Erkeklerin hesabı ödemesi adetini kim çıkarmıştır?

Dünyada ilk kez bir bayanın hesabını hangi erkek ödemiştir? Bunu neden yapmıştır? Bunu yaparken acaba ben hesabı ödeyeyim de karşılığında bir beklentim mi olsun demiştir? Bu gelenek nasıl böyle bütün dünyaya yayılmıştır? Erkek yanındaki bayanın hesabını ödemezse neden pinti cimri damgası yer de erkeğin hesabını ödemeyen hatta elini cebine yalandan bile götürmeyen kadın cimri damgası yemez? Her daim eşitlikten bahseden kadınlar neden işlerine gelmeyen durumlarda ee centilmense öder veya cimri değilse hesabı öder tarzı bahanelerle eşitlikçi tavrından uzaklaşır?

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• kadinlarla erkekler esit demek cok kestirme bir cevap zaten. esit oldugu yerler var, olmadigi yerler var. mesela insan olarak, yasalar onundeki konumu olarak, mesleki yeterlilik acisindan da cogu zaman esit. ama simdi bir erkek dogum yapamaz, bir erkek de kadin kadar dayanikli degildir fiziksel sartlara. yani kim dediyse esitiz diye, yalan soylemis.

soruna gelince, erkek, kadinin psikolojik ve fiziksel yukunu hafifletmelidir bence. senin yemege cikardigin kadin cocuklarinin annesi olacaksa, onlarin bakimiyla, ayni zamanda meslegiyle de ilgilenecekse, sana yemekler pisirip evini temiz tutacaksa nicin odemeyesin ki hesabini? tabi gercekten esit davranacaksa her iki taraf da, kadin calisip parasini kazanacaksa kendi de oder. ne bileyim bir sen odersin bir o oder hani yari yariya yapmaktansa. ama kadinlarin cogu zaman iliskide erkeklere oranla daha cok emekleri vardir. o yuzden ucun besin hesabini da her zaman yapma derim. cok rahatsizsan avrupaya tasin mesela. burada yedigin yemegin integralini aliyor adamlar esit odemek icin.

0|1
    0|0
    • Evliysen karınla yemek yiyosan veya nişanlınla yiyosan öde ona lafım yok ama ilk kez görüşmüşsün bişey yemişsin kız yalandan da olsa elini cüzdanına atar değil mi nezaketen? Kızların %90ı bunu yapmaz ve ilk kez görüşüyosan da o kişi senin evinin kadını çocuklarının annesi olacak diye birşey yok

• Nasıl başlarsa öyle devam ediyor yalnız sen de şimdi 14 yaşında hiçbişeyden haberi olmayan kız gibi konuşma gerçekleri sen de biliyosun kimlerin nasıl davrandığını biliyosun ama burası edebiyat yapma kısmı oladuğu için de böyle konuşuyosun seni her ne kadar tanımasam da genele uyarak konuşuyorum ben

• ben de zaten genele uymuyorum yapi itibariyle, en azindan oyle basmakalip `iyy snn b slk .d` yazan kezban kesimden degilim. iliskilerin surekli degisebilir oldugunu, bunun da gerek davranislarla, gerekse konusmalarla degisebilecegini pek cok kez gordum. baslangicta erkek arkadasimla (avrupali) ciktigimizda veya alisveris yaptigimizda noktasina virgulune kadar ayri oderdik. simdi ucun besin hesabini yapmanin yanlis oldugunu anladi. mesela bir sey 67 franksa 70 demeyi ogrendi diyelim. :)

• Dimi ama... Nerde eşitlik ? alman usulude çirkin geliyor bana , bir o ödesin bir ben, gül gibi geçinip gidelim..

0|1
    0|0
  • En iyisi alman usülü

0|1
    0|0
  • hayvanlarda bile erkek dişisinin dikkatini çeker nadirdir dişinin çaba gösterdiği.

İnsan da da öyle erkek dişinin gözüne girmek için çabalar bu da o içgüdünün davranışsal yansıması bir nevi.

0|0
    0|0
    • Hayvanlarda erkek avlanarak yemek getirerek dişinin dikkatini çekmeye çalışmaz asla eğer izlediğim yüzlerce belgesellerde yanılmıyorsam. Hayvanlarda erkekler sadece çiftleşme mevsiminde çiftleşmeden önce kur yaparken dişinin dikkatini çekmeye çalışır. Diğer erkeklerle güç mücadelesine girer ki başarılı olursa çiftleşir hadi hayvanlarda böyleyse insanlarda hesabını ödedi diye etkilenecek ve ilişkiye mi gireceksin? Gördüğün üzere hesabı ödemekle hayvan ilişkileri arasında pek bir bağ yok

• bunu ben şahsım yapıyorum.

Yapmayanlara sor.

Erkekler Ne Diyor 9

• Bu kadar felsefi düşünüyorsan, cevabı kolay para erkeklerin dolaşımında olan bir şey, lidyalılardan beri. Dolayısıyla hesabı tarihten günümüze erkeklerin ödemesi doğal bir denge. Ticareti ve para dolaşımını kadınların eline verseydik bugün onlar hesap öderdi. Kadınla erkek eşitliğini bırak, iki erkek bile eşit değildir, çok zaman. Aynı boyda ve kiloda olması lazım eşit olması için. Bir erkeğe yaptırıyoruz diye, bir kadına 50 kiloluk çimentoyu taşıtmak, insafsızlıktır. Doğa iki cinse de roller biçmiş. Para ve iş hayatı erkeklerde, Çocuk ve ev hayatı da kadınlarda. istisnalar kaideyi bozmaz, günümüzde, çocuk yapmayan ailelerin sayısı arttıkça kadın farklı görevler üstlenmiş, düzenin başka rollerini almıştır.

0|1
    0|0
  • Bunu yine bir erkek cikarmis büyük ihtimal kibarlik olsun diye ödiyoruz iste ne yapalim:)

0|1
    0|0
  • Erkek soyunu devam ettirecek kadının ihtiyaçlarını karşılamıştır.

Birileri kısa süreli zamazingoları da buna dahil etti sonradan. Torunlarına yazık oldu sdfsds

0|1
    0|0
  • Onu bir yakalasam :D

0|1
    0|0
  • erkek adam yasadıgı ılışkının hesabını cekmelı,hesabını odeyemeyecegı işe gırmemeli,mantıgım budur,yakışmaz kıza hesap odetmek...

0|0
    0|0
    • Konu yapabilmek yapamamak değil. Bu kanun mu yani erkek öder diye? Sadece kadınların işine gelen bir durum başka da bişey değil. Sen ödeyeceksin ya güzel yerde mum ışığında yemek yemek ister ama bak kendi ödesin aynı şeyleri ister mi senden

• Bu işin bir teori kısmı var bir de pratik kısmı. Sen düşüncelerde böylesin evet ama interneti aç oku da gör kadınına imkan sunamayan erkeklerin %80i aldatılıyor ve bunların yarısından fazlasının aldatıldığından haberi bile yok. Sebebi de kadınların rahatına düşkün olması ve simit çayla yetinmemeleri

• lanet olsun oylesı kadınlara der,vazıfemı yaptıgımdan emın olup kacarım bende:))

• Bence Sistem Düşüncesi Böyle.Erkek Çalışıyor Bayan Çalışmıyor Evde.Sonuç İtibari İle.Onda Muhtemelen Para Yoktur.(: Bu Hep Böyle Olmuştur.Erkek Güçlüdür Gerekli İhtiyacı Erkeğin Karşılaması Gerekir.

0|0
    0|0
    • Çalışan kadınlar da aynı tavırda yalnız

• Çalışan Kadınlarda Çevreden Etkilenip Böyle Davranıyor Olabilir (: Sizin Tepkiniz.Neyse (:

• Git şu geyiği avla gel bak ne vericem sana şeklinde M.Ö çağlarda başlayıp bugünde devam eden olay ...İşin özeti bu... = )

0|1
    0|0
  • normal olanıda o erkek hesabı ödeyecek tabi ki tamam kız-erkek eşitliği var ama herkesin ayrı bir işi ayrı bir görevi var ben yanımdaki kıza ölsem hesap ödetmem ama herkesin düşüncesine saygılıyım

0|0
    0|0
  • Erkekler..

0|0
    0|0
Yükleniyor...