Armudun sapı üzümün çöpü gibi hikaye okumak ister misiniz ?? :))

Daha iyisi var mı?

Vaktiyle,görkemli bir malikanede yaşayan,yaşlı,çok

zengin bir adam varmış. Malikane, gözalıcı

güzellikte güllerin yetiştiği bir bahçenin içinde yer

alıyormuş.

Bu yaşlı zenginin evine, her hafta belli bir gün,orta yaşlı,tatlı dilli bir bohçacı kadın gelir ve yepyeni

birbirinden güzel, pahalı kumaşlarını önce adama

sonra çalışanlarına sunarmış...

Bir gün yine Malikane'ye gelmiş kadın yeni

kumaşlarıyla, bekleme salonuna almışlar

onu...Yaşlı, zengin ev sahibi biraz gecikince sıkılmış kadın ve duvarlarda asılı fotografları

incelemeye koyulmuş. Adam gelince "Beyim"demiş,"gençlik

fotograflarınıza bakarken düşündüm de, çok ama

çok yakısıklıymışsın. Mal mülk para desen, malum.

Eee pek iyi de bir adamsın tanıdığım kadarıyla, o

zaman niye hiç evlenip aile kurmadın be beyim?" Adam gülümsemiş ve "madem garibine gitti,

anlatayım" demiş. "Ama önce gül bahçesine çık ve

bahçemin en güzel ama en güzel gülünü

getir,"demiş. "Ama kapıya giderken seç, eve geri

dönerken değil!" Kadın şaşırarak "peki" demiş ve çıkmış bahçeye...O

büyüleyici güllerin arasında ilerlerken bir türlü

karar veremiyormuş. "Şu güzel, bu güzel, yok yok

belki ileride daha güzeli vardır" diye... Fakat bir

bakmış ki bahçe kapısına gelmiş ve duvar dibinde

gölgede kalmış bir kaç çelimsiz gülden başka gül yok?! Ne yapsın dönerken seçemeyeceği için ve o güller

de güzel olmadığı için eli boş dönmüş. Adam "Hani en güzel gül?" diye sorunca anlatmış

durumu...

Yaşlı zengin demiş ki:

"Anladın mı şimdi benim tüm hayatım boyunca

niye evlenemediğimi? Doyumsuz olmasaydın eğer

daha güzeli, daha iyisi, bunun rengi, bunun dikeni diye... Ve sarılsaydın dört elle sevdiğini,

beğendiğini hissettiğin o güzelim güllerden birine,

ellerin bomboş olmazdı benim gibi yolun sonuna

geldiğinde . link

Güncellemeler:

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• hikayen güzel begendim

senin hikayenden farklı ama bende bı hıkaye paylasmak ıstedım

Bir adam, bir sabah rast gele MİCROSOFT Şirketine girerek iş ister. O gün de şirketin bir tuvalet temizleyicisine ihtiyacı vardır. HR-Menajeri ile görüşür. Menajer test için kendisine tıkanmış bir lavobayı tamir ettirir. Adam testi başarır. İşe alınmıştır, ancak ne zaman başlayacağının kendisine e-maille bildirileceği söylenir. Adam, " benim e-mail adresim yok, çünkü bilgisayarım yok, adsl bağlantım ve ev telefonumda yok" der. (internet cafeler henüz yoktur) Menajerde; “ Üzgünüz ama o zaman siz sanalda yoksunuz ve bu işte de yoksunuz ! ” der.

Adam, üzgün olarak sokağa çıkar, cebindeki son 10 $ ile, bir e-mail edinmeye mi çalışacağına veya ne yapacağına karar vermeye çalışırken, bir süpermarketin önünden geçmektedir. İçeri girer. 10 $ karşılığı KİRAZ almaya karar verir. Alır ve bu kirazları küçük ambalajlarla kapı kapı dolaşarak satar. Sonuçta akşam üzeri sermayesi, ikiye katlanmıştır. Sevmiştir bu işi ve bunu hergün arttırarak devam ettirir. Birkaç ay sonra yürümeyi bırakıp bir kamyonet, birkaç ay sonra da kamyon, devamında da kamyonlar alır. Aradan 5 sene geçtiğinde bu adam, yaşadığı şehrin ve ülkenin en büyük nakliyat firmalarından birinin, sahibidir artık.

Bir gün, ailesini sigorta ettirmek için bir sigorta şirketine gider. Sigortacı da, e-mail adresini sorar. "YOK" der. Sigortacı hayretler içerisinde kalır ve "e-mail adresiniz yok ama, holdinginiz var ? Bir de e-mailiniz olsaydı, kimbilir şimdi neleriniz olurdu ? " der.

Adamın cevabı ; “ Benim e-mailim olsaydı, şu anda MİCROSOFT’ ta tuvalet temizliyor olurdum.” olur.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• armudun sapı üzümün çöpü deyip 30 yaşını geçenler genelde kadınlardır..

evde kaldıklarını da asla kabul etmezler.. Kadınların yaşlandıkça şarap gibi tatlandığını ve değerlendiğini iddia ederler, oysa ki kuru üzüm gibi buruşurlar.. :)

1|0
    0|0
  • İyi güzel de, "armudun sapı, üzümün çöpü" diye düşünen kızlara

ne demeli o zaman?

Sapı, çöpü ben düşünmesem,

karşı taraf düşünüyor.

1|0
    0|0
  • Uykum geldi okur iken masalcı abla olmuşun :)

2|0
    0|0
  • güzelmiş böyle insanlar varmı.

1|0
    0|0
  • çok teşekurler verdım 5 yıldızını

1|0
    0|0
  • Bu ne lan :)))

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2