"Hayat yediğin kazıkların toplamıdır";peki hayat tecrübesi olan anne ve babanızın sözünü dinler misiniz?

Büyüklerimiz bizim gündüz yürüdüğümüz hayat yollarını gecenin puslu karanlıklarında yürüdüler hayatın kazıklarını çok önceden yediler peki büyüklerin sözünü dinler misiniz?

• Büyüklerimin sözünü dinliyorum...
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Büyüklerimin hayat tecrübesinden istifade ediyorum...
    25% (1)0% (0)25% (1)Oy Ver
  • Çok isyankarım büyüklerimin sözünü dinlemiyorum....
    25% (1)0% (0)25% (1)Oy Ver
  • Büyüklerim uyarıyor ama dik kafalı olduğum için yine kazık yiyorum...
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Kazık yiyerek hayatı tecrübe ediyorum.....
    50% (2)0% (0)50% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|6

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi devirler çok hızlı değişiyor.. Her aile tecrübelerini kendi '' zaman'' ının çerçevesinde belirler..Bazı klasik olaylar hariç, duygular, düşünceler, bakış açıları, hayat tarzları bir 10 sene öncekiyle bile aynı değilken onların tecrübeleri de bu hızlı değişime ayak uydurup upgrade olamadığı için '' out of date '' olmaya devam ediyor..

Ana- baba' lar da artık yanılır oldu..

Eh hayat dediğin de '' Atkını al yoksa üşütürsün ''den ibaret değil ki ..Tecrübeli gibi görünseler de onların tecrübeleri eski çağın sınırlarının ötesine geçemiyor artık..

Onları dinleyip de kazık yediğim çok zaman oldu..Artık dinlemiyorum..Hayatımı ; isteklerim, 6.hislerim, duygularım ve beklentilerim belirliyor..En azından kazık yersem de kendimi suçlarım onları değil..

Misal; onları dinlemiş olsaydım şuan istediğim kişiyle evlenip bu derece mutlu olamayacaktım..

Büyük olmak herşeyi bilmek anlamına gelmez.. 50 yaşlarında olup hayatı '' çevresindeki komşuları '' ya da '' evden işe, işten eve'' olmuş birisinin tecrübesiyle, 20'li yaşlarında olup 2 iş değiştirmiş, yurtdışında bulunmuş, evlenip ayrılmış veya yeniden evlenmiş birisinin tecrübeleri bir olamaz ki..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Hepsi bana sözünü dinletmeye uğraşır ama hiç birini dinlemem çünkü bu benim hayatım yanlışlarımda benim, yaşayarak öğrenmek en doğrusu.

0|0
    0|0
  • E: Kazık yiyerek hayatı tecrübe ediyorum...

0|0
    0|0
  • Büyüklerimin hayat tecrübesini dinlerim. Ona göre kendm yol çizerim ama genede ne kadar önlem alırsan al o hayat kazığını yiyorsun yoksa hayatı nasıl öğrenebilirsin ki

0|0
    0|0
  • anne babamın sözünü dikkate alırım ama her zzaman dinlemem

ayrıca rus kızları anne babalarının sözlerini çok dinlerlermiş öyle duydum ben

0|0
    0|0
  • Dinlemekte yarar var, dinliyormuyum ?

Galiba hayır ..

1|0
    0|0
  • Ergenlik dönemlerimde bile ailemin en çokta babamın sözünü dinledim hep .. İsyankar , dik kafalı olduğu söylerler ama bu durum ailem için geçerli değil ..

Babacımın dediği - önerdiği herşeyi yaparım .. *-*

0|0
    0|0
  • E

0|0
    0|0
  • onlar birşey dedide benmi dinlemedim!

0|0
    0|0
  • Annemin sözünü dinlerim sadece. Onun söyledikleri benim icin önemlidir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben hep annemin lafını tersine giderim Gökhan o kız sana yaramaz diyordu haklı çıktı zaten o hep haklı cıkıyo ama ben dinlemiyorum tuhaf bir durum..

0|0
    0|0

• Haklilarsa evet

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Büyüklerimin sözünü dinliyorum...

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Büyüklerim uyarıyor ama dik kafalı olduğum için yine kazık yiyorum...

0|0
    0|0
Yükleniyor...