Ülke İyice Raydan mı Çıktı?

Arkadaşlar benim merak ettiğim son günlerde sayısı iyice artan ve her yeni haberde neredeyse bir önceki olayı aratan tuhaf ve vahşice olayların yaşanma sebepleri.

Özellikle üst üste yaşanan ve giderek sıklaşan kadın cinayetleri, uykusunda kocası tarafından elektrik verilerek öldürülen kadın, Bebek gibi şehrin merkezi sayılan ve süper elit bir yerde genç bir bayanın kapkaççı tarafından öldüresiye dövülüp tekmelenmesi, Maltepe'de yaşanan ve bir kadının trafik tartışması yüzünden başka bir adamın aracının önünü kesip yanındaki adam tarafından diğer sürücünün taranıp öldürülmesi, pompalıyı kapıp gürültü için kendisini uyaran 3 komşusunu gözünü kırpmadan vuran adam ve son olarak bugün duyduğum emekli bir vatandaşın durduk yere bıçaklanması olayında "kendimi kesecektim, karşıma o çıkınca onu kestim" şeklinde bir açıklama yapan vahşi zanlı. Ali İsmail Korkmaz gibi 19 yaşında bir genci tekme tokat döverek öldüren gaddar polisler ve bu tarz olaylarda oh iyi olmuş diyen zihniyet zaten malumunuz. Bununla beraber bebeğini çöplüğe bırakıp ya da evde bırakarak bayram tatiline gidip açlıktan acı içinde ölümüne sebep olan sözde "anne !" müsvetteleri...

Sonuç olarak işin özü; dünya gelişir ve suç oranları günden güne azalırken Türk milletinin böyle barbarlaşmasının, yakalanma ihtimalinin güvenlik kameraları sayesinde %99 olmasına rağmen suç oranının ve gaddarlığın bu derece artış göstermesinin altında yatan temel sebepler sizce neler?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• iktidar millettin uçkuruyla ilgilenecegine hakka hukuka adalete bir el atsa hic fena ilmucak tabii isine gelmiyor ya o da ayri bir konu

1|1
    0|0
    • Hukuka adalete el attılar atmasına da, farklı bir açıdan el attılar biraz :D

• Ahah dogru soyloursun zira tayyibin basbakanlik disinda her meslek hakkinda bir fikri var masallah

• Elbette; hatta başbakanım tanrının bütün sıfatlarını üzerinde toplayan bir lider bildiğiniz gibi, daha bunlar ne ki :)

Kızlar Ne Diyor 2

• İnsanlar mutsuz ve güvenebileceğimiz hiç bir şey kalmadı etrafımızda . Bunların yanına daha da eklenmeye devam ediyor .İzlediniz mi bilmem ama suriyeden gelenler bu ülkede ki alevilere cihad ilan ettiler. Onlarda suça teşvik ediliyorlar . Hükümetin buna daha da devam edeceğine eminim çünkü bir amaçları var.

0|0
    0|0
    • Besle kargayı oysun gözünü. Hükümet en büyük sebep gerçekten. Ekonomik ve sosyo-politik çöküntüler insanları zıvanadan çıkarıyor.

• Küçük partilerde bile sıkıntı yaşıyor insan; sadece 2 partili ABD'de ikisini de çeşitli açılardan beğenirken parti çöplüğü Türkiye'de adam akıllı parti bulamıyorum takdir edecek :) Son olarak makul bir parti tavsiyeniz varsa duymaktan memnun olurum gerçekten araştırmak için. Sizi de yordum gece gece kusura bakmayın, yorumlar için teşekkürler :)

• Ben heparı düşünüyorum .Yani bana en yakın olan bu .Senin izlenimin ne olur bilmiyorum :)

• cahillik ve eğitim demek isterdim. ama inanın bu cahillik değil. cahillik, eğitimle düzeltilebilir bir şey. bu insanlar cahil değil kötü kalpli. okusalar daha da kötü olurlar.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle katılmıyorum.Bu anlayışınız hristiyanlardaki bebek doğduğunda günahkardır anlayışına benziyor.Ne yani bazı insanlar kötü kalpli bazıları iyi kalpli olarak getirildi bu mu?Eğitim sadece okulda verilen,öğretilen şeyler değildir.Mahallenin ailenini manevi eğitimleri vardır.Bu insanları işte bunlar kurtarır.Bu insanlar ellerinden düşünme yetisi alındığı için bu haldeler.Başka insanlar kendi çıkarları için o insanlar yerine düşünüyor diye.Onlarda cahiller bunu kabul ediyorlar.

