Telefon hattımı değiştireceğim ama hangisine...

Selam arkadaşlar. Uzun süredir Turkcell kullanıyorum ve kullanmaya bazı sebeplerden dolayı mecburdum. Şimdi 10 gün kadar sonra diğer operatörlerden birisine geçmeyi düşünüyorum.

Etrafımdaki bir sürü kişi, Avea'nın çekmediğinden şikayetçi. En iyi fiyat Avea'da ve tanıdığım pek çok kişi de Avea kullanıyor ama çekmiyor diyen çok var.

Benim gönlümde ise Vodafone var. Zira çok iyi çekiyor ama fiyatlara bakılınca Avea'dan biraz daha pahalı.

Avea'da 39 liraya her yöne 600 dakika, 1000 falan SMS(Pek kullanmam) ve 4GB İnternet var. (İnternet benim için önemli)

Vodafone'da ise yine 39 liraya 500 dakika, 500 Mesaj ve 2GB İnternet var. Ama şu 500 dakikayı ben dolduramam ve kullanmadığın dakikalar sonraki aya devrediliyor. Bayram seyran gibi çok konuşacağım zamanlarda bir sürü birikmiş dakikam olacağı için epey işime yarar diye düşünüyorum.

Siz ne dersiniz. Avea kullanan arkadaşlar ve Vodafone kullanan arkadaşlar fikirlerini yazarsa sevinirim.

Yalnız İstanbul'un göbeği gibi yerlerde oturanlar Avea'nın çok iyi çektiğini falan söyleyeceklerse, benim Kuşadası'nda oturduğumu ve Kuşadası'nda İstanbul'da olduğu kadar fazla sayıda baz istasyonu olamayacağından dolayı çekiş gücünün İstanbul'daki çekiş gücüne oranla daha az olup çekme sorunu olabileceğini de hatırlatayım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

• Vodafone
    100% (2)100% (2)100% (4)Oy Ver
  • Avea
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Bu arada yazan arkadaşlar hangi il veya ilçeden de çektiğini yazarlarsa sevinirim.

Mesela İstanbul'da oturuyorum-çekiyor veya atıyorum İzmir Bornova'da oturuyorum-çekmiyor gibi...

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• avea hiç tavsiye etmem. merkezi yerde bile çekmiyor. vodafone çekim gücü yeter :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Dayı al bir turkcell iyi çeksin, 3-5 lirayı sallama sen.

0|0
    0|0
    • 2005 den beri Turkcell kullanan hattımı değiştireceğim zaten. 250 dakika Turkcell, 250 dakika her yöne, 1GB İnternet, bu ay ki fatura 46 lira mı ne geldi. Mesaj bile atamıyorum. Bana ayda 50 mesaj bile yeter. O bile yok. Üstelik şu Turkcell yönüne olan 250 dakikanın her ay sonu 200 dakikası çöpe gidiyor.

• Haa şimdi Turkcell 39 liraya her yöne 500 dakika ile 2GB İnternet mi ne veriyor. Ama bu Vodafone'da 500 dakikanın yanında mesaj da veriyor ve ayrıca kullanmadığın dakikalar da devrediyor. Ve Vodafone, Kuşadası'nda Turkcell'den iyi çekiyor. (Gerçi İstanbul'da da denedim, Vodafone her yerde Turkcell'den iyi çekti o da ayrı konu...)

• Turkcell bence

0|0
    0|0
    • 2 ay kadar olacak, sorudan kısa bir süre sonra Vodafone'a geçtim. Yine de teşekkürler. Zaten Turkcell kullanıyordum 2005 ten beri...

• Turkcell gibi değil tabi. Fark etti biraz. Ama genel olarak memnunum. İstanbul falan gibi yerlerde iseniz zaten fark etmiyor. Bir tek Avea'dan sıkıntı yaşadıklarını duyuyorum. Onun haricinde Vodafone'dan şikayet eden kimseyi görmedim bu güne kadar.

• anladım ben gnctrkcll liyim

Erkekler Ne Diyor 2

• avea evet bazı yerlerde çekmiyor en uygun fiyat internet paketi avea da iyi düşün derim. Ben 7 yıldır avealıyım şikayetçi olmama rağmen kullanıyorum, turkcell in vodafone nun bile çekmediği yerler var emin ol.

0|0
    0|0
    • Cevaplar için teşekkürler ama yazan arkadaşlar hangi il veya ilçeden de çektiğini yazarlarsa sevinirim. Mesela İstanbul'da oturuyorum-çekiyor veya atıyorum İzmir Bornova'da oturuyorum-çekmiyor gibi...

• valla ankarada bir sıkıntı yok şimdilik.

• Avea heryerde çekmez Vodafone iyi ona göre.

0|0
    0|0
    • Cevaplar için teşekkürler ama yazan arkadaşlar hangi il veya ilçeden de çektiğini yazarlarsa sevinirim. Mesela İstanbul'da oturuyorum-çekiyor veya atıyorum İzmir Bornova'da oturuyorum-çekmiyor gibi...

Yükleniyor...