Medyanın gündemiyle sokağın gündemi farklı mı?

Bugün metrobüsle gelirken iki tane okumuş oldukları belli orta yaşlarda kadın benzer bir konuyu tartışıyordu, oradan aklıma geldi sormak. Mesela haberleri izliyoruz gazeteleri okuyoruz herkes bir cemaat, bir HSYK tutturmuş gidiyor. Cumhurbaşkanının köşkü ve Başbakanlık binası dinlenmiş de, yok şu bu olmuş da. Ama sokaktaki insan için bu haberlerin çok da önemi yok. Onların esas derdi fiyatlar, geçim sıkıntısı ve benzeri.

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• ya herkesin bir hayat kavgasi var o kavga icinde bunlar yok yani medya ise insanlara kendi görüslerini empoze etmeye calisanlarla dolu ne yaparsin bu böle.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Medyanın yaptığı haberler, artık göz boyamayı da geçti.

Medya, kendisini takip edenlere, bildiğin körebe oynatıyor.

Biraz da bu nedenle internete sansür getirilmek isteniyor.

Alternatif haber kaynaklarını yok etmek için.

Uyumamak, uyanık kalmak lazım.

0|1
    0|0
  • sokaktaki insanın tek derdi "vay efendim taksit kalktı da dolar yükseldi de iPhone alamadım"

döviz neden yükseldi, cari açık ayyuka mı vardı, ülke krize mi gidiyor, kimsenin umurunda değil.. çünkü iPhone gibi önemli sorunlarla meşgul vatandaşlarımız..

0|1
    0|0
  • Sokaktaki insana asıl dertlerini unutturup, kendi iktidar kavgalarında kendilerine yandaş olmalarını sağlıyorlar. Politika budur zaten. Ekonomik çıkar çatışmalarında destek bulma yeteneği.

Kendine "laik" diyen gruplarla "dinci" diyen grupların savaşı vardı eskiden, sermaye savaşıydı. Laiklikle aydınlanmayla falan alakası yoktu. Şimdiki de bir çıkar çatışması. Bu kez her iki tarafın "dinci" denilenlerden olması bir şey değiştirmiyor.

Sokaktaki insan, karnını bile doyuramıyor ki entelektüel gelişim lüksünü elde edip "büyük resim"i görebilsin... Laiklisi dincilisi medya ne servis ediyorsa ona inanacaktır.

1|0
    1|0
    • Sokaktaki insan karnını bile doyuramıyormuş çalışanın kazanıanın elinden alan mı var ekmeğini yatarsa herşeyi devletten beklerse doyuramaz tabi.

• tanımadığım kişiler benim yorumlarımın altına yorum bırakmasa hiç fena olmaz

• herkes üst makamları eleştirir. neden sokakta kalmış ya da şu soğuk kış mevsiminde fakirleri görmezden gelirler. birde müslümanız diye geçinir gideriz.

1|0
    0|0
  • Şöyle düşünüyorum. Şuanda gerçektende ciddi boyutta karalama kampanyası var. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar diyerek çok fazla takılmıyorum. Tartışmaya girmiyorum. Ama Şafak en karanlık zamanda doğarmış. Şimdi kimin iyi kimin kötü olduğunu kestirebilmek zor. Çünkü en karanlık dönemdeyiz diye düşünüyorum. Şafak yakındır :)

0|1
    0|0
  • Mükemmel bir konuya değindin sen.

İnsanları oyalıyorlar.

Tek derdimiz buymuş gibi saçma salak şeyler servis ediyorlar.

5 yıldız bir soru ve konu.

0|1
    0|0
  • insanlar ülkenin halini geçim sıkıntısı düşünüyor avrupanın gözünü seviyim ya 1923 den beri hep sorun arkadaşşş hep geçim sıkıntısıı

0|1
    0|0
  • Merak etme akp oy karşılığı 250 şer lira verir unutur onlar. Sonra 4 yıl daha düşünürler ula napcaz bunu geçinemiyoruz diye.

0|1
    0|0
  • sokağı düşünen yok ki kardeşim. siyasiler sadece kendi cebini düşünüyor.

0|1
    0|0
  • Yapacak yorum bulamadım :D

0|1
    0|0
  • Filler tepişir, çimler ezilir. Cevap bu..

0|0
    0|0
  • İstek göndercektim yasaklamışsın amaaa:(((

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• evet aynen öyle ama hepsinin aslında birbiriyle bağdastığını bılmıyorlar

1|0
    0|0
  • Medya da Demet Akalın'ın hamileliği,bebeği konuşulur haber yapılır

Sokakta ise bir baba sırtında oğlunun ölmüş bedenini taşır

0|1