Meslek lisesinde okuyorum en son 9. sınıfta sayısal gördük. Ygs için fikirlerinize ihtiyacım varr..

Arkadaşlar meslek lisesinde çocuk gelişimi okuyorum. Son sınıfım. En son 9. sınıfta matematik fizik kimya geometri biyoloji falan gördük. Sonraki sınıflarda sözel ve bölüm derslerimiz var. Maddi durumumuz iyi olmadığı için dersaneye gidemiyorum. Bu sene kendimi denemek için yinede ygs'ye gircem. Yazın işe girip dersane parası biriktircem inşallah. Sonrada sıkıca ders çalışcam. Sayısal yönden çok fazla eksiğim bunu tamamlayabilir miyim sizce? Ben ne yapmalıyım. Lütfen fikirlerinizi paylaşın benimle :(( Üniversiteyi nasıl kazanabiliriim

0|0
1|8

En İyi Kız Görüşü

• bence çıkmış sorular kitabını çöz ve internetten ekol hocodan konuları dinliyebilirsin ygs konuları çogunluk 9 sınıf zaten kimya matematik türkçeyi yaparsın rahat bir şekilde biyoloji fizik için ayriyetten çalışmalısın fene agırlık ver bence :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Hiç korkma ben lisedeyken matematiği 1 olup daha sonra İstanbul Üniversitesi-Matematik bölümünü kazanan hocalarımı biliyorum.O soruları hazırlayan da bir insan bundan dolayı çok şükür akıl sağlımız yerinde bu soruları çözemememiz için bir neden yok.Dersane faktörü elbette önemli ama şunu da biliyorum ki dersaneye gitsen tekrar etmesen bol soru çözmesen dersanenin sana vereceği fayda en fazla%15-20 olur .Daha da fazla verim alamazsın.Bunun için hayatından boş şeyleri çıkar mesela telefon,bilgisayar gibi.Hedefin doğrultusunda bunu yapman gerekiyo.Zaten sen bu yolda çlışmaya başlayınca bundan otomatik olarak uzaklaşıyosun.40 sene rahat etmen için 1-2 sene dişini sıkman gerekiyo.Varsın inek desinler, varsın a sosyal desinler bunları diyenler ileriki hayatında senin yanında olmayacak.Senin yanında bu zamanda çalıştıkların olucak.Asıl referans bunlardır sana .Bunun için kendi kafanı tamamen ders çalışmaya ver.Fazla heyecana kapılma.sen çalışırsan Allah karşılığını verecektir kesinlikle .Bunu da göreceksin zaten.Büyük bir tevekkülle Sen çalış yeter her şey çorap söküğü gibi gelir ardından =)

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ediyorum güzel yorumun için :)

• bende meslek çıkışlı (atl) biriyim ama biz tüm lise boyunca almıştık o dersleri ama noldu 1 kişi (bn) elektrik elktrnk müh. 1 kişi fizik müh diğerleri 2 yıllık yüksek okullara . Yani 4 yıl görsede yapamayan sayısı çok fazla. Eğer akıl istiyosan yerinde olsam 2 yıllık yüksek okulu okuduktan sonra bir müh programına dikey geçiş yaparım dgs de sordukları sadece mat1 ve türkçe 2 yıl mat1 kasarak rahat bir şekilde kazanırsın benim sınıfımda da var 2-3 tane dgs li adamlar bu yıl hazırlığı geçtikten sonra seneye tüm yıl boyunca sadece 2 ders alacaklar çok avantajlılar yani. ama başka bölüm istiyosan ona bişey diyemem.

1|0
    0|0
  • Meslek lisesindeyken sayısal bölümsün diyorlar. Ne sözel adam akıllı gösteriyorlar ne sayısal :)

Aynı lise mezunyum bende.

1|0
    0|0
  • ezberlemeden mantığını öğrenmeye çalış. ygs de sadece mantık yürüterek iyi sonuçlar alabilirsin. çevrende anlatacak birileri varsa formül ezberletmeye çalışan kitaplardan daha verimli olur. bu olayda istek önemli anlaşılan sen de isteklisin, başarabilirsin ama sakın hiçbirşeyi ezberleme.

1|0
    0|0
  • meslek lise çıkışlıların üni sınavında biraz işi zor malesef temel olmadığı için.hele ki dershane de yok diyorsun işi biraz zor moralini bozmak gibi olmasın.çok sıkıntın varsa özel ders verelim beya

0|0
    0|0
    • olsun ben yinede elimden geleni yapıcam

• moralini bozmak gibi olmasın sen çalış.yardımcı olucağım bişi varsa yardımda ederim.mat geo ve fizik iyidir bende mühendisim biraz ayıptır sölemesi:)

• 4 senelik farklı bir bölüm düşünüyosun herhalde.

0|0
    0|0
    • Çocuk gelişimi istiyorum aslında. Ama başka bölümde olabilir çünkü şu an okuduğum bölümü kazanmam imkansız

• Başka bir bölüme yönel. Sayısalı dershanede öğrenmeye kalkarsan çok afallıyosun. Ama kendine güvenen biriysen bu konuda sen bilirsin. Unutma bide puanın ne olursa olsun tercihler belirler herşeyi

• matematik desteği almak istersen.. özelde irtbata geçebilirsin..

0|0
    0|0
  • üniv de kızlar teklif ediyormuş doğru mu

0|0
    1|0
    • Sorduğum soruyla verdiğin cevap ne alaka onu anlamadım

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...