En yakınınızı kaybetmenin duygusu nasıl ??

Arkadaşlar ben pek yaşayamadım.Allahda geç yaşatsın fakat uzaktan 2 tane arkadaşım intihar etmişti.Çok tuaf olmuştum :S 2-3 gün kafama takıldı sonra hayat rutin olarak devam etmeye başlıyor.

0|1
23|12

En İyi Kız Görüşü

• babam şehit olduğunda bir hafta uyumadım. öyle zordu ki. görmeyi çok istedim 3-4 defa bayıldım sinir krizi geçirdim ambulansın içinde gösterdiler. yanında bomba patlamıs yüzü belliydi ama her tarafı kandı. babamı öyle görünce dayamadım sarıldım. ama beni zorla ayırdılar. mezarlıkta naaşını defnederken askerler ateş ettiler sandım ki o kurşunlar hep babama gitti. bunları yazarken de ağlıyorum ama giden gidiyor işte. çok kötü bişey. aradan 5 yıl geçti ama unutamıyorum her gün aklımda. bazen yatınca pencerede babamı görüyorum evimiz 3. kat ama ordan bakıyo bana. herkeze anlattm ama inanmadılar ama ben görüyorum. çok korkunc bişey. babam şehit olduktan bir ay sonra 7 klo verdim ne yemek ne su. o günden sonra hiç içimden gelerek gülmedim. her bayram bakarım pencereden. sanırım ki bayram namazı çıkısında babamda gelecek ama gelmıyor. bazen yanımdaki arkadasımı babası arıyo telefonun ekranında yazıyor ya BABAM diye ben o yazıyı görebilmek için her bişeyi yapardım. ne zaman baba sözcüğüü duysam burnum sızlamaya başlar ağlarım.

Seni çok özledim baba çook ..

4|1
    0|0
    • Yuhhhhh ya hangi vijdansız böyle düşünceye sahip olabilir.İdrak cüceleri ne olacak !

• Bunu diyenler pkk lılar hatta kürt arkadaslarımda dedı abartma dıye halbu ki bende kürtüm

Kızlar Ne Diyor 22

• Hayat hep devam eder...

O yaralar gecmiyor...insan da unutmuyor.Fakat alisiyor bir müddet sonra.

Zaman zaman tekrardan sizliyor o yaralar fakat yine alisiliyor.

Cünkü hayat böyle bir sey.

"Her olağanüstü hal bir süre sonra olağanlaşıyor."

...

Allah gecinden versin herkes icin.

Intihar etmis arkadaslarinizi da Allah affetsin.

0|1
    0|0
    • Bu arada...o acının tarfi benim icin yok.

• Cok yazik ...

• Emin ol sadece uzaktan yakın bir arkadaş ölünce bu böyle olmuyor..benım de ablam vefat etti ben 8. sınıfa gidiyordum ne yalan söylim öyle hüngür hüngür ağlamadım neden ağlamadım onuda bilmiyorum çocuktum belkide.simdi 8 sene geçti üstünden insan üzülüyo ama odana kapanıp hayata küsemessinki elbet ister istmez hayat devam edicek..inşallah yakından birinide kaybetmezsiin.

0|1
    0|0
  • takip et dediğin soru bu muydu :/ kaybetmedim ama kaybedecektim nerdeyse bir arkadaşımı.kötü hisler gerçekten.

0|1
    0|0
    • Bundan önce 2 soru sormuştum.Bunu sadece bir anlık merak olarak sordum ya...Evet çok evrensel bir cevap oldu eyv.

• aa öyle mi denk gelmedim o zaman.neyse.Allah yaşatmasın kimseye öyle duyguları.

• Bi denk gel bakalım.Amin.

• Allah anne baba acısı yaşatmasın en acısı o olurdu sanırım ama ölüm Allahın emri isyan etmek günaha girmekten başak bir şey değil..

Hayat devam ediyor dünyanın sonu değil güçlü olmak gerek :(

2|1
    0|0
  • Bu duyguyu hiç tatmadım. Korkuyorum ama annemi kaybetmekten çok korkuyorum bunun düşüncesi bile beni kahretmeye yetiyor.

1|1
    0|0
    • ben küçükken hep sevdiklerimden önce ölmeyi istemişimdir.Çünkü onlar ölürse o acıya dayanamam diye.ama şuan çelişkilerdeyim.