• Kişilik ve vicdan farkının sebep olduğu kötü olduğu aşikar eylemler kişinin kötü olduğunu gösterir. Bu icraatlar olmadan zaten bir kişinin kötü mü iyi mi olduğunu anlayamazsın; insanın davranışları bunu ortaya koyar. Ayrıca çevresinde körükleyen olsa dahi kişinin kendini zaptetmesi gerekir, verdiğimiz örneklere asla bahane olamaz söylediğin.

• Gilgamesh sana katılmıyorum. Çevre ona güvenmemiş, yok efendim yüz çevirmiş, kötü davranmış falan bunların hepsi hikaye. Insanlar bana yüz çevirse bu bana bir insanın yaşama hakkını elinden almayı vermez. Eğer sen kendinde bu hakkı görüyorsan bu senin yanlışın. Düşüncelerin bana göre yanlış. Sana göre de benimkiler yanlış olabilir. Saygı duyarım.

Erkekler Ne Diyor 4

• önceden de vardı. daha da beterleri hem de. şu an tek fark olayların neredeyse tümünü öğreniyor oluşumuz. ülkenin en batısından, en doğusuna; ne olduysa anında önümüzde. insan varolduğu sürece bu olaylar yaşanacak. nüfus arttıkça yaşananlar da artacak.

0|0
    0|0
    • Televizyon sayesinde en az 25 senedir, internet sayesinde de en az 10-15 senedir her şeyden anında haberdar olabiliyoruz. Ancak son dönemde hem olayların sayısında hem de gaddarlıkta şaşırtıcı bir artış var maalesef.

• hocam televizyon bir yere kadar. internet olmasa haber akışı bu denli hızlı olamaz. 10 sene önce damacanayla oynaşan bir adam haber olamazdı. ama şimdi oluyor. iletişimde hızın gücü.

• Haklısınız ancak ailede hukukçular varsa onlara da sorabilirsiniz, çoğu bu görüşte. Eskiden koyunla çiftleşen köylü, komando bıçaklayan tinerci, kızını vuran namus bekçisi baba falan olurdu. Şimdi bebek torununu parçalayıp sobada yakıp yok eden, çocuğun kayıp olarak kayıtlara geçmesiyle hiç bir şey olmamış gibi davranıp adaletten senelerce kaçmayı başaran ve şans eseri suçu ortaya çıkıp yakalanan babaanneler; çocuğunu evde açlığa ya da çöplüğe terkeden anneler var. Durumun vehametini siz düşünün

• Themis'in bir elinde kılıç, diğer elinde balta olursa çözülür bu iş...

0|0
    0|0
    • Haklısınız, teraziyle yetmiyor bu millete. Adı şeriat olmasa da ağır suçlara yönelik ceza kanunlarında şeriata yakın bir şeyler şart bu gidişle.

• Ah garibim benim.Sen devam yarış yarış.Kes ,doğra insanları yarı"s".

• 19 yıllık ergen hayatınla bana mı akıl veriyorsun?

• cehalet ve tahammülsüzlük

0|0
    0|0
  • hızlı tren yapıp adam öldüren zihniyetten herhalde.Bu kadar olay olup kimse istifa etmezse yüzsüzleşirse suçsuz insanları hapse atar sansür uygularsa baskı artarsa alt taraf böyle manyaklaşıyor herhalde hüloğcuların dipleri

0|0
    0|0
Yükleniyor...