Insan çocuğunu/arkadaşını satın alır mı?

yine densizin birine denk geldim, gitmiş petshoptan cins bir yavru kedi satın almış ve 'çocuğum gibi oldu, bana arkadaşlık ediyor.' bilmem ne diyor. ulan insan çocuğunu, arkadaşını satın alır mı? hayatınıza bir canlı dahil ederken onun fiziksel özellikleri bu kadar önemli midir? kulaklarının şekline, tüyünün uzunluğuna göre aldığınız bir canlının herhangi bir nesneden farkı var mıdır? ne bileyim ayakkabınızdan ya da telefonunuzdan bir farkı kalıyor mu beğendim aldım dediğinizde? özetle 'hayvan satın almaya' nasıl bakıyorsunuz?

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• barınaktan alınmasına sıcak bakıyorum ama petshoplardanda almak suç değil yani.. sonucta bı can alıp beslıyor.. cocugum gıbı oldu arkadaslık edıyor lafına gelınce katılıyorum buna.. bu olaya parayla almak olarak bakma hayvan sevgısı olarak bak... benım kopeklerım benımle uyur benımle uyanır ben yokken yemeden ıcmeden kesılen canlılar bunlar nasıl sevılmez ? herseyden ustun tutarım hayvanlarımı o yuzden...

0|0
    0|0
    • satın aldıgınız sürece üretilecekler. barınak sartlarından iyi olmayan petshoplarda damızlık olarak kullanılıp ölecekler. satın almaya devam yani

• insanlara değer vermezsiniz ama dimi suriyeye filistine bir bakın küçücük günahsız çocucklar nasıl katlediliyor umrunuzda değil siz kedi köpeklerinizi herşeyin üstünde tutarsınız doğru ya

• okan0734 bilip bilmeden konuşan boş insanları sevmem... herseyden ustundur kopeklerim evet ama ınsanlarda önemlidir.. ben maddi manevi köy okullarına vs yardımımı yapan bir insanım... yaptıgım ıyılıklerı boyle sıra sıra yazmayacagım zaten yazılmaz hoş değildir.. ama bilmeden konuşmamalısın.

Erkekler Ne Diyor 5

• bütün petshoplar kapatılsın

0|0
    0|0
  • Kediyi de kendi doğuracak değil lajekamesaja

Ama ben de cins kedilerin alınmasına karşıyım, barınaklar ağzına kadar dolu, vu duyarsızlıktır

0|0
    0|0
  • hepsi doğal ortamında güzel ama hayvancılık için bir nevi şart:)

0|0
    0|0
  • Zamanında bu ülkede kadınlar mal gibi satıldı başlık parasıyla(hala da vardır belki) şimdi kalkıp bunu sorman absürd olmuş

evet kibar feyzo izledim :(

cayırt

0|0
    0|0
  • O densiz dediğin kişi güzel bişey yapmış bence.

0|0
    0|0
    • güzel dedigin nedir biliyor musun sokaktan ya da barınaktan sen sahip cıkmasan ölecek bir canı sahiplenmektir. ticaret carklarının o kadar acıya ragmen dönmesine sebep olmak degil.

• Sen alırmısın? ben almam niye alayim..

Kızlar Ne Diyor 4

• Hayvanlar ticari bir mal değildir ki satın alınsınlar..Şiddetle karşıyım..

Soğuktan titreyen aç bir yavruyu, sokakta kalırsa ölme ihtimali olan bir canlıyı eve alıp bakmak petshop'larda sıcakta ve maması önünde olan bir canlıyı almaktan daha şerefli daha insani bir davranış..

Bu şekilde hem hayvan ticaretini önlemiş oluruz hem de zor durumdaki bir canlıya kucak açmış olmanın hazzını yaşarız..

Rengi, ırkı, görünüşü nasıl olursa olsun canlıların hepsi dosttur hepsi candır..

0|0
    0|0
  • Valla senin gibi bakmadigim kesin.yani bu konuyu bu kadar derin dusunmemistim.farkli bir bakis acin var :)

0|0
    0|0
  • şiddetle karşıyım. bir canlı bu muameleyi hak etmemeli.

0|0
    0|0
  • kendini satanlar var

o da bir şey mi

0|0
    0|0
    • aynen onlara bişey diyen yok değilmi neymiş kediyi satın almış kendini satan özgürdür) kediyi satan suçlu

Yükleniyor...