• Teyzemi kaybettim, rabbim insanları sevdiklerinden ayırmasın gerçekten, fotoğrafını cüzdanımda saklarım gördükçe ağlarım. Bişey dediğim zaman teyzem olsa şöyle derdi falan derim. Mekanları cennet olsun

0|1
    0|0
  • Kan kanserinden en yakın arkadasımı kaybettim.14 yasımdaydım sanırım.Çok derin bir boşluk olmuştu. Çok ta ağlamıştım. unutulmuyor ama alışılıyor.Lise 1 deyken de dede mi kaybetmiştim.Hiç ağlamamıstım.Hala da ağlayamıyorum.Garip..

0|1
    0|0
  • Allah yaşatmasın diyemiyoruz herkes bir şekilde yaşıyor dünyanın kanunu bu.Dediğin gibi geç olsun:( Herşey boş geliyor her yapılan boş geliyor.Nasıl olsa ölücez niye yaşıyoruz modunda oluyorsun uzun bir dönem.Sonra kaybettiğin kişiye karşı yaptığın en ufak hatadan bile pişman oluyorsun.İçin yanıyor.Geri gelmiyor özlüyorsun.En son özlemek kalıyor sana hem de kavuşamayacağını bilerek.Yine hayatına devam ediyorsun olmamışa dönemiyorsun ama zaman zaman unutuyorsun,olmadık zamanlarda hatırlıyorsun,hatırladığında acın tazeleniyor sonra tekrar unutuyorsun.Böyle yaşamaya alışıyorsun.

1|0
    0|0
    • Benim en uyuz olduğum konu İnsanlar Ölünce kıymeti biliniyor.Öldükten sonra vah çekiyorlar.Kaybetmeden önce düşünseler keşke.Teşekkür ederim düşüncelerine sağlık..

• Kıymetini bilsen bile kaybedince mutlaka yaptığın hatalar daha da gözüne batar hale geliyor.En ufak bir hata bile pişman ediyor.

• Sence bu insanların suçumu yoksa hayatın bize oynadığı oyun mu ?

• yoğun bir acı,yas dönemi,pişmanlık,özlem,anılar böyle gidiyor...hayta devam eder ama anılar kalır

0|1
    0|0
    • Hepsi bir yana o pişmanlık ayrı bir duygu gibi geliyor bana sanki.

• Allah rahmet eylesin.

• teşekkür ederim

• Kendini boşlukta hissediyorsun çok zorr

0|1
    0|0
  • bunu tatmadığm için bir fikrim yok.ama düşüncesi bile korkunç geliyo

0|1
    0|0
  • Keske sormasaydin.Tuz bastin kapatmaya calistigim ama asla kapanmayacak yarama.Yakin arkadasimi ve babaannemi kaybettim.İgrenc bir duygu oldukleri gun ruyamda olduklerini gorup sevinmistim arayacaktim onlari omrunuz uzadi hadi iyisiniz diye ama bir baktim herkes bir kosede agliyor cevap veren yok ilk 1 saat farkinda degildim taki tabutlarina sarilana kadar.

0|0
    0|0
  • Hiç yaşamadım, umarım yaşamam.

0|1
    0|0
  • kötü bir duygu ben çok sevdiğim dayımı kaybettim..bizim evde hayata veda etti ...kalp hastasıydı o an inanılmaz kötü oldum asıl kötü olan dayımı götürürlerken annemin KARDEŞİM SENİ BÖYLEMİ YOLCU EDECEKTİM .diye bağırarak ağlamasıydı ...Allah kimseye yaşatmasın ..:(

0|0
    0|0
  • Ben böyle olaylarda niyeyse insanların içinde ağlayamıyorum aslında ağlayasım geliyorda tutuyorum kendimi. 2 gün önce anneannemi kaybettim. Bazı sağlık problemleri vardı ama bu kadar erken hayata veda edeceğini düşünmüyorduk. Tuhaf geliyor insana alışamıyorsun artık onun olmadığını bilmek garip bir duygu. Sadece anılar,hatıralar kaldı. Ama her ne kadar üzülsekte hayat devam ediyor. Mekanı cennet olur inş.

0|0
    0|0
  • tarifsiz acılardır insan elini ayağını kaybetmiş gibi hisseder hele de kaybedilen babaysa :(

0|0
    0|0
  • Babam öldüğünde o acının tarifi yok hiçbirşeye benzemiyor...

0|0
    0|0
  • Ben bu duyguyu tattım. 28 Ocakta 1 sene oldu en sevdiğim arkadaşımı kaybedeli. Çok ağır bir şey geçmiyor, unutulmuyor aklından çıktığını sanıyosun ama hayali bir anda karşında beliriyor. Allah sabır versin gerçekten çok zor.

0|0
    0|0
  • Dedimi kaybetmiştim günlerce etkisinden çıkamadım

0|0
    0|0
  • Babami kaybettigim gunun sabahi nefes alamadim. 1 ay ne tv izledim ne de muzik dinledim hep ruyalarimda goruyordum. Gitmeyecegim deyip gidince aglayarak uyaniyordum. 7 yil oldu ama su gun bile beni aglatacak tek kelime baba sozcugudur. Babama cok bagimli biriydim sanki benden de bir seyler koptu onunla beraber. Ama hayat devam ediyor ve bu yuzden bazilarina gore duygusuz biriyim. Kimseye de asik olamiyorum babam gibi olur diye. Ama su nedenden diyemiyoum tabi. Yine de halimize sukur. Allah kimseye buyuk acilar yasatmasin.

2|1
    0|0
    • Aminn.Çok üzüldüm ya :S

• Takdir-i İlahi iste. Hamurumuz bu sekilde yogruldu bizim de.

• aynı gün annemle babamı kaybettim. değişik bir his ya da aynı anda bir sürü his (korku üzüntü kızgınlık şaşkınlık) tek damla ağlamadım ilk 2-3 gün hep uyudum. hala neredeyse hiç ağlamıyorum ama onları üzdüğüm için köpek gibi pişmanım

0|1
    0|0
    • Öncelikle başın sağolsun.Allah rahmet eylesin.Fakat ağlamamana çok saşırdım.

• Üzdüysem özür dilerim ne bileyim :S

• Başın sağolsun :/

• kötü

.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Aileden birini kaybetmek, kolunun veya bacağının kopması gibi.. Yeri doldurulamaz bir boşluk hissi..

Her sabah eskisi gibi bir güne uyanacağını sanıyorsun, fakat uyandığında görüyorsun ki o bugün de yok.. Ve asla geri gelmeyecek.. :(

Gözünde her şey değersizleşiyor.. Uğruna çabaladığın, üzülmene veya sevinmene sebep olan her şey boş geliyor..

Konuya yazan tüm arkadaşların başı sağolsun..

3|1
    0|0
  • intihar değilde bugun beraber konustuğunuz arkadasınızın veya yakın akrabalarınız olsun yarın cuma selasını duyarsan ve avluda senin önünde namazını kılıp omzuna attığın AN ve o toprağın içine koyup üzerine toprak atarken işte o zaman nasıl bir duygudur anlarsın onun için bir hadiste söyle buyuruyor. ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ.

0|1
    0|0
    • Yaw çok akrabamı kaybettim.Aşiretiz zaten ama çok yakınım diyemem.Tabutu omzuma almışlığımda var toprağa defnetmişliğimde sadece garip olmuştum o kadar.

• işte o gariplik yeter cnk senide omzunda tasıyacaklar.

• 3 ay boyunca bir yerini kes her gun bir avuc tuz bas.

sonra bunun 10 katını dusun.

0|1
    0|0
  • mal gibi oluyosun. cigerim yandı derlerya hani.. aynen içinde o duyguyu hissediyosun. acıyı çekiyosun. ama ilk bir kaç hafta ev kalabalık oluyor. malum cenaze evi. fazla bişey anlamıyosun. o zaman akrabalar dostlar yani kötü gününde yanında olanların degerini anlıyosun. ama gün geliyor ve herkes gidiyor. ve asıl o zaman başlıyor. evde anılarla başbaşa kalıp acını yaşıyosun. ama Allah sabrınıda veriyor derler. buda çok dogru bence. tuhaf bir şekilde güçlü olabiliyosun.

0|1
    0|0
  • herşey çok farklı görünüyor insanın gözüne herşey gözünde değersizleşiyor büyük bir farkındalık yaratıyor

0|1
    0|0
  • İlk birkaç ay arıyor gözün onu, sesini falan duyuyor gibi oluyorsun ama daha sonra herşey eski haline dönüyor.

0|1
    0|0
  • Yakınım değil de arkadaşım denizde boğulmuştu.bu olay beni baya bir etkilemişti.

0|1
    0|0
  • İlk 3-4 gün çok zordu. Aklıma gelmediği gün yok. Zamanla daha az etkiliyor sadece. Bazen bir anda yoğunlaştığı da oluyor. Hayat işte.

0|0
    0|0
    • aynen abi kendini bir boşlukta hissediyorsun.Ne bu boşluğu doldurabiliyorsun,nede kurtulabiliyorsun.

• Ailenden kimseyi kaybetme insanı çok bozuyo yaşamak istemiyosun ama emin ol oda geçiyo..

0|1
    0|0
  • ona sormak lazım bence

0|1
    0|0
  • insan boyle bir hisii nasıl anlatır ? Allah Allah

0|0
    0|0
  • Ablam trafik kazasında öldü:/

0|0
    1|1
Yükleniyor...