Muhatap olmak zorunda kaldığınız insanlar var mı etrafınızda ?

Gerek eğitim gerekse kültürel birikim,statü bakımından sizden aşağıda olan ancak bir şekilde aynı iş ortamında,okulda, yaşadığınız semptde mecburiyetten dolayı iletişim dahilinde olduğunuz insanlar vardır mutlaka...Peki bu insanların sizleri en çok rahatsız edici yönü nedir ?

Benim bu güne kadarki tecrübelerime dayanarak oluşturduğum analiz bu insanlar sürekli size karşı bilgiçlik taslayıp kaba tabirle sizi ezmeye ,küçük düşürmeye çalışırlar... Siz tevazuyu elden bırakmadıkça onlar üzerinizde hakimiyet kurdukları olgusuna inanırlar...

Sizin deneyimleriniz nelerdir bu konuda ?

0|0
18|9

En İyi Kız Görüşü

• Malesef globallesen dunyada kulturumuzude geldıgımız kökenımızi de unuttu cogu ınsan ve dedıgın saygısızlıgı yapanlarda onların ta kendısı oluyor. Ne kulturumuzde ne dınımızde kendini üstün görup karsıdakı ınsanı asagılama ezmenın yerı yok... Hele dınımzde kibir ve haksız yere ınsanı hor görmek ezmek en buyuk gunahlardan biri... Malesef böle kendını bılmezlere karsı yapılacak pek bır sey yok . Sussan korkak gucsuz sanır, anladıgı dılden konussan insanlıgın utanır... Bölesine yapabilcegın en önemli sey :" Allah'a havale etmek ve mumkun oldugunca karsılasmamaktır" Şüphesız ki o bölesının hakkından daha ıyı gelır...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• ikinci paragrafı okudum sadece. :D diğeri soruyla aynı anlamdadır diye. aslında ezilmem falan ama böyle aptal kişilikli insanlar elbetteki benimde etrafımda ve ben onlara dayanmak zorundayım mesela salak birisi kendini dünyanın en iyisi sanıyor ve ben onda dayanmak zorundayım ha hani patlarsam fena patlarım oda yakında olacak inşallah ^_^

0|1
    0|0
  • 2. paragraftaki durumu sıkça yaşadım.Yine de kendini beğenmiş biri olmayı beceremedim. İltifatlar utandırır hala.Tevazu unutulmuş bir kelime.İnsanlar reklamlarını yaptıkça daha havalı durduklarını sanıyorlar.

Hz.Mevlana ne güzel demiş: "Ne fark eder ki kör insan için elmas da bir camda..Sana bakan bir kör ise, sakın kendini camdan sanma"

0|1
    0|0
    • Aslında olay ne biliyormusun...Kişinin aldığı eğitim arttıkça tevazu da artıyor... Ve sen ne kadar hoşgörülü ,adablı olursan karşındaki insanlar da tam aksi olarak o derece üzerine geliyor...

• ahaha psikopatım accık:)

• Maşallah = )

• çok basıma geldı berbat derecede sınır bozucu... o kısının yaptıgı her davranıs gozune batar sınır oldukca sınır olursun hatta.

0|1
    0|0
  • Ben müdür yardımcısına uyuz oluyorum ama nitekimde amirim. Ona hayranlık duyduğumu düşünüyor psikopat taktı bana kafayı... Egolarını tatmin ediyor üstümde ædeta.

0|1
    0|0
  • akrabalarda var...

0|1
    0|0
    • Akrabalar biraz da olsa tolore edilebiliyor...Hoş görüyorsun... Ama çalışma hayatında bu tür insanlar varsa o zaman daha büyük sıkıntı..İnan zaman zaman içimde ki seri katilin açığa çıkmasından endişe ediyorum...

• Var evet ama ben muhattap olmak zorunda hissetmiyorum kendimi,kimseye karşı...

Saygıda kusur etmedikçe bana bulaşan yok.

0|1
    0|0
  • Var ama pek yaklaşmazlar bana.

Daha dogrusu ben istemedikce cekinirler yanıma gelmeye. Baya soguk gozukuyormusum uzaktan.

Yani muhattap olmak istersem ben olurum, zorla degil.

0|1
    0|0
  • tabi ki genelde kafa sallamak zorunda olduklarımız iş yerinde çalıştıklarımız.

0|1
    0|0
  • Maalesef var. Gerekmediği sürece iletişimde bulunmuyorum

0|1
    0|0
  • Var hergünde dibimde katlanamıyorum

0|1
    0|0
  • çokkk fazla var :)

0|1
    0|0
  • Kendimi seninle konuşmak zorundaymış hissediyorum, bu sayılır mı?

1|0
    3|1
  • Takmamaya çalışırım kendilerini

0|1
    0|0
  • Var ne icin oldugunuda yazayimmi?

1|0
    1|0
  • yok öyle biri

sen draconian mısın?

1|0
    0|0
  • hayır yok

0|1
    0|1
  • sevmiyorum kayınvalidem hep muhattap olmak zorundayım malesef:(

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Sınıfımdakı bir cok kısı beyın yoksunu .

Sanki güncellenırken fişinden cekılmıs gibi.

Cok duygusuz ve kendını dusunen bencıl ordusu .

1|1
    0|0
  • İşim satış yapmak olunca çok sayıda oluyor.

Bir de ülkede hala ofis işleri oturduğun yerden para kazanmak olarak görülüyor.

Tamam teknik olarak öyle de, insaf. Adamın beden yorgunluğu uyuyunca geçiyor.

Benim kafamın başak gibi olmasının etkileri hep üstümde.

0|1
    1|0
    • Ofisteyim ve günün yarısında oturmuyorum...Yok müşteri ziyareti yok devlet kurumları... Üzerine gelip bir dünya iş yap... G.tüne güvenen buyursun yanıma...

• Anlatamazsın ki. Alt tarafı yazı yazıyorsun, telefon açıyorsun diyorlar.

İngilizce öğrenicez az konulu film izlemedik mk sdfdss

• uıhaıuahıuahua :D:D:D

• malesef..

0|1
    0|0
  • ağlamayana meme yok diyesim geliyor ne yapalım :(

0|1
    0|0
  • Valla şuan karşımda var gıcık olduğum birisi. İş yerindeyim patronun akrabası. Bu kadar sinir olunmaz bir insana :)) sinir sinir hareketler, bazen dalasım var.

0|1
    0|0
  • müşteriler ve ter kokuları :S

0|1
    0|0
  • Her zaman hem de. Ama onları nasıl yönetebileceğini bilirsen başın ağrımaz..Ve o kadar da nefret etmemeye başlarsın..

0|1
    0|0
  • olmazmi yaa yalakalik yapanlar var bunlari topkayip imha etseler keske bizde rahat ederiz ...

0|1
    0|0
  • Hayır yok (:

0|1
    1|0
Yükleniyor...