Sınıfı susturamıyorum, ne olacak gençliğin hali?

stajyer öğretmenim ve 8.sınıflara giriyorum ama ders işlemek mümkün değil. ne yaptıysam sınıfı susturmak mümkün değil. yaptırım hakkım olmadığından mıdır nedir beni takan yok sınıfta. ilerde de mi böyle olacak? valla soğudum öğretmenlikten. sesim kısıldı bağırmaktan.

0|0
8|5

En İyi Erkek Görüşü

• Okullarda otorite denen bir şey kalmadıki,sadece kulağını çeksen olan öğretmene olur,şöyle alacan eline tahta cetveli şak şuk girişecen akılları başlarına gelecek,yasalar çok şımarttı insanları öğrencleri ahlaksızlık almış başını gidiyor,hem o tenefüs zilleri nasıl oyun havası gibi zil dediğin zıırrr diye çalar biraz oatoriter olacak.

İnsanlar erkeğin penisi gibidir okşadıkca kalkar,okşamayacan sen bunu sadece öğretmenlik olarak düşünme insanların büyüklerine saygısı kalmamış,yakında okul tuvaletlerinde prezervatif çıkarsa şaşırma hocammm

Medeniyet Türk insanının piskolojisine aykırı hocamm

0|1
    0|0
    • bütün yöntemleri tükettiğinde de insan al cetveli dal diyor ya hakkaten! ben lisedeyken de hocalarla öğrenciler birbirini tehtit ederdi ama bunlar daha liseli bile değil!

Kızlar Ne Diyor 8

• 8. sınıfların çenesi düşüktür. Dikkatleri dağınıktır çocuklukla gençlik arasında sıkışmışardır. sana karşı bir tavır olarak yorumlama öncelikle kendilerini kontrol edebilecek durumda değiller.Ancak despot birinden tırsarlar. Başlangıcındanda despot değilsen imaj tazelemek imkansız.

Tavsiyelerim şunlar

-Sınıfa ilk girdiğinde herkesin ayakta sessizce kalkıp beklemesini sağla. bunu yapmadıları müddetçe gözleirni üzerlerinden ayırma masanada oturma. Günaydın dedikten sonra yerlerine yerleşsinler.

-Dersin hiçbir safhasında " sessiz olur" " susuun" " kesin sesinizi" gibi susturma ifadeleri kullanma. Dağınıklık şaklabanlık sezdiğinde dersi kes gözünü dik taki farkedene kadar. Sonra derse devam et.

-Sırtını sakın sınıfa dönme. Yanlarında gez. Zil sesini duyana kadar ders anlatma. Gürültülü sınıflarda son 5 dk serbestte bırakam ama seninle birlikte birşey yapsınlar.

-Dersi işlerken hangi ders olursa olun Hep bir ağızdan okuma ya da cevap yaptır. Bu tüm sınıfın birlkteliğini konsantrasyonunu artıurru.

Bu bahsettiklerim tek terste sonuç alınacak şeyler değil. Kendine zaman tanı iki haftada düzeni yakalarsın.

2|1
    0|1
    • ilk intiba gerçekten önemli ben sert giriş yapmadım derse.sonradan baharın da mı etkisiyle ne kontrol etmek imkansız oldu.artık aldım dersimi.bi gün kendi sınıfım olursa asla bu şekilde girmeyem ilk derse

• arkadaş olmaya çalışma otorite şart..

lisede bir edebiyat öğrtm. vardı bizim çocuklar gidip adamın evinde kalıyolardı bukadar sıkı fıkılık bana saçma geliyo ellerini adamın omzuna atıp geziyolardı okulun bahcesinde koluna giriyolardı adamın

0|1
    0|0
  • önceki arkadaş doğru söylemiş 3 tane çok yaramaz öğrenci seç çıkar tahtaya belki bu sistem eskidi ama işe yarar tahtanın önünde tek ayak üstünde durdur diğerleride kendine pay çıkaracağından susar.yada dikkatlerini başka yöne dağıt komik bir fıkra anlat sonrada ders işliyceni anlat karşılığında susmalarını iste

0|1
    0|1
    • yok onu da denedim.şimdiki gençler bizim gibi değil.tahtaya çıkarıyorsun bu sefer bütün sınıfı konuşturuyor ordan

• haklısın herşeyi gırgıra alıyorlar dayakta kalkınca artık öğretmenlerin işi zorlaştı

• dersin ilgi çekecek biçimde işle. eğer önemli bir dersse işin kolaylaşır

0|1
    0|1
    • ingilizce dersi.ilköğretimde en başarısız olunan ders sanırım ingilizce.matematiği bile daha çok seviyor öğrenciler

• İşini icra et, öğrenme peşinde olanlar varsa gözden kaçırma.

Sınıfı iyi gözlemlemek ve hazır cevap olmak zorundasın.

Gerektiğinde kendilerine laf sokabilen hocalara saygı duyarlar.

Seni dinlemeleri için idolleri olmayı başarman gerekiyor.

Eğer idolleri değilsen egona tepki duyarlar.

Eğer idolleri olmaya çalışırsan da olamayacağın için,

Sen iyisi mi onlara sınıfta kalmak için ne yapılması gerektiği konusunda bilgilendirme yap.

0|0
    0|0
    • dayak kalmadı ya öğretmenlerin işi çok zorlaştı demek çok zavallıca bir düşünce bence.

hiç mi başka forsun yok, dayak atacak kadar aciz misin?

dayak gidince akla kara belli oldu. derinlikten yoksun olan öğretmenler artık başaramıyor. insan idare etme sanatını öğrenmeye mecbur kalacaklar.

• bn 4. 5. 8. snıflara grmştm ücretli yaparken.

ilk önce bağıra çağıra kendimi paraladım baktım susmuyolar parmağımla iyi bi ıslık çaldım. sustular. dersi muhabbete vurarak işle daha zevkli olur. sek dersten ben bu yaşımda sıkılyrm

0|0
    0|0
  • 8.sınıfa gittiğim günleri hatırladım..Okulda en meşhur sınıftık hergün ayrı bir vukuat :P

0|0
    0|0
  • sende onlarla beraber bağır onlarla arkadaş gibi ol bi süre sonra düzene girer:))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• daha ileriki yıllarda herhalde öğretmen alımları artacak fakat başvuran öğretmen olmıyacak bu gidişle :)

0|1
    0|1
  • çok yaramaz olanı seç..canını yakmayacak bir ceza ver..ciddiyetini göster..yaptıklarının bir cezası olacagını hissettir..

0|1
    0|1
  • otoriteyi kur hoca. bir iki masa sıra kır. bak nasıl susuyorlar.

0|1
    0|1
  • bırak konussunlar . en azından buyuyunce suskunları oynamazlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...