen akp li değilsen bende burada eşşek gibi anırırım :)

• O ak partili olsun ya da olmasın. ama dini ve manevi dinamiklere saygılı birisi. tebrik ediyorum kardeşim.

• Soran arkadaş, ben teşekkür ederim..

Ben dinin siyasete alet edilmesine karşı olan biriyim + Atatürk'çüyüm..

mavidolunay00 anırmanı bekliyoruz.. buyur, mikrofon senin..

• Tekrar annelik olabilir :) ama hakkını vermek şartıyla. zira terbiye vermek, yetiştirmek büyütmekten çok daha zor. Annelik özen ve sorumluluk ister, biraz da eğitim ister.

Her başarılı erkek ve kadının da önce dünyaya gelmesi sonra sağlıklı, ahlaklı, eğitimli, özgüven sahibi bir insan olması için iyi bir annelik görevi gerekir diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Kızların yorumlarını okuyunca insan evlenmekten korkuyo. Gerçtekten şüphe ediyorum şu zamanın kızları nasıl anneler olacak diye..

1|2
    1|0
  • annelikten yüksek makam yok. dünyanın en büyük bir şirketin CEO suda olsa bu kariyer onu cennete götürmez ama güzel bir annelik kadını cennete götürür.

3|2
    4|1
  • annelikten üstünü cocugunu ne pahasına olursa olsun bakam seven annedir

0|1
    0|0
  • Kısır olmayan her kadın anne olur milyonlarca yıllık evrim sürecinde devam eden bir ebeveynlik var 3.5 milyar kadının 3 milyarı zaten anne olacak ama hiçbiri bir Angela Merkel ya da bir Marrie Curie olabilecek mi?

1|0
    0|2
  • annelik çok fazla olurdu benim için, eğer dişi olsaydım, bir canlı yaratmak ve ona kendi bilgilerini aktarmak (hangi bilginin yanlış olup olmadığını bilmeden) onun hayatını yönlendirmek offf çok psikoloji bozucu bir şey bence

0|1
    0|0
  • Aynı soruyu erkek/baba için de sorabiliyor muyuz? Annelik makamı nedir allah aşkına?

3|0
    0|1
Yükleniyor